ETS 2 - Ford F-Max İçin Kaliteli Kişiselleştirilebilir Plaka Yapımı

Selamlar :raising_hand_man:

ETS 2 İçin Emre Aydın ve Bertan Baday’ın yaptığı Ford F-Max Modu için kişiselleştirilebilir kaliteli plaka yapımını anlatacağım eğer metin ile anlayamazsanız en aşşağıda bulunan videolu anlatımı izleyebilirsiniz :slightly_smiling_face:

1. İlk olarak indirdiğimiz RAR dosyasını klasör olarak masaüstüne çıkartıyoruz.

PNG

1. Ardından içinde bulunan Fontlar klasöründen gerekli fontları indiriyoruz.

1. Fontlar yüklendikten emin olduktan sonra klasörün içinde bulununan PSD uzantılı “F-Max Plaka Template” ve PSD uzantılı “F-Max Plakalık Template” dosyasını Photoshop kullanarak açınız.

;

1. Açıldıktan sonra hemen sol tarafta bulunan yazı aracını seçerek değiştirmek istediğiniz kısmın üstüne gelerek tıklıyorsunuz ve yazmak istediğiniz plakayı yazıyorsunuz.

1. Plakayı yazdıktan sonra sol üste bulununan “DOSYA” seklemesinden "Farklı Kaydet"i seçiyoruz.

1. Gelen ekranda " F-Max Plaka Yapımı\Modlama\custom_textures " konumuna gelip dosya adını "Plaka için " customplate " Plakalık için “plate_cover” yazıyoruz ve kayıt türünü " D3D/DDS " olarak ayarlıyoruz. (Eğer D3D/DDS seçeneği yok ise yukarda gerekli programlardan indirebilirsiniz kurulumuna internetten bakabilirsiniz.)
    Ardından kaydet dedikten sonra customplate.dds zaten var. Varolan dosya ile
    değiştirilsin mi ?
    uyarısına EVET diyoruz.

1. Gelen ekranda en üsteki seçeneği DXT5 ARGB 8bpp I interpolated alpha’yı seçiyoruz. (Aksi takdirde sorunlar oluşabilir.) Kaydediyoruz.

ddsaya

8.Ardından modlama klasörünün içindeki tüm dosya ve klasörleri seçerek sağ tıklayıp arşive ekle diyoruz.

modu%20kaydetme

9.Gelen WinRAR ekranında arşiv adını fmaxplaka.scs* yapıp Arşiv Biçimini ZIP yapıyoruz. Ardından Tamam’a basıyoruz. (Dikkat edilmesi gereken yer ismi yazdıktan sonra zip’i seçerseniz ismin sonuna .zip ekler ismi tekrardan fmaxplaka.scs yapınız.)

10.Ve işlem bittikten sonra modlama klasörüne scs uzantılı fmaxplaka modu gelecek. Belgelerim/Euro Truck Simulator 2 / Mod Klasörüne attıktan sonra oyunun mod yöneticisinden “Ford F-MAX Plaka” modunu aktif ediniz. (Ford F-MAX modunun üstünde olması gerekmektedir aksi takdirde hata verebilir.)

Ve Son
Yukarıda ki işlemlerin aynısını plakalık psd’sine uygulayarak plakalığıda ayarlayabilirsiniz.

Oyun içinden fotoğraflar :

Eğer görsel olarak anlamadıysanız anlatımlı video kanalımda mevcuttur.

İşinize yaradıysa ne mutlu bana, teşekkürler :smiling_face_with_three_hearts:

23 Beğeni

Güzel çalışma olmuş dostum emeğine sağlık.

1 Beğeni

Emeğine ve ağzına sağlık :clap:

1 Beğeni

Çok teşekkürler emeğine sağlık hocam :slight_smile:

ek olarak bayrak ekledim :smiley:

2 Beğeni

@HetriX teşekkürler, araç iyiydi daha iyi oldu.

2 Beğeni

Merhaba,kaydetme kısmına kadar geldim.Plugini yüklememe rağmen D3D/DDS yok.Photoshop CS6 kullanıyorum.

Kurulumda kullandığın Photoshop’un dosya konumunu seçtin mi ?

Hatalarını hiç bilmiyorum internette araştırırsan bulabilirsin.

Photoshop CS6 da düzenlediğin dosyayı jpeg olarak kaydet. sonra paint.neti indir ve orada aç dosyayı ve D3D/DDS olarak kaydet

program indirme linki
paint.net

1 Beğeni

32bit kullanıyorsan 32bit sürümünü indirmelisin. 64 bit kullanıyorsan 64bi,t.

Şuanlık bilmiyorum düzeltebilirsem yakında konuyu güncelleyeceğim.

1 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Link güncelleştirilmiştir. Tekrar aynı işlemleri yaparak kullanabilirsiniz.

5 Beğeni

kendinize yaparken bana da 34 TKN 59 yapan olursa iyi olur.

2 Beğeni

Hata indir buyur hocam yaptım iyi günler de kullanın :slight_smile:

1 Beğeni

çok sağ ol eline sağlık zahmet verdim.

2 Beğeni

rica ederim 2 dk mı almadı :slight_smile:

1 Beğeni

Plakayı yaptım onda bi sıkıntı yok ama plakalığı değiştirmeme rağmen hala eski plakalık var yardımcı olabilir misiniz?

@tarikcett tamirciden plakayı özel plaka olarak seçtiniz mi?

ben 1 saattir deniyorum bir türlü beceremedim.34 CEA 857 yaparsanız beni çok mutlu edersiniz şimdiden teşekkür ederim

Burdan indirebilirsin.

1 Beğeni