ETS 2 - Heart of Russia DLC [Ana Konu]

SCS Software Christmas Special yayınında gösterilen resimlerden biri:

Konumu:
Henüz yapım aşamasında olduğundan çevreyi göremiyoruz ancak çok büyük benzerlik gösteren yer, Moskova’nın kuzeyindeki bir otoyol kavşağı.

Canlı yayında gösterilen bir başka görüntü:

Konumu:
Benzerlik gösteren yer; Moskova’nın kuzeybatısında yer alan Himki şehrinin güney girişindeki otoyol kavşağı.

18 Beğeni

Sanırım sadece Rusya’nın genişlemesi gelecek gibi duruyor ancak 1 sene içerisinde diğer 3 ülkeyi dahil edebilirler mi bilemiyorum

1 Beğeni

rusya geliyor gelmesinede moscovaya nasıl gidecez baya uzak suada mevcut dlclerin sınırlarına nereden nasıl gıdılecek bekliyorum vallaha harita ne kadar büyük olacak onuda bilmiyoruz

Rusyaya hiç gerek yoktu. Hatta Balkan haritasına bile gerek yok. Kuzey İskandinavya haricinde bu oyun tamam bence harita büyüklüğü açısından. Eksikliğini hissettiğim tek yer oralar. Ne yapıcam eski Yugoslav ülkelerinde ve Yunanistanda. Rusyada keza öyle. Moskovaya kadar giden SCS’nin Gürcistana kadar gidip Kafkaslara kadar harita genişletmesi lazım o zaman. Sonuçta orası da Rusya ve pek çok kaynakta Avrupa bölgesi diye geçer. Daha ötesi gelsin demiyorum ama Rusyanın Rusya olduğu bölgeler Kafkaslara kadar gerisi Sibirya.

SCS’nin rebuilding çalışmalarına hız vermesi gerekli. Elimizde olmayan bir İrlanda ve kötü bir UK var. Benelux ülkeleri de aynı şekilde. SCS’nin vatanı Çek cumhuriyeti de öyle. Promodsta bu ülke SCS kalitesine gelmişti hatta hiç yapmalarına bile gerek yok bu ülkeyi.

Daha pek çok şey var eksik olan bu oyunda. Kısır döngüye girdi bu oyun. 8 yıl bu kadar popüler olması iyi bir şey ama SCS işte.

4 Beğeni

Fikirlerimi paylaşmak isterim :slight_smile:

Hatırlarsınız, Varna’da kullanamadığımız boş bir feribot vardı. Boş yere yapmış olamazlar. Yanlışım varsa düzeltin, sanırım bu fotoğraftaki 3 şehre Varna’dan ulaşım var. Bu şehirlerden biri veya daha fazlası için bekliyor olmalı. Odessa pek mantıklı gözükmüyor, yol çok yakın. Poti hattını promodsta gördük, belki burada da görürüz ama burası Asya’da bildiğim kadarıyla(Avrupa sınırı olan Kafkas sıradağlarının altında yer alıyor), yani ileride Asya’ya geçerlerse bile 6-7 yıl sürebilir. Geriye üçüncü nokta kalıyor, Kırım’ın karşısındaki Rusya topraklarında, sanırım Kavkaz adında bir şehre gidiyor. Ben burası için sakladıklarını düşünüyorum. Ancak sıradaki DLC’de buraya kadar inebilme ihtimalleri pek gerçekçi durmuyor. Gidilseydi sıradaki DLC’ye RTTBS aracılığı ile de geçebilmiş olacaktık ve İstanbul-Moskova nakliyelerine başlayabilecektik, ama pek mümkün durmuyor. Önceki harita DLC’leri genellikle 400 milyon km² idi, İber yarımadasında da 600 milyon km² göreceğiz. Petersburg’dan bu limana kadar bir alan düşünürsek 1 milyar km²’den daha fazla.
Bu yüzden, aşağıdaki fotoğraflardaki gibi bir yol izleneceğini ve Avrupa’nın doğusunda aynı büyüklükte 700 milyon km² civarı alanlar geleceğini düşünüyorum. Rusya’nın güneyindeki DLC’nin adı da Kafkas DLC olabilir.

Sanmıyorum ama bu coğrafya topluluk tarafından beğenilirse ve satışlardan memnun kalırlarsa kim bilir belki ileride Moskova’dan doğuya doğru Ural dağlarına kadar da gidebilirler. Tataristan, Başkurdistan gibi coğrafyalara gideriz.

15 Beğeni

eğer böyle olursa türkiye nin geri kalanı da gelmek zorunda. çünkü gürcistan,azerbaycan,ermenistan hattı gelecekse diğer taraftan yunanistan gelecekse türkiye yetim gibi ortada kalacak. bence anadolu duruma göre getirecekler gibi.

güzel fikirler ancak baltıc felan mılletı mutlu etmedı dumduz arazı ben açıkcası sevmedım oraları seneye gelcek rusyada oyle olacaksa yıne husran olur mıllet acıkcası kuzey ıskandınavya ırlanda felan beklıyor yugoslavya beklıyorlar ama scsnin takvimi bu şekildeyse bir diyemeyiz ama milletin istedikerlinin dışında yerleri yapıyorlar :smiley:

1 Beğeni

Sağol, ben de katılıyorum bir çoğumuz sevmiyoruz o tarafları. Küçücük Finlandiya’da bile 10 dakika sürdükten sonra sıkıyor insanı. Böyle büyük bir yer de bizim sürerken uykumuzu getirebilir, memnut etmeyebilir.
Bir de böyle bir yol izlense de arka arkaya gelmezler elbette.
Rusya->Balkanlar->Kuzey İskandinavya->Ukrayna,Belarus,Moldova->Kafkasya gibi bir sıra olabilir. İrlanda’yı ve belki İzlanda’yı nereye sokuştururlar artık göreceğiz :grin:

1 Beğeni

Yıllar önce kendimce şöyle birşey düşünmüştüm…bu ets2 ile ats arasında bir bağlantı olacak ve bu oyunun ismi artık world of trucks gibi birşey olarak değişecek diye düşünmüştüm ve bulunan bulgulara yapılan yorumlara göre de asya kıtasına doğru gidilmesiyle bu düşündüğüm world of trucks meselesi gerçeğe dönüşebilir… artık euro truck euro truck olmaktan çıkıyor yavaş yavaş yenilikler değişik olaylar haritaların genişlemeleri vs vs inşallah world of trucks olduğu günleri görebiliriz :grinning:

1 Beğeni

Zaten Avrupa ve ABD haritaları komple tamamlandığında SCS, ets 3 veya ats 2 çıkarmayıp asyaya, Kanada’ya, Meksika’ya geçer dolayısıyla oyunların tek bir çatı altında toplanması gerekebilir zaten son güncellemelerle gelen launchpad özelliği boşuna değildi hem multiplayer için hem de ilerde düşünsenize steamden world of trucks uygulamasına tıklıyoruz profil seçme ekranı geldiğinde launchpad den ets2 yi asya truck çok daha ilerde belki afrika truck, ats (abd,kanada,meksika…) seçebileceğiz.

İberia’dan sonraki DLC için de SCS Software sanki Moskova civarlarında bir çizgi çekecek ve o çizgiye kadar kuzey-güney yönünde yapacak gibi ancak Rusya tamam çok büyük bir yer olabilir ama Abd gibi her yerde yol yok alan çok büyük ama kullanılacak, çizilebilecek yol sayısı çok fazla değil yukarıdaki Rusya haritasına bakarsanız zaten belli oluyor.

Onun için bence seneye Rusya-Belarus gelir sonraki DLC’lerde de Balkanların geri kalan kısmı ile Ukrayna-Moldova DLC’si gelir harita tamamlanır. Eğer sadece Rusya gelirse geriye kalan Belarus-Ukrayna-Moldova alanı çok daha büyük oluyor ve SCS bunu tek hamlede getirmez bu sefer Belarus tek DLC Ukrayna_Moldova ayrı DLC yapmaz.

biraz Selim’in Global Extended projesine benzemiş sanki? :smiley:

1 Beğeni

Scs software Rusya’nın tamamını yaparsa Anadolu yu yapmassa büyük tepki çeker umarım Anadolu’yu yaparlar yoksa scs software forumda büyük fırtınalar koparırım

Balkanların diğer kısmı yapılmayacak açıkçası Anadolu dlc sini beklerim para kazanmak için mecburen Anadolu’yu yaparlar Rusya’da dlc sinden sonra Türkiye Anadolu dlc’si Yunanistan dlc’si olabilir

Sence Kocaeliyi scsin gözüne sokarsak yapmazmı sanıyorsun? ya ankaranın lojistik üssü? Hele bir de o karadeniz sahil yolları? scs birazda showu sevdiğinden :grinning: hele trabzonda pavel babaya bi hamsi kuymak yedirelim birde horon ettirelim bak nasıl yaptırıyi anadoluyu oraya kadar

4 Beğeni

bizim milletimizdeki anadolu kısmıyla alıp veremediği ne anlamıyorum niye bu kadar meraklısınız memleketi görmeye, ben iç anadolunun gelmesini istemiyorum, zaten memleketimi biliyorum bilmediğim yerlere gidip keşfetmek daha güzel :smiley:

1 Beğeni

Türkiye’ye daha çok zaman var arkadaşlar. 2023ten önce Türkiye’yi beklemeyin. Rusya ve çevresindeki Belarus, Ukrayna, Moldova. Bunlar 1 veya 2 DLC olsa ardından Balkanların kalan kısmı ve Adriyatik ülkeleri belki bunlarda 2 DLC olabilir. Türkiye’nin çıkması minimum 2 veya 4 yıl var. Kaldı ki bu DLC’ler çıktıktan sonra İskandinavya’nın kuzey kısmı İzlanda gibi yerler de gelebilir. Ortada daha fol yok yumurta yok. Boşu boşuna kendinizi ve milleti beklentiye sokmayın sonra SCS’ye yükleniyorlar. SCS’nin tek yanlışı topluluk çok net bir şekilde Yunanistan ve eski Yugoslav ülkelerinin olduğu DLC’yi istemişti ama onlar yanlış atı oynadı.

7 Beğeni

ama bu coğrafik konum olarak önem arz eden bir durum :slight_smile: anadolumuz malum iki kıtayı birleştiriyor coğrafik olarak da 4 bir yanında limanları var yani olmazsa olmasın yada gerek yok diyemeyiz elbette ama olursa da fena olmaz düşüncesindeyiz :slight_smile:

Veysel kardeşimin de söylediği gibi neden bu kadar Türkiye’nin geri kalanı yapılsın gibi bir algı yaratılıyor ve isteniyor anlamış değilim. Bırakın Asya’yı beklemeyi Türkiye’nin Asya kıtasını hiç beklemeyin, Selçuk Bey’in demeci gibi kendinizi oyuna gelmesi mümkün olmayan şeylerle yıpratmayın, yok yere kendi zevkinizi kendiniz yok ediyorsunuz. Bu adı üstünde Euro Truck Simulator 2

2 Beğeni

Rusya geliyorsa bir Rus tırı eklerler artık. :grin:

2 Beğeni

kamaz olsa fena olmaz hani en bilindik marka da o bildiğim kadarıyla

1 Beğeni

Epeydir dlc ile alakalı bir bilgi paylaşılmadı iberia çıkmadan bilgi verirler mi acaba?

2 Beğeni