ETS 2 - ProMods Haritası [Ana Konu]

teşekkür ederim verdiğiniz yanıt için. @YunuSS35 size de teşekkür ederim

2 Beğeni

Peki türkiye geldiğinde orta doğudan çıkıp avrupa da mi kalıcak yani? Antalya dahil oraya kadar ana sürüme dahil sonrası orta doğu :thinking:

1 Beğeni

Tahminim şöyle;
Mersin ve Antakya illerini de ana sürüme dahil ederler.Antakya ilinin aşağı tarafından itibaren Orta Doğu Eklentisi olur.
Antakya- Lazkiye (Suriye) sınırı, Ana Harita ile Orta Doğu Eklentisinin birleştiği yer olur yani.

Haritada da öyle. Suriye topraklarındaki kırmızı yol Middle East Add-on olarak adlandırılmış.

5 Beğeni

ProMods forumlarında Ortadoğu eklentisinin Türkiye - Suriye sınırı ile başlayacağını belirtmişlerdi.

3 Beğeni

@Suleyman_Emre_Unalir Biraz bencilce olacak ama küçük bir ricam olacaktı.İleride Cilvegözü sınırını yaparsanız eğer Reyhanlı’yı da küçük bir şehir (Yani tek bir firma da olsa iş alabilsek) olarak yapabilir misiniz ?

2 Beğeni

Türkiye için yapılmış ve yapılacak tüm şehirler Avrupa haritasında kalacak. Edirne’den Hakkari’ye kadar.
Aynı zamanda politik olarak Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan’da öyle :slight_smile:

3 Beğeni

Estağfurullah neden bencilce olsun :+1: Türk kalkanı, dahil, Cilvegözü ve Suriye’nin pek çok yerini eklemek isterdim fakat buralarda hala savaş durulmuş değil. Fakat şu konuda güzel bir haber verebilirim. Yayladağı sınır kapısı çevresinde, Antakya merkezde, Belen geçidinde ve Dağ modellerinde değişiklikler yapmayı planlıyoruz. Malesef Platypus bu bölgeye olan ilgisini kaybetti ona söylenen bazı yorumlar yüzünden :frowning: Bu yüzden Türkiye’deki yüküm biraz daha arttı. Fakat yüküm hafifledikçe bu bölgede gerçeğe özgü daha çok şey göreceğinizi temin ederim :slight_smile:

7 Beğeni

Hem böylesi emek gerektiren görevde yer almak hem verilen yanıtları tek tek cevaplamak… Gerçekten çok teşekkürler, kolay gelsin.

2 Beğeni

Türkiye, biz Türk vatandaşı kişilerin ve pek çok yabancının anılarını biriktirdiği bir ülke. Dört bir yanında hatıralarım mevcut. Bugün Türkiye’nin öteki ucuna gidecek imkanı bulamasam da, bu mod vesilesiyle önce kendime, sonra sizlere yolculuk yapabilmemizi sağlayan bir simülasyon oluşturmaya çalışıyorum. Ve çalışmalarım sizlere ulaştıkça ayakta kalmaya devam edecek. :slight_smile: desteğinizi esirgemeyin :+1:

25 Beğeni

Öncelikle ellerine sağlık , gerçekten bizleri gururlandırdın ve içimizi ferahlattın diyebilirim. Elinden geleni yapacağına ve bizlere Promods’ta Türkiye için gerçekçi şehir ve yolları sunacağına eminim. Benim naçizane tavsiyem şu olacaktır , şehir içinde veya şehirler arasında yolda veya dükkanlarda ne kadar çok gerçekçi tabelalar ve levhalar görebilirsek bize o kadar Türkiye’de olduğumuzu hissettirecektir. Şehir içinde Erdemli kısmından fotoğraf paylaşmışsın gerçekten mükemmel gözüküyor tabelalar çok gerçekçi olmuş ellerine sağlık , bunun gibi şehir içinde çok daha fazla tabela görebilirsek bizi gerçekten çok memnun edersin , aynı şekilde şehirler arasında giderken aynı oranda tabelalar görebilirsek örnek veriyorum şu şehire şu kadar kilometre kaldı gibi(Mersin 35 , Tarsus 67 , Adana 90 gibi) veya şehirler arasında yollarda reklam tabelaları gibi tabelalar görebilirsek on numara olur , şimdiden ellerine sağlık bizlerin içini ferahlattınız iyi çalışmalar diliyorum.

3 Beğeni

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim. Çalışmamın amacı gerçek anlamda bir Türkiye deneyimi yaşatmak. Bu hususta bahsettiğiniz tabelaları eklemek önemsediğimiz bir husus. Tabela editöründe pek başarılı değilim. İlk sürümde tabelalar konusunda sizi memnun edemeyeceğimi bildirsem de, ilerleyen çalışmalarda tabelalar konusunda sizleri mutlu edebileceğimi bilmenizi isterim. Tabela, model tasarımı, harita tasarımı, coğrafi bilgi ve pek çok fikir konusunda bizi destekleyin :+1: :slight_smile:

13 Beğeni

Gerçekten sizin her mesaja ilgiyle cevap vermenizi canı gönülden kutluyorum , Çukurova bölgesi (Mersin,Adana,Osmaniye,Hatay) umarım sizin elinizde düzenlenerek çok daha güzel güncellenmiş bir şekilde bizlere tekrar sunabilirsiniz. Yoksa Türkiye’nin en büyük bölgelerinden biri olan Çukurova bu haliyle kalırsa gerçekten çok yazık olacak , iyi çalışmalar dilerim , kolay gelsin.

3 Beğeni

Çukurova tabiyatıyla, coğrafi yapısıyla, insanıyla, bitki örtüsüyle Anadolu’nun en farklı köşelerinden. Önemsediğim bir yer, Tekirdağlı biri olarak, sahil şeridindeki nüfus yoğunluğunu bizim buralara benzetiyorum. :slight_smile: Çukurovayı geliştirmeyi planlıyorum. Kendi dokusuna özgü dağlar ve organize sanayi bölgelerini eklemeye çalışırken, şehirlerde epey şekil değiştirecek. Ama bunu size hızlıca sunamayacağım, çünkü bana haritalama konusunda tek yardımcı olan Platypus’un da desteğini kaybettik :frowning:
Madem işleyişten bahsediyoruz:

• Söylediğim gibi önceliğim koridoru tamamlamak olacak ama sürpriz yapmayı severim. Müsait bir zamanıma belki karşınıza bir çukurova şehri ile belki bir Yunan şehri ile. Çünkü benim asıl projem ege denizii çevresini kapsıyordu ve Yunan kullanıcılarımızın da ilgisini toplamayı başardım. Onlara bir gönül borcum var. Vaktim oldukça onlara da vicdanen iş üretme gereği duyuyorum.
  • Platypus malesef Türk yorumculardan işittiği ağır sözler yüzünden Türkiye’den çekilme kararı aldı. Elimden geldiğince Türk kullanıcılardan gelecek kötü yorumları ekibimden saklamaya çalışsam da, hepsinin çeviri uygulamalarına erişimi var. Belki burada veya başka bir platformda söylenen, yapıcı olmayan, sırf yermek için sarf edilen küçük bir söz, ekip içerisinde ciddi motivasyon kayıplarına sebep oluyor. Ve bunu da toparlamak için efor sarf ediyorum.
  • Küçük bir müjde olarak: Playtpus Türkiye’den çekilmiş olsa da, hala pek çok konuda yardımını alabiliyorum. Özellikle marka ekleme konusunda bana desteği olacak.
    • Yani yaşadığınız bölgenin gelişmiş yerel firmalarını. Örn, Çukurova bölgesi için Çukurova Lojistik gibi
      markalar hakkında bizi bilgilendirmeyi, yaşadığınız bölgelerdeki yerel ve global (en büyük) fabrikalar
      hakkında lütfen destek verin! :wink:
8 Beğeni

Emre , sen gerçekten bizleri çok mutlu ediyorsun , şurada karşımızda bir muhatap olan cevap veren bir kişi olması bile bizleri değerli hissettiriyor , Çukurova bölgesel olarak çok güzel bir coğrafyada bulunuyor özellikle Konya tarafından gelirken Ulukışla-Pozantı istikameti üzeri Gülek Boğazı’nın olduğu bölüm adeta tır ve kamyon havuzuyla kaplıdır (bilenler bilir). Oradan hem otoyol hem de eski yol geçer İstanbul-Kapıkule arasında olduğu gibi. Ortadoğu’ya ve Güneydoğu’ya gidecek bütün ağır tonajlı araçların (tır,kamyon,otobüs) bu Toros sıradağları’nın Gülek Boğazı’ndan (Gülek Geçidi’nden) geçmesi zorunludur. Tehlikeli madde taşıyan tır ve kamyonların eski yoldan gitmesi ayrıca zorunludur dolayısıyla eski yolu modelleyip moda aktarılması bizleri gerçekçiliğe daha da yaklaştıracaktır. Ulukışla’dan aşağı Çukurova’ya indikten sonra bizleri Gaziantep-Kahramanmaraş yönüne doğru giderken bir başka coğrafi güzellik olan Osmaniye’nin Bahçe ilçesi (Gâvur Dağı) beklemektedir. Burası Çukurova’nın bir başka geçididir ve orada araç kullanması gerçekten zevklidir (bilenler bilir). İskenderun üstünden Hatay’a giderken bir başka geçit olan Belen geçidi bulunmaktadır ve son olarak Mersin’den Adana istikametine doğru geçilirken Tarsus (Batı) kavşağı vardır ve çok ünlüdür. Elimden geldiğince Çukurova hakkında bilgi vermeye çalıştım şimdiden ellerine sağlık yardım edebileceğim bir durum olursa bana yazabilirsin. Çukurova konusunda istediğin bilgiyi vermeye çalışırım. Ayrıca yerel firmaları aktarabiliyor olmanız gerçekten mutluluk verici çok teşekkür ederiz. Gerçek hayattaki lojistik şirketleri ve reklamları görmek gerçekçi olan Promods’a daha çok gerçekçilik katacaktır. İyi çalışmalar kolay gelsin , hem Playtpus hem senin ellerinize sağlık tekrardan gerçekten teşekkür ederiz.

4 Beğeni

Ya hocam o bahsettigin kişi üstad olabilir . Herseyi bilebilir. Ama bizim ülkeyi bence biraz hafife aldı. Kolay değil bizim ülkeyi yapmak hakikaten ve bizim haritayı Türk olan yapmalı zaten. Onlar bizim yapıtımızı bize özgü şeyleri bilemezler düz mantık düşünebilirler. Senin ve senden baska bir baska Türk olsaydı keşke . Ama olsun sen emin adimlarla devam edeceksin insallah.

Karadenize geldiğinde bir gün yardimim sana dokunacagina inaniyorum.

En başında söylediğim gibi, klişe gelebilir fakat sizler sayesinde bu proje var. Promods Türk düşmanıdır, işte Türkiye’yi bilerek yapmıyor gibi pek çok eleştiri var. Fakat özellikle Türklerden böyle bir ilgi gelmeseydi bu projeye başlayamazdım. Belki kuzeyde bir ülkeyi tasarlıyor olabilirdim. Çukurovanın yarı açık bir havza olduğunun farkındayım ve özellikle Gülek geçidinde gerçek bir iş ortaya çıkaracağımı söyleyebilirim. Bu bu bahsettiğiniz geçitlerin (karamanı silifkeye bağlayan geçit) haricinde hepsini ziyaret ettim. Bu yüzden bu geçitleri hissettirmek için elimden geleni yapacağım. Belen hakkında daha önce duyuruda bulunmuştum. Tekrar hatırlatayım, belen geçidi, ve suriye sınırı dahil Antakya fazlasıyla gelişecek.
Platypus konusuna tekrar gelecek olursak. Ortadoğuya gerçekten ilgisi olan ve bu bölgeyi hızlı bir biçimde oyuna katmayı hedefleyen, önemli geliştiricilerimizden. Editörle ne kadar ilgilisiniz bilmiyorum fakat, farklı materyalleri kullanmak için zaman ayırdığınızda ortaya çok büyük bir zaman ısrafı çıkıyor. Bir noktaya odaklandığınızda diğer yerleri sürdürmek gerçekten zordur. Platypus belirli bir yaşa gelmiş, yoğun hayat koşullarına bu işi sığdırmaya çalışmış bir kişilik. Bu zamana kadar Trucksim map gibi pek çok büyük haritanın ölümüne sahip olduk. O bunun olmaması için belirli bir kalite belirledi ve bu hızda ortadoğuyu yapmaya çalıştı. Bu haritanın ölmemesi için 1. Koşul. Bu haritanın siyasi bölümüne girmiyorum. 2. Koşul ise ana haritaya bağlantısı. Bu hızı Türkiye’de de sürdürmek istedi ancak üzülerek söylüyorum, çoğu kullanıcımızdan duymadığı sözler işitti. Malesef biz Türkler ve Ruslar pek dilimizin kemiği yok. Michel’in Türkiye’den çekilmesi ve yaptıklarının geliştirilmesi, daha farklı bir formülle çözülebilirdi. Ama bu şekilde olmamalıydı. Artık Türkiye geliştirmesinde malesef tüm yük benim omuzlarımda. Sözüm size değil elbette fakat burada veya başka bir forumda, bazen bir kötü söz, bir çığ etkisi yaratabiliyor. Eminim ki Türk kullanıcısı ortaya konan çabanın varkındadır. Ne benim emeklerimi ne de ekibimin emeklerini boşa çıkartmayacaktır :wink:

4 Beğeni

Karadeniz malesef yakın gelecekte olmayacak. Fakat yanıma bir destek alabilirsem neden olmasın :+1::thinking:

3 Beğeni

Aynı şekilde egeye de gelmeyi düşünmüyorsunuz sanırım? Izmirden yunanistana bir vapur?! :thinking:

3 Beğeni

Bizler sizi desteklemeye devam edeceğiz , buradaki neredeyse herkes bu konuyu özellikle , takip etmek için takip etmiyor gerçekten işi bilen ve anlayan bir sürü kişi var anlayabileceğin üzere , önceki yapılan modellemelerin üstüne fazla söz söylememek lazım sonuçta senin de dediğin gibi ortada gerçekten bir emek olduğu belli - evet her ne kadar bizlere ilgi çekici veya göze hitap eden bir modelleme olmasa da - o yüzden Playtpus’a yine de teşekkür ederiz zamanını bizlere ayırdığı için. Ama artık sen varsın , yükler senin omzunda değil tam tersine hepimizin omzunda , bu modu istiyorsak hep birlikte taşın altına elimizi koymamız gerekiyor , elbette en ağır yük senin üstünde ama unutma ki buradaki herkes senden çok güzel şeyler bekliyor bunu bir stres aracı olarak görme aksine gurur duyman gerekiyor , ellerine sağlık şimdiden iyi çalışmalar diliyorum.

3 Beğeni

Platypus’a ya da herhangi bir kişiye verilen emeğe karşılık hakaret edilmesine her zaman karşıyım.

İçimizden bazı arkadaşların yapıcı eleştirileri de ortadaydı. Ben Hataylı birisi olarak İskenderun’u görünce çok üzülmüştüm.

Ama asıl önemlisi Platypus dostumuzun -hakaretlerin dışında söylüyorum- eleştirileri görüp bu projeden çekilmesi takdir edilecek bir durum. Çevremizde işini iyi yapamayan, maaş alan ve pişkin pişkin utanmadan hala orada duran insanlarla dolu maalesef. Örnek verecek olursam: Ben Şenol hocanın yerinde olsaydım çok utanır istifa ederdim. Fakat hoca öyle bir konuşuyorki sıfır puan çekmemizin sorumlusu benim.

Yani çok konuyu dağıtmak ve vaktinizi almak istemiyorum sadece anlatmak istiyorum, anlaşılmak istiyorum.

Kendisini eleştirsem de eğer Sevgili Platypus’un yolu İskenderun’a düşerse kendisine yemek ısmarlamak isterim.
Sevgiler.

1 Beğeni