ETS 2 - MAN TGX Euro 6 [Ana Konu]

man konusu iyice çığrından çıktı yaw

2 Beğeni

Herkesin zevki farklıdır hocam.

4 Beğeni

Şaşırıyorum sadece :slight_smile: çok garibime gidiyor. Yollarda da göremiyorum

umarım oyuna gelecek olan yeni man ilk versiyon değildir, 2019da çıkarıyorsa 2019 olacak yada 2018. volvoda yediği halt gibi oyuna 2014’de geldi ama araç 2012 model.

3 Beğeni

Oyundaki Yeni Scania 2016 model değil mi Man’da bence 2019 model olacağını zannetmiyorum.

2 Beğeni

A post was merged into an existing topic: Derail Valley - Ana Konu

istanbulda belediyelerin ve istanbul belediyesinin araçları harfiyat ve lojistik geneli t range filosundan olusuyor ve devlet belediyelere vediği ödeneklerde ağır taşıtlarda anlaşmları bu yönde son 3 yıldır da türkiyede en çok satılan tır (sıfır olarak)

2015 yılının da yılın kamyonu seçildi… dizayn konusuda dahil buna tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama çok fazla görünmüyor dediğinden dolayı söyledim

3 Beğeni

Ben Scania sevmem yani genel olarak antipatik ve tipsiz bir araç olarak görüyorum. Man olan yerde Man, Man’ın olmadığı yerde Daf kullanırım. Ama anlayamadığım şey Man konusu altında Scania sevenler toplanmış hem niye Man gelmiyor diye didiniyorlar hemde Scania daha iyi zaten bahanesiyle gün geçiriyorlar. Daha iyiyse niçin oyuna girip kullanmıyorsunuz da Man konusu altında Scania’yı övüyorsunuz? Kimine göre Scania daha iyidir kimine göre Mercedes kimine göre X marka. Bir şeyi sevmek için onun daha iyi olmasına gerek yok. Bu her şey için geçerli.

6 Beğeni

Sadece İstanbul odaklı değerlendirmekte pek doğru olmaz. Anadolu yolları MAN, Scania, DAF ve Mercedes dolu.

istanbul başlı başlına devlet değilmi :slight_smile: ve ülkenin yarısıdnan çoğu araç sayısı burda

devletin belediyelere verdiği ödenek tüm türkiye için geçerli ve en çok satılan derkende türkiye geneli sen sevmeyeblirsin tipini rengini normal bir şey başkası sever yani sadece benim ki küçük bir alt bigi başka bir şey değil

4 Beğeni

yalnız :smiley: istanbul’un başlı başına ayrı kanunu polisi olan şehir devleti olma ihtimali var bu da derin bir bilgi olsun :smiley:

6 Beğeni

Genellikle belediyeler Mercedes-Benz alırlar nedeni malum fiyatlar ve ödeme kolaylığı gibi gibi Kısacası Mercedes-Benz finansman desteği daha iyi diyebilirim . Şunuda söyleyeyim Mercedesi Övmüyorum. Örneğin Bakın kamu hizmet araçlarına ( hafif ticarı ) %60-70 i Ford’tur . İstanbul ayrı bir diyar :smile:

3 Beğeni

Dostum Emeğine Sağlık Ne Yapalım Bekliyoruz :smiley: Bi 50.000 Km Yapıp Bırakacağım :wink: ende Alıştın Yapmaya Devamını Bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Kirli atik harfiyat lojistik icin anlastilar 3 yildir butun agir araclar reno oldu onu dedim ben yoksa suana kadar oyle bir durum yoktu tabi

Vay be Ağır Araçlar Renault Olmuş Demek Sahibinden de Bakıyorum 2015 Model Hepsi Dostum . Sitede Bilmiyorum Ancak Reel Resim Paylaşımı Varmı ? Varsa Bekliyorum Cidden Merak ettim :thinking:

ben tutup sana o zaman yapılan gördüğüm antlaşmanın resmini bulamam araçlar aşağıdaki gördüğün araçlardı hatta
deftardarlıkta gelen tekliflerde renault grup istendiğini görmüştüm

ve taşınacak harfiyat,kirli atık ve lojistik destek verecek araçlar için yapılmış bir ihaleydi bu o zamanlar

ve araçları devlet genelde almaz bu işleri yapacak firmalar anlaşırlar şartlar koyarlar yeni araç alınacaksa araçlar hakkında istekler araç gereç alınacaksa onun için belli istekler olur ve bunun üstüne ihale açılır

bir zamanlarda ibb lojistik destek araçları man idi sosyal tesislere tanışan yicekler ve malzemeleri bu araçlar taşıyordu

yani bu gün man ile anlaşır 80 araçlık ihale açar işi alacaklara bu araçlar olacak der
yarın gelir başka bir ihale açılır volvo olacak der

hatta omsan lojistik oyak grubunun adr taşımacılıgı da vardır kendi grupları ve devlet ihaleleri için o dönem bir çok t rangeler almıştı

yani anlaşma reno olacak diye sıfırdan bütün araçlar renault ile değişmez o zamanki iş neyse onun ihalesinde kullanılacak araçlar için geçerlidir kaç yıl olur kaç araç olur merak ediyorsanız çok ihale bitimi kamuoyuna duyulur ve buna sizde bakabilirsiniz

yani çok şaşıralacak durum yok :smiley:

yani devlet aa bu daha ucuz yada bu daha çok indirim yapıyor diye araç almaz o dönemde kimin devlette arası iyiyse o iş yapar

hatta suan ibb kendi logolu harfıyat araçları bunlar

mercedes ucuz veriyor diye durum yok ihaleler böyle bizim ülkemizde kim ucuz destek verir değil çoğu ihale en pahalısına gider yani akran dost ilişkisidir…

not: bu arada bende renault sevdiğim için yazmadım hatta reel de binek araçlarını hiç sevmem :smiley: sadece konusu açıldıgı ıcın gördüğüm bir şeyi paylaşmaktı amaç

5beac77ceb10bb0ee8fea16f

konu saçma sapan yere geldi kusura bakmayın arkadaşlar

7 Beğeni

ford fmax nasıl volvo ya benzetiyorlar hala aklım almıyor fmax cupası daha büyük volvo fh den allah aşkına :smiley: fmax daha sert :smiley: en sevdiğim man renault scania daf volvo şu ıveco cok bozdu fmax bile ıvecodan iyi keşke avrupada fmax ıvecodan iyi satar bence

Dostum konuyu alakasız yere çeken benim kusura bakma :frowning:

3 Beğeni

yok estafurullah kusuru yok sadece konuyu dağıttık :smiley:

1 Beğeni

06 TGX :smiley: olması :smiley: