ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

Sorunu nereye reportlayabilirim?

Merhaba, 1.40 kullanan arkadaşlar rica etsem Actros mp3 ve eski kasa Man Tgx görsellerini paylaşabilir mi? Farları ve göstergeleri ne durumda merak ediyorum. Bilgisayarım yanımda olmadığı için henüz betaya katılamadım.

Ets 2 1.40 betaya 1.1 GB güncelleme gelmiş.

Bugünkü beta güncellemesinden sonra böyle bir hata oluştu dün de aynı araçla tek seferlik işte sürmüştüm herhangi bir sorun yoktu modsuz 0 profil üzerinden oynuyorum. @SiSL

2 Beğeni

Bir hata gördüyseniz resmi forumda paylaşmanız daha faydalı olacaktır.

https://forum.scssoft.com/viewforum.php?f=278&sid=ee82efacb72121b6ebe6a89bb6ba09ac

2 Beğeni

Eş zamanlı olarak Scs forumu’nda paylaştım, gözden kaçar bakmazlar diye burada Selçuk Abinin görme ihtimali daha yüksek olduğundan paylaştım.

Scania’nın DLC aynasıysa bu problem oluyor sanırım, diğer aynalarla denedin mi?

Yakında dx12, vulcan ve pbr denilmişti sanırım bunlar ilk sinyaller

Az önce denedim ayni sorunu yaşadım ayrıca araç içinden ayna kaplama rengi siyahsa araç içinden renkli gözüküyor.

Herhangi bir mod var mi? Ama herhangi… Yok sadece su mod var etkilemez falan degil… Herhangi bir mod…? Cok onemli cunku…

2 Beğeni

Abi merhaba bir sorum olacak
Amerika’da kamyonlar otobanda 40 mil altına düştüklerinde dörtlülerini yakıyorlar
küçük bir özellik ama gerçekçilik açısından iyi olur böyle bir plan var mı?

Bak bunun yerine bi ton şey yapılabilinir.Biraz yaratıcı olun mesela ai trafigine motorbisiklet yada şu eskiden olan ama şuan olmayan şerit seslerini geri getirmek gibi.

tabi ki yapılır aklıma geldi sadece
mesela şuan yansıtma ve ışıklar iyi olduğu için geceleri Sol şeritte gidildiğinde
Ai araçlarınında arkadan selektör yapması vb… gibi özellikler,senin dediğin özellikler vs. Küçük ama oyuna gerçekçilik katması açısından iyi olur

Dashboard da gün içindeki sıcaklıklar sabit mi kalıyor sizde de sürekli gece-gündüz 25°C sanki? Hata mı yoksa bende mi oldu acaba sadece.

1 Beğeni

evet öyle bir hata varmış forumda rapor etmişlerdi düzeltilir

1 Beğeni

@SiSL abi parklar ve ya kısaları yakınca min 5-10 fps düştüğünü farkettim mod vs kullanmıyorum. bu normal mi?

Çimenleri ağaçları karıştırmayın :smiley: konu çimen ve ağaç olunca istisnasız her oyunda fps düşüyor.

1 Beğeni

Yarım saniyelik fps düşüşlerini (Aslında fps düşüşü bir sonuç, sorun takılma sorunu, stutter denilen şey.) ya sadece ben yaşıyorum ya da kimse fark etmiyor, çok garip. Üstte değinmiştim, SSD’de büyük ölçüde çözülmesine rağmen ara sıra devam ediyor. 75 fps sabitken birden 74 ya da daha düşük bir fps olup anında 75’e geri dönüyor. HDD ile dakikada bir kaç kere olurken SSD ile bile 5-10 dakikada bir olabiliyor. (5 dk deyip geçmemek lazım öyle illet bir şey ki oyundan soğutuyor.) Mod yok ve sistemin yetmemesi imkansız, Afterburner ile de takip ediyorum… Karşılaştırma gibi algılanmasın da HDD’de aylarca Forza Horizon 3 ve 4 oynamama rağmen böyle bir sıkıntı yaşamadım. Yani demek istediğim şey, bu derece detaylı ve hızlı işleyen oyunlarda bile sorun olmuyor HDD. Sorunu en kısa sürede bildireceğim. Bu arada bu sorun eskiden ProMods’ta olurdu, buna anlam verebiliyordum sonuçta fazla detaylı kısımlar olabiliyor. Ancak ana haritada hiç olmazdı. İtalya köprü etkinliği güncellemesinde de -artık ne alakaysa- bu sorun etkinlik süresi boyunca yine ProMods’ta çok sık olmuştu. Güncelleme ile düzelmişti. Buradan anladığım kadarıyla sorun grafikten falan değil harita işlemesinden kaynaklı. Dikkatimi çeken bir detay da haritada görüş mesafesinin eskiye göre çok artması. Örnek olarak videoda sol üstteki fps’yi takip ederseniz sürekli 72-71 olarak değiştiğini görebilirsiniz. Takılma göremiyorum videoda ancak bende o an takılma da oluyor.

Burda bir noktada yanlışın var oyuna her gelen şey yük olarak görülmüyor değil harita üzerindeki ağaç çimen gibi yoğunluğun fazla kullanıldığı objeler de ne yazık ki hd görünümlük bir detay verilemez…eğer böyle birşey yapılırsa fransanın orman yollarında felan siddin sene hareket edemezsin…düşünsene her çimenin tane tane işlendiğini düşün ağaç yapraklarının gövde kabuklarının sence mantıklı bir şey mi?..lütfen böyle şeylere takılmayın bunların detaylandırılması gereksiz birşey. Yolda giderken aa şu ağaç ne güzelmiş demiyoruz yolun genel görünümü önemli çimen detayını ne yapacaksınız?..bunların yerine daha güzel şeyler olabilir bu türden küçük şeylerin detaylandırılması büyük fps sorunları doğurur hele ki harita modlarında…çünkü bir tr haritası yapsan karadeniz bölgesinde gidemezsin hayatta. Çimen yoğunluğunun kalitesinden…30k lık sistem de bile gidemezsin yani…optimizasyonu olmaz bu işin yoğunluk çok çünkü

Monitörünüzde freesync var mı? Fps düşüşlerindeki takılmayı engelliyor diye biliyorum. Bendeki monitör freesync’li fakat Dp olmadığı için nvidia kartımla kullanamıyorum. 75fps ile 74fps arasında çok ufak bir vsync geçişi var onu bende hissediyorum bazen. En büyük yırtılma yada stutter bende 55fps in aşağısında başlıyor. Dediğim gibi monitörünüzde freesync varsa kullanmayı deneyin o düşüşleri hissettirmeyebilir.

Ssd konusuna gelirsek model /asset yoğunluğunun fazla olduğu şehirlere goto ile ışınlandığımda m.2 ssd de bile geç yüklenmeler oluyor, hdd de neden olmasın. sanırım oyunsal bir sıkıntı var render konusunda.

2 Beğeni