ETS 2 - ProMods Haritası [Ana Konu]

Kaya önemli (!) :rofl:

1 Beğeni

linkler:
https://www.google.com/maps/@37.1041851 … 312!8i6656
https://www.google.com/maps/@37.1002662 … 312!8i6656
https://promods.net/viewtopic.php?f=2&t=39319&start=50
https://promods.net/viewtopic.php?f=2&t=39319&start=60

1 Beğeni

Düzgün ve gerçekçi harita yapılıp vatan caddesine palmiye konursa yine de burada linç yer diye çok korkuyorum :flushed:

Malum editör yüzünden palmiye düşmanı olundu :smiley:

3 Beğeni

Yav abicim hala harita yapmaya devammı ediyor o. Yapma abi ya yapma bırak git baska yeri yap. Bin kere soyledik sana göre değil abi . Ulan roex ekibine kızıyoruzda hani onlar yine belli bir aşama aştılar ki bana göre bizim ülkeyi kötü yapıyolar yinede. Ama suç bizim haritacılarda abi kimsede kusura bakmasin yani. Herkes yarışıyor, yarışmayın abicim ülkemize yakışır bir harita çıkartmak için çıkıp birleşin. Yok kafalar uyuşmuyor yok bilmem ne. Masal hikaye bunlar, valla bak. Çıkın Haritayı yapın adı özel bir ad olmasin Türkiye haritasi olsun abi. Biz kullanıcıyız, tabiki eleştircez. Bu yabancılara fırsatı bizimkiler veriyor bence. Çok mu zor abi yav , ne haritalar çıktı. Çıkın hepiniz birleşin yav , valla çıldiracam. Biri 1:1 yapar biri 1:10 yapar yok 1:3 yok 1:19 , tamamen saçmalık ötesi.

2 Beğeni

Birleştiremezsin, çok zor. Zaten böyle zoraki bir iş yapılırsa insanlar bunu hobi olarak görmez ve işe dönüşen her şey tembelliğe ve baştan savmalığa mahkumdur. Haritacılardan ne istiyorsunuz anlamıyorum şuan güzel bi ekip var zaten. Hatta 2 tane var. Bazı insan ekip çalışmak istemiyor. Sebebi şu, kimse kimsenin istediği gibi yapmaz. Başta yönetici olursa da o iş sarpa sarar. Serbest çalışıldığında güzel işler çıkarılan her konuda bu böyledir. Dizginleyip düzene sokmaya çalıştığın an tüm çalışma batar. Şuan daha iyi bir konumdayız bence. Ekipsiz bir şekilde bir sürü harita yapılıyor. İçlerinden en iyileri hayatta kalırken öbürleri doğal seçilimle yok oluyor. Bu şekilde de kötü harita editörleri kendilerini geliştirmeleri gerektiğini anlıyor ve geliştiriyorlar.

Türkiye denen coğrafya çok geniş ve detaya sahip bir yer. Elin almanı şusu busu gibi otoban etrafını orman yapıp geçelimcilik yapamayız. Yapınca arayas 2 oluruz çünkü. Türkiye’de sürdüğümüzü anlamak için detayların olabildiğince işlenmesi gerekiyor. Ve çok şehir ve ilçe var ki 1:19 Avrupaya yetse bile bize yetmiyor. TRExtended şuan 1:19 için çabalıyor, güzel de işler çıkarıyorlar. Ben ve @ErayOzsoy 1:3 alternatif bir harita yapıyoruz (ki az kişiye rağmen bayağı hızlıyız). Diğer arkadaşlar tek çalışanlar falan da haritalar yapıyor. Her türlü harita yapılıyor ama bir türlü beğendiremiyoruz. Ölçek dediğimiz konu zaten sürüş hissiyatıyla ilgili bir şey. Ben 5 dkda istanbul’dan tekirdağ’a varmak istemiyorum belki kardeşim?! suç mu sence bu. Bu bir oyun ve herkes her şeyi yapabilir.

Tek Türkiye haritası zamanlarını da hatırlarsanız o tek haritanın kötü yapılıp hiç bir alternatifi olmadığı yılları da gözden geçirmenizi öneririm.

Parasız ücretsiz hobi niyetine harita yap insanlar oynasın de ama yine de biri çıkıp laf etsin. Bizim ülkede haritacılık bu kadar işte :slight_smile:

4 Beğeni

Mümkünse artık aynı konuları tekrar etmeyelim. Kim nasıl yapıyorsa yapsın o konular çoktan kapandı. Gereken tepki gösterilmişti ve ona göre de çözümler üretilmiş. Dahasını konuşmaya gerek yok. ProMods forumunda yapan kişiye direkt belirtin burada siz yazdıkça sorunun kaynağı haline geliyor.

ProMods ile ilgili konuların dışına çıkmayalım.

23 Beğeni

Promods bünyesinde şoyle bir mod bekliyorum ilgilisinden. şöyle ki;

ana haritanın tam altında ilerleyecek,
yol virajsız dosdoğru,
tek şeritli ya da tek gidiş tek gelişli,
istanbul’daki “marmaray” benzeri tüneller.

mesela;
Belgrad - berlin yeraltı tüneli

belgrad’dan gir tünele berlin’den çık.
emir kusturica’nın underground filmini izleyenler anladı. bence güzel mod fikri.

tr extended mı bu

Bunun promodsla alakası yokki hayranların yaptıkları yeri göstersinler diye açılmış bi kanaldaki boş bir foto yani promods konusuna neden atma gereği duydunuz anlamadim :thinking:

Konu kilidi tekrar açılmış, sizlere tekrar ulaşmak sevindirici :pray:
Marmaray, Bolu, Gülek Geçidindeki tüneller gibi pek çok sembolik mekanı ince ayrıntı ile ekleyeceğiz ölçekleme el verdikçe. Yüksek ihtimalle Marmaray (Sanırım kastınız Avrasya Tüneli) bunların arasında olmayacak çünkü Tır kullanımına kapalıdır. :slight_smile:

6 Beğeni

Hayır. Çalışmalarım ProMods adında, Avrupa’yı kapsamlı biçimde ele alan uluslararası bir modun, Türkiye bölümü. Bizi ziyaret edin!
https://promods.net/viewtopic.php?f=2&t=39319&sid=6bc8843781a304f6cd9dc970193065df
Türkçe başlığımız da mevcuttur :slight_smile:

7 Beğeni

1.41 sürümünde yeni sürüm paylaşılacak mı? Eğer paylaşılcaksa tam olarak nereler olacak?

1 Beğeni

Aslında pek çok geliştirilecek şehri paylaştık ilgili konu başlıklarında, tahminim 9 a yakın şehir eklenecek veya geliştirilecek. Bildiğim kadarı ile en hazır bölgeler Avustruya ve Ukrayna. Bu 9 şehirden biri Antakya olacak. Merkezde şimdilik bir geliştirme yok fakat, içinde Samandağ ilçesinin olduğu bir sahil şeridi rotası oluşturdum.

Yakın gelecekte modumuzun Türkiye bölümüne pek çok yenilik eklemek niyetinde olduğumun müjdesini vermeliyim. Suriye ile sınırımızdaki beton bariyerleri, Belen geçidinin yeniden inşaasını planlamaktayım. Doğu Akdeniz şehirleri ile ilgili zaman içerisinde pek çok müjdem olacak :wink::+1:

10 Beğeni

Peki Türkiye’nin ileride eklenecek diğer şehirleri de middle east eklentisinde mi olacak yoksa normal promods ana haritasında da olacak mı?

1 Beğeni

Amaçları zaten orta doğu ile ana mapi birleştirmek istanbul-ankara hattı birleşince ana haritaya dahil olucak zaten orta doğu diye bir eklenti olmayacak

3 Beğeni

teşekkürler yunus

1 Beğeni

Kalıcı olarak ana haritaya eklenecek. Kıbrıs ve Gürcistan gibi :slight_smile:

4 Beğeni

Ortadoğu eklentisi maalesef her zaman eklenti olarak kalacak. Ortadoğu Eklentisi klasörünü detaylıca incelerseniz, bir “beni oku” metnine sahip olduğunu göreceksiniz. İçerisinde siyasi sorumluluk kabul etmediğimize dair bir bildiri yer almaktadır. Yaşayacağımız siyasi bir sorun karşısında bu eklentinin varlığına üzülerek son verebiliriz :confused:

3 Beğeni