ETS 2 - 1.45 Güncellemesi

Hannover güncellemesini gördüğümden beri havalardayım, nasıl sevindim anlatamam XD

Random bir şehrin rework’ü başka insanlara abartılacak bir şey değilmiş gibi gelebilir ama Hannover beni cidden çok rahatsız eden bir şehirdi. Ne orada yaşamışlığım ne de bulunmuşluğum var, ama BAB-7 en sevdiğim otobanlardan biri olduğu ve BAB-7 de Hannover’in hemen yanından geçtiği için, Hannover’i sık sık yoldan geçerken görüyordum. Hannover’i de her gördüğümde içimden azıcık kuduruyordum: “Hannover niye bu kadar kötü…” diye. Hatta 1 sene önce paintten hayali konsept harita düzenlemesi bile yapmıştım:

(2021’den kalma, yollarda benzerlik olsa bile şirketlerin yeri farklı olacaktır)

Hannover rework’ünü ciddi anlamda istiyordum ama bir seneden daha fazla beklemem gerekeceğini düşünüyordum. Fakat beni tamamen şaşırtan bir biçimde 1.45 update’i ile artık eski Hannover yerini gerçekçi bir Hannover’e bırakıyor!

Hatta benim konsept haritadaki alttaki benzinlikli yol çıkıntısı; gerçekte, altta olan fotoğraftaki yer. Zamanında bu yoldan gidilecek yerleri SCS eklemez diye düşünmüştüm, ama bu kısmı çok güzel bulduğum için konsept olarak yol üstündeki bir benzinciye bağlamıştım. En azından öyle bir manası olur demiştim. Ama yeni rework ile SCS o yolu cidden getirecek!

Hatta bu yolla durmayıp büyük ihtimalle oyunda bu yol üzerinden gidilen Hannover Messe’yi bile ekleyecekler!

Hannover Messe, 2010’da SCS’nin kendisinin de gittiği bir yer. O gezinin blogpostunu okumanızı şiddetle öneririm. Böylece o zaman SCS’si ile bu zaman SCS’si arasındaki farkı çok açık bir şekilde görebilirsiniz. 12 senelik olması da ayrı bir hava katıyor. Okurken yıl farkından dolayı beni biraz güldürdü dürüst olmak gerekirse:

image

Hannover’in çimento fabrikalarından da ya birini ya da ikisini de ekleyecekler. Tahminimce sadece bir tanesini ekleyeceklerdir ama hangisini ekleyebilecekleri resimlerden anlaşılmıyor.

Bu çimento fabrikalarından biri Hannover’de madene (madenden de aşağıda bahsedeceğim) yakın bir yerde:

Bu çimento fabrikalarından bir diğeri ise BAB-7 çıkışına daha yakın bir yerde (Holcim). Madenin oradaki çimento fabrikasına gitmek için otobandan çıkınca kuzeye dönmeniz, BAB-7 çıkışına yakın olan çimento fabrikasına gitmek için ise otobandan çıkınca güneydoğu yönüne dönmeniz lazım.

image

Hannover madenine yukarıda ufaktan bir değinmiştim. Yukarıda dediğim gibi BAB-7’den çıkınca kuzeye dönerseniz biraz ilerledikten sonra karşınıza çıkacaktır. Çimento fabrikalarından madene yakın olanı da hemen bu madenin yanında.

Hannover’deki Tradeaux büyük ihtimalle Deutsche Post DHL deposunun olduğu yerde olacaktır. Benzerlekleri ne diye sorarsanız depo şekilleri XD

Fotoğraf hem watermark’lı hem de birkaç yıl önce çekilmiş :D, eğer Google Maps’e bakarsanız deponun bu fotoğraf çekildiğinden beri büyütüldüğünü görebilirsiniz.

Şehrin kuzeyinde, BAB-2’nin kenarına bakarsanız da gerçek hayatta Volkswagen, ETS 2’de ise FCP fabrikasını görebilirsiniz. Gerçek hayatta etrafı biraz daha demir yolu dolu, ama ETS 2 dünyasına aktarılırken daha tır canlısı bir tasarım benimsenmiş.

Volkswagen fabrikasının uzaktan görünümü. Oyundaki görseldeki kısmı bulmak için sol tarafta nehir yakınındaki beyaz dikdörtgen bacayı bulmaya çalışın:

Bu yol madene ve oradaki eklenmesi muhtemel çimento fabrikasına gidiyor. Diğer muhtemel çimento fabrikası için ise Deutsche Post / DHL deposu yolundan biraz daha ilerlemeniz lazım. O bölgenin streetview’i yok maalesef.

Bundan sonraki iki yol için görsellerin gerçek hayattaki benzerlerini buldum, ama aynı yol olduklarını ispatlamak için çok fazla kanıt yok.

Bu ikisinin ise direkt benzerini bulamadım.

– Meciran_ECG

42 Beğeni

Hannover olasım geldi a*k ne güzel yazı yazmışsın :grin:

18 Beğeni
6 Beğeni

Kırklareli gelmez aga Kırıkkale gelir bizim burası gelmez :laughing:

2 Beğeni

@Meciran_ECG Hem zevk alarak oynayan hem de hakkını verene, işte gamer diye ben buna derim. :+1:

3 Beğeni

Bi yerlerin yenilenmesi iyi ama koskoca güncellemede sadece bi yer yapmaları kötü olmuş.daha çok yer var.

Mercedes-Benz Trucks, Eylül ayında eActros LongHaul elektrikli kamyonunu Hannover’deki IAA’da tanıtacakmış.
Blogda IAA için şöyle yazıyordu: “Belki bu alan bu yıl içinde kullanışlı olabilir, kim bilir?”

Belki oyundaki IAA da eActros’u görebiliriz kim bilir

14 Beğeni

Parçalar yerlerine oturuyor :writing_hand:

4 Beğeni

Ayrıca son zamanlarda birden çok tır markası yeni araçlarını SCS oyunlarında tanıttı :eyes:

Önce Western Star
Sonra Renault
En son Daf

Belki de sıradaki Mercedes’tir :eyes:

5 Beğeni

Ats de Western Star ve Freightliner’a olan ilgiyi görüp belkide böyle bir işe kalkışmak isteyebilir daimler amcamız ama tabiki eActros için müşteri testleri 2023 de başlıyormuş sadece oyunda tanıtırlar arkadanda mp5 gelir yani olmayacak şey değil yabiki

4 Beğeni

Hulk gerçek mi ? :grinning:
Daha New Actros MP5 haber yok arkadaşlar şaka mı yapıyorsunuz :smiley:

2 Beğeni

Oyuna gelip sürmekden bahsetmiyorum IAA da maketinin olmasından bahsediyorum yani kullanılmayan model sen mesajları atlayarak mı okuyorsun senin hulkla ne alıp veremediğin var?

2 Beğeni

Oyunda son zamanlarda Ai lerde özellikle şu aralar yollarda Mercedes Benz Actros MP4’ün niye arttığını şimdi anladım. :rofl:

Eskiden Renault Range T Evo, Daf XG+ vs. çoktu. Şimdi Mp4 ler özellikle FCP, LKW, Balkan Loco, VPF şirketlerine ait dorselerle her yerdeler. Nerelere gittin de bu tespiti yaptın diye sorarsanız Almanya, Avusturya, İsviçre, Polonya, İskandinavya ve Baltık Dlc’sindeki ülkeler.

3 Beğeni

Anladım konuyu ben o bile imkansız dedim :grinning:
New Actros MP5 çıkalı kaç yıl oldu ve makyajlı bir araç olmasına rağmen hala en ufak haber yok

1 Beğeni

:thinking:

Aslında cevabı kendin veriyorsun. Şimdi aklına T Evo gelecek ama Renault ile Mercedes’i aynı kefeye koyma. Swanky’nin de dediği gibi, kim bilir… :neutral_face:

3 Beğeni

Bugün gelir mi acaba ?

3 Beğeni
5 Beğeni

O zaman Feldbinder DLC’si yakında geliyor :rofl:

1 Beğeni

Bu iyimiş ha.

8 Beğeni

Oyuna grafik güncellemesi gelse aa sorunu düzelse iyi olcak

4 Beğeni