ETS 2 Onal Map Turkiye [Ana Konu]

Ben denedim hocam şuan modunuz promods ile beraber çalışıyor hatta paris rebuild ile de çalışıyor :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Promods ile calısıyor 2.46’da map’i en üste aldığın zaman.Ancak dedeağaç’tan gelen yol kesik.Bir tek orası eklenebilir onun dışında hata yok.FSM’yi eklerken İstanbul’u elden geçirmeniz lazım bence çünkü teknik olarak hatalar var.YSS köprüsünden geçtikten sonra aşağı inip tekrar avrupa yakasına girilebiliyor.Net olarak yakalar ayrılmamış.Anadolu yakasına ait bazı yerlerin yapılması lazım.İstanbul tek yaka gibi duruyor şuanda.

4 Beğeni

YKS Team in Türkiye haritası varken sistemde, bunu da kurabilir miyiz? sorun olur mu?

1 Beğeni

mantıken olmasına imkan varmı…yani olmaz tabiki…

1 Beğeni

peki hangisi daha iyi? Hangisini kurmalıyım? Tecrübelerinize dayanarak bilgilendirir misiniz?

1 Beğeni

YKS map’in bence tek artısı il sayısının fazla oluşu. Kullandıkları model ve şehir benzetmeleri iyi değil zaten onlar da benzetmek amaçlı yapmadılar. Çünkü ilk sürümü çıkalı neredeyse 3.5 sene oldu ve o zamanlar gerçeğe yakın assetler bulamıyorlardı. Belki Fransa ve İskandinavyadan alınabilirdi ama bu sefer Türkiye doğasını yansıtmakta zorluk çekerlerdi. İlk zamanlar merak saldık ama artık açıp da saatlerce oynayan kimse yok. Anca Youtube’a içerik üreten kişiler kanalda fazla çeşit video olsun diye oynuyorlar. Önal map ise haliyle güncel dokular kullanarak şu anki Marmara Bölgesinin Anadolu yakasını çok iyi şekilde yansıttı. Hem YKS map’in geliştirilmesi de durduruldu. Tavsiyem Önal map.

6 Beğeni

bencede onalmapla devam et…devamlı yeni yerler ekleyecek zaten.yksden çok daha kalitelidir…

1 Beğeni

Fsm eklenince yakaları atlıyorsunuz otomatik yss ile paralel çünkü tam olarak ne demek istediğini anlamadım yol giriş çıkışları da yakalarla doğrudan orantılı.
osmangazi girişi iptal edilecek zaten veya o yol avrasya olacak. Kafamda bir proje oluşturmadım orası için henüz fakat orası hariç herhangi bir yaka problemi yok galiba
yanlışım varsa düzeltiniz

2 Beğeni

Destekleriniz için teşekkürler beyler. YKS sevdiğim bir harita ama herşeyin bir devri oluyor ya hani o hesap. İlerde de yepyeni yol tipleri ve modeller üretilince benim projem eski kalacak ve yenileri için çalışılacak (umarım) :smiley:

6 Beğeni

teşekkürler arkadaşlar gayet açıklayıcıydı. ONAL MAP’tayım artık :slight_smile:

1 Beğeni

S.a hayırlı bayramlar dilerim öncelikle
Şimdi benim harita ile küçük 2 sorunum var
Geçenlerde haritanın v.1.2 versiyonu çıkmış ama indirirken v.1.1 olarak indiriyor bu 1.ci sorun
2.cisi’de
Mesela oyunda romanyadan edirne’ye yük alıyorum haritanın içinde kırklareli üstünden rota ayarlıyıyıp yola çıkıyorum bir süre bayagı yol gidiyorum tam kırklareline yaklaşırken oyundan atıyor

1 Beğeni

Def dosyasını yeniledim. Eski def dosyasını indirmişsin sanırım.
Şu linkten indirebilirsin def dosyasını.
v1.1 yazma sebebi ise normlade harita v1.1 sürümünün 1.37 güncellemesiydi. ama ufak yeniliklerde beraberinde getirdiği için v1.2 olarak adlandırdım. Mod yöneticisinde v1.1 yazması normal. şu siteden def dosyasını tekrar indirip dener misin? sorunun devam ederse iletişime geçebilirsin.
https://onalmods.blogspot.com/

1 Beğeni

Hayirli Olsun abi

1 Beğeni

Sakarya-Düzce karayolu tamamlandı sayılır. Düzceye otoyoldan erişim sağlanacak
Bu kare ise Sakarya çıkışından ‘Sakarya Nehri’ köprüsü :slight_smile:

6 Beğeni

Bu fotoğraf ise köprüden görünen manzara. Bence gerçeğine benziyor :smiley:

4 Beğeni

Tmm kardeşim bir denerim sıkıntı olursa dönerim sana

merhaba. Öncelikle güzel bir çalışma olmuş. Oynadım 5 dakika kadar. Fakat i5 işlemci 2 gb ekran kartım var. Diğer haritalarla da oynadım ve hala YKS ve Southern Map kullanıyorum. Fakat sizin haritada tır kullanırken oyun yavaşlıyor biraz. sanki yollar ve haritadaki görseller dona dona ilerliyor. Acaba grafikleri mi çok ağır yapıldı? hiç yaşamamıştım böyle. O yüzden tekrar kaldırmak zorunda kaldım. Bilginiz olsun. Kolay gelsin tekrar

Değişik bir durum. Kasma gibi bir problemden bahsetmiyoruz sanırım. Yanlış anlamadıysam

1 Beğeni

benim için diyorsanız kasma evet. sizin haritadayken yavaşlıyor oyun. ama avrupa rusya haritasında bu sorun yok. ben de ilk defa yaşıyorum. kaldırmak zorunda kaldım . umarım ilerideki sürümlerde kullanırım. kolay gelsin

1 Beğeni

Optimize işlemleri uygulanıyor. Kasma problemlerini en aza indirmeye çalışacağım

4 Beğeni