ETS 2 - Project Turkey Haritası

Zamanında Yks ekibi ile konuşma geçmişti aramızda ağaçlar çok çol fazla fps düşürür demişti 100 bina çok fps düşürmez ama 100 ağaç 3d olarak düşürür demişti, 2d plane texture ağaçlar dps düşüşü yaşatmaz demişti.

Sistemininiz nedir?

Ayynen öyle evet çünkü ağaçların iğne yapraklarına kadar 3D yapılıyor…bu da extra poligonu tetikliyor örn; 1 ağaç 3 binaya bedel polygon çıkartıyor… doğal olarak bu da fps e bayağı baskı yapar…çünkü ağaçları binalar gibi kutu model şeklinde yapamıyoruz…öyle yapılırsa çok kötü durur zaten ayrıca bir de ağaçların rüzgar animi var o da ayrı bir fps e etki

Beta bitti biliyorum ama daha yeni gözüme çarptı. Haritadaki yeri sağ altta görünüyor. @gonenc_mentese

3 Beğeni

Sende de ne göz varmış Eray, vallaha bravo😁

Bir dahaki sürüme artık. :+1:

2 Beğeni

Estağfurullah abi, gözüme çarptı şans eseri :blush:

harita tam sürüm 1.40 amı çıktı yoksa 1.39 mu @gonenc_mentese

1.40 da çalışssa keşke

1 Beğeni

Silifke başlangıç, İstanbul’a kadar gittim.
genel olarak çok başarılı olmuş Gönenç kardeşim.
tebrik ediyorum Okan kardeşle seni.
sadece yolun stabil aynı tonda ve dokuda olması dışında;
kervansaray, Akşehir çıkışındaki inşaat modellemesi, Kütahya çıkışında Porsuk üstündeki kemerli geçiş…
vs vs vs… daha birçok lokal bölgesel özellikler…
bunlar çok güzel hava katmış…
Anadolunun bu bölgesindeki bozkır vs tarzını çok güzel yansıtmışsınız.
YKS olayını aşmışsınız, artık çok rahat oynanabilir olmuş.
Şehir giriş çıkışları vs.
Kütahya’nın devamı olabilirmiş örneğin…
(İstanbul ayrımındaki yolun devamı…)
Eskişehir çıkışı Bursa tarafı sol kısımda Sierra Nevada’da rastladığım dağ dokuları gördüm.
Ets’de gördüğümü daha önce hatırlamıyorum.
Corvert yaptı iseniz çok başarılı olmuş…
Bunun dışında annem Mersin Mut’ludur.
Sertavul kasabasını görememeyi saymazsak,
Silifke-Mut arası da çok başarılı.
Tebrikler…

ayrıca arkadaşlar ben 1.40 da çok rahat oynadım, bilginize…

5 Beğeni

Eyvallah. O kadar uğraşıldı. Beğendiyseniz ne güzel.:+1:

1.40’la uyumlu değil harita arkadaşlar. 1.40 tam sürüm çıktıktan sonra düzenlenecek artık. Şuan 1.40’da oynayanlar var ama birçok hata ile karşılaşabilrisiniz. Örneğin yollar kaybolabiliyor vs.

ya ben 1.40 için roextended haritasını bulamıyorum 1.39 için var uyumsuz diyor sitesinden bulamadım yardımcı olabilecek varmı ya

tekrar emeğine sağlık umarım harita burda kalmaz doğu bölgeleri ve karadeniz de yapılacak sanırım…
birde istanbul anadolu yakası yokmuş gibi ona el atılırsa iyi olur yada ist ex mapla birleştirilme fix felan olursada fena olmazdı…

Arkadaşlar bu harita Roex’in ücretsiz sürümüyle uyumlu mu?Daha önce hiç denemedim,bilmiyorum.

Evet uyumlu ben kullanıyorum

1 Beğeni

Uşak İzmir arası Temsa satış yerine gelmeden yol 2 şeritten 3 şerite çıkıyor birden, geçiş bağlantısı yok.

@gonenc_mentese hocam merhabalar.
Haritani ilk versiyonundan itibaren cok siki sekilde takip ediyor ve begenerek oynuyorum. Cok hizli sekilde haritayi gelistirmene ragmen kaliteyi dusurmedin. Bence kocaman bir tebrigi hakediyorsun.

Yeni ROEX 2.9 güncellemesiyle birlikte haritada bazi degisiklikler olmus.

-Haritanin eski kisimlari tamamen cikarilmis.

-Dogu Anadoludaki yeniden yapilan sehirler tekrardan LITE versiyondan cikarilmis. Arayas yollari güncelledikten sonra tekrar bu sehirleri ekleyecegiz dedi sordugumda.

-Bunun disinda Karadenizde Samsun’dan Promods Gürcistana kadar yeni kisim eklenmis.

-1.40 icin gelecek versiyon sanirim ROEX 3.0’In icerisinde olacak, degil mi? Yanlissam düzelt lütfen*

Bize aktarabilecegin baska gelismeler var midir?
-Haritada bir sonraki versiyonda hangi yeni/yenilenmis sehirler olacak, bu belli olmaya basladi mi? Eger degilse en azindan hangi bölgeyi gelistirmeyi planliyorsunuz ROEX ekibiyle onu bizle paylasabilirsen cok sevinirim.

Kolay gelsin.

2 Beğeni

Hocam, promods gürcistanı felan geliştirmişti. Şuan samsuna kadar mı yolları felan geliştirdi?

Ben 1.40 betadayım şuan. 2.6 roextended indirdikten sonra uyumsuz dedi. Project Turkey Lite yi de indirdim. Şuan batı kesimler var. Ben şuan betada roextended 2.5 ile project Turkey 1.3 oynamaya devam edecem.

Yazımda ilk soruyu cevaplarsan sevinirim.

Yanlis anlasilmaya musait sekilde yazmisim benim hatam.

ROEX ekibi Samsun’dan Promodstaki Gurcistana kadar olan sahil hattini yeniden yapmis. Samsun, Trabzon, Hopa, Ünye gibi yerler var.

Bu çok iyi haber, yani şan promods 2.51 i indiriyorum. Bakalim nasil yapmislar merak ettim. Roextended 2.6 da oluyormuş herhalde, arayas öyle demisti. Özellikle giresun-Trabzon arasindaki mesafe pt haritasinda cok kisaydi ona bakacagim. Ayni zamanda ordu tunelleri var, yani ordu cevresi icin 3 tane cevre yolu var. Bakalim nasil olmus. Bilgi verdigin icin sagol :slight_smile:

şimdi benim anlamadığım nokta bu karadeniz eklentisi roextended da mı yoksa project turkey lite haritasında mı mevcut ?