ETS 2 - Heart of Russia DLC [Ana Konu]

Birleşik krallık yenilenip, ayrıca Galler, Irlanda ve Iskoçya’yı tamamlayan bir dlc çıkarsa etrafındaki adalara sonradan çıkacak olan bir güncellemeyle gelebilir

Etrafındaki ada ülkeleri gözden kaçırılacak ülkeler değil (Faroe Adaları(Danimarka) ve İzlanda).

SCS 'nın bu DLCyi çıkarması kolayına geldiği için olabilir.Hali hazırda Baltık DLC ile gelen Rusya var ellerinde.Hazır assetlerle (Baltık ve RTTBS den alma) DLCyi çıkaracaklar.Önemli olan yine her dlc gibi 2021 sonu mu çıkaracakları?
Ben bir ihtimal 2021 ortası gibi çıkaracaklarını düşünüyorum.Çünku 10 yıla yaklaşıyor çıkalı artık biraz hızlanıp DLCleri hızlandırırlar diye düşünüyorum.
Ek olarak RTTBS Mayısta duyurulmuştu.Iberia geçen yıl sonu ve bu DLC Iberia çıkmadan önce duyuruluyor.Yani sonraki DLClerin çalışmalarına zaman geçtikçe daha erken başlıyor SCS.Bir ihtimal Balkan DLC 2021 sonu gelir.

5 Beğeni

**Beyaz Rusya ve Ukrayna ile ilgili kesin bir ipucu yok. Yazılar Rusçaymış. Belarus Rusçası değil. Haliyle video gümlüyor. Ukrayna ve Belarus ile bu harita öpsen çıkmaz. Adamlar en büyük gelir kaynağını 1.5-2 yıllık süreye çıkartmazlar. Özellikle son dönemde her şeyin finansal olduğunu düşünürsek. Şu an için tek kesin olan yer Rusya’da Moskova ve çevresinin kesinlikle geliyor olmasıdır. Baltık sınırı ve Saint Petersburg üzerinden giriş yapabileceğiz. Kim ne yapsın Moldovayı :smile: Çok da lazımdı. **

**Türkiye’nin Ankara’ya kadar devamının yer aldığı modern bir harita paketi mi satar? Yoksa Belarus, Ukrayna mı? Haydi bakalım. ETS 2 gibi yerlere aktarıldığımızda yabana atılacak bir görüntümüz yok. Diğer ülkeler gibi hatta daha da canlısını tasarlayabiliyorlar. Örnek; TR Extended Map, OnalMap, Güney Marmara Haritası bla bla bla… **
**2 dk düşünelim Anatolia DLC mi yoksa Avrupa dışındaki diğer ülkeler mi çok satar? Çok beğenilir? İlgi ile beklenir. **

**Rusya’nın aradan çıkıyor olmasına sevinelim bence :stuck_out_tongue: **

Neyse akşam yayında anlatırım. :smiley:

12 Beğeni

avrupa dışındaki diğer ülkelerin daha çok satacağını düşünmekteyim, çünkü onların bakış açısı biraz daha "simulasyon “fanboy’luğu”
işin kamyonculuk, zorlu yollar ve gerçekçilik tarafındalar

öz eleştiri yapmak gerekirse biz türk milleti mantığında buna yer yok, üstelik “-bazı-” tip insanlarımızda paralı modlara küfretmek, crack oyun kullanmak, çoklu oyunculu tüm ortamlarda apaçilik yapınca bundan haz duymak, bunun havalı olduğunu sanmak gibi davranışlar söz konusu

hasan abi’ye, “abi neden o açıyla tır kullanıyorsun diyenleri” ,
“amma da çok kurcaladın birader oyna geç” diye kızanları,
“kardeş az daha ileride oynasan ön camdan çıkacaksın” diye alay edenleri,

“+” daha sayamadıklarımızı gördük

he biriside çıkıp demedi ki, “işte insan beyni şu açıdan fazlasını algılayamıyor”

açıkcası hazıra konmayı, birilerinin bir şeyler yapmasını beklemeyi çok seviyoruz,
bilmem hangi yabancı forumda, mod yapımcılarına “abi soçiyi yaparmısınız, aslen soçiliyiz de biz”
gibi bir yanıtla karşılaşırsınız ? burada maksat “yabancı hayranlığı” değil, ama bir an önce zihniyetin
değişmesi, ve üretici taraflarımızın artması lazım.

3 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum, türk insanında bir şey bilmese de o konu hakkında yorum yapar (İyi ki bende yok o zihniyet)
Bazı şeyleri araştırıp yorum da bulunmuyor, mesela şöyle diyor:
‘‘Yine güncelleme geldi yine istediğimiz yok arkadaş bu ne ya’’ gibisinden :slight_smile:
Bir şey biliniyor ki gelmiyor ve yapılmıyor?
Ya da geri bildirim de bulun, belki bakarsın istediğin olur şahsen benim oluyor
Yabancıların yorumlarına bakıyorum gelen her yenileme için tebrik mesajı iletiyorlar ve seve seve oynuyorlar, bende öyleyim :slight_smile:

1 Beğeni

Hem para vereceğim, hem de gelen güncellemelerde 1 - 2 özellik getirip yıllardır neredeyse aynı oyunu oynatmaya devam edecekler ve de bunun için teşekkür edeceğim.

Hadi küçük bir firma falan olsa tamam anlarım da SCS’nin çalışan sayısı, TaleWorlds (Mount&Blade), Asobo (Microsoft Flight Simulator 2020, A Plague Tale), 4A Games(Metro) gibi şirketlerden fazla ama işler de ortada. *Veriler Google'dan.

Ekstradan o çok iyi yorumlar genellikle SCS Forumunda ve SCS Blogunda, neden acaba?

9 Beğeni

DLC’nin sadece Rusya olması Türkiye’den yük alıp Rusya’ya götürürken arada kocaman bir boşluk oluşturacak ve güzargah TÜRKİYE-Bulgaristan-Romanya-Macaristan-Slovakya-Polonya-Litvanya-Letonya-RUSYA şeklinde olacak. Ukrayna olmaz ise gereksiz 1000lerce km fazladan yol almamız gerekir. Olası Rusya’nın olacağı bir DLC’de Ukrayna ve Moldova’nın olması şart gibi geliyor bana.

7 Beğeni

Bence de önce Belarus-Ukrayna-Moldova üçlüsünün olduğu bir DLC çıkması, ardından daha doğuda kalan Rusya’nın tek başına çıkması mantıklı olurdu. Ama hala aynı düşüncedeyim, Rusya önümüzdeki yıl tek başına gelecek diye düşünüyorum. Moskova’ya kadar olan bölüm zaten koca bir DLC büyüklüğünde.

Bu arada Belarus ve Moldova’da Google Streets görüntüleri hiç yok. Mecbur kendi arabaları ile gezip çekimler yapmaları gerekecek. Karantina döneminde zor olacağı için (konaklama, yemek ihtiyacı, sınır değiştirince karantina durumu…) belki de sıra değişikliği yapmış olabilirler mi acaba?

9 Beğeni

Yandex Maps’ten bakabilirler. Orada var mı bilmiyorum ama belki sokak görüntüleri çekilmiştir.

2 Beğeni

Niyet edip karar verdikten sonra çareler tükenmez. Alternatif yollardan biri: :smiley: :laughing:
https://www.mapillary.com/app/?lat=53.05662110132809&lng=30.297210898600383&z=3.2642716692754035

3 Beğeni

Çok doğru yazdın sadece Rusya ile gerçekten anlamsız olacak. Tamam yine gidilir ama tüm DLC’lere sahip olan için bile işkence ukrayna,belarus yasak bölgeymiş gibi yukarıdan dolaşıp gitmek :frowning: Harita modu olmadan oynamak işkence olur. Sonra çıkarsa Belarus, Ukrayna harita DLC’sine kimse para vermez. :smiley:

Daha ortada kesin bir şey yok

Ah SCS yine ortaya bir şeyler attın. Zalım. :joy:

1 Beğeni

Taktik bu knk, ucundan azıcık gösterip kaçıyorlar :slight_smile:

4 Beğeni

Oo iyimiş bilmiyordum

1 Beğeni

Konuyu yeniden hatırlama vakti… :hugs::smile:
Moldova-Ukrayna diye yola çıktığımız “8 years on the roads of Euro Truck Simulator 2” blog yazısında paylaşılan 8 resimden ikisinin konumlarını %99.99 benzerlikle Rusya’da bulmuştuk. :sweat_smile:
ETS 2 haritasını, Avrupa kıtasının en doğusuna taşıyacağız gibi:

7 numaralı resim:

8 numaralı resim:

İki görüntünün de konumları:

Umarız; Rusya kesinlikle olacaksa sadece Ural Dağları’na kadar olan Rusya ile DLC sınırlı kalmaz, numunelik de olsa yanına bir Beyaz Rusya (Belarus) da eklenir. :thinking:

16 Beğeni

Eğer haritadaki noktaya kadar olan kısım gelirse yani sadece Rusya’nın devamı, Beyaz Rusya, Moldova ve Ukrayna ayrı bir DLC olarak gelir çünkü aksi takdirde haritadaki noktadan aşağıya doğru çizgi çektiğimiz zaman bu Iberia’dan bile daha büyük bir dlc anlamına gelir fakat yapar mı yapmaz mı bunu zamanla öğrenicez

4 Beğeni

finlandiyayı o yoldan bağlayacaklar gibi. belarusu es geçip letonya estonyadan diğer haritalara bağlarlar.ukrayna tarafı da bir sonraki ukrayna moldova dlcsinde gelir diye düşünüyorum. belarusu belki sonradan ekleyebilirler.

2 Beğeni

Konuyu tekrar hatırlayalım, bu adı belli olmayan dlc Belarus, Moldova, Ukrayna ve Rusya dlc’si veya modifiye paketi olabilir

1 Beğeni