ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

Şu anda tünel içinde dörtlüler açık ama sanki göstergede hiçbir şey yokmuş gibi. :smiley: Gösterge paneli aydınlatma seçeneği en sonda bu arada, açık yani. :smiley:

Modsuz kullanın… modsuz kullanın… modsu…

7 Beğeni

Üstünde bir tane bile mod olmayan Scania S, gösterge ışıkları en son ayarda ve dörtlüler açık :slight_smile:

Usta kollar orijinal galiba :smiley:

10 Beğeni

Modsuz kullanmaya dikkat edin.

üşenmedim daha kahvaltı yapmadan bilgisayarı açtım ets2’ye girdim scania-volvo aldım

o kol animasyonu farklı bir interior ekliyor ve 1.40 ile uyumsuz ama nafile :smiley: herkes kendi istediği şekilde oynamak istiyor
1.60 da gelse değişmez

15 Beğeni

Selçuk abi defalarca söyledi tüm modları devredışı bırakın, öyle oynayın test edin diye. :smiley:

7 Beğeni

O kadar haklı bir isyan ki. Beta çıktığından beri ağzımızda ki tükürük bitti…

1 Beğeni

@sisl selcuk abi stutgart dışında herhalde bir şirketin görünmez duvar var araç hareket ettiremıyorum

Bu Scania nin göstergeleri bir garip olmuş umarım duzeltirllir

Teşekkür ederim, kol modundan kaynaklıymış, düzeldi. :slight_smile:

1 Beğeni

Herhangi bir mod yok. Sorun yeni güncellemeyle de düzelmedi.

Yeniden yapsalar bu sefer neden fps düşüyor diye karışır burası yani bunların hiçbir anlamı yok. Gerek görünce Scs düzeltecektir. Belkide Vulkan performans arttırma amaçlı geçilmesi planlanan bir şey olabilir. Arkasından daha güzel yenilikler daha çok çeşitlendirmeler yapılabilir modellerde assetlerde. Yani şuan ağacın çimin yenilenmesi demek ışıklandırma üzerine niye fps düştü sorununu çıkaracak. Sonra yine burası bildiğiniz hâli alıyor. Bu tarz öneri tavsiyeleri şahsen burada değilde Scs mail olur forum olur oralarda paylaşman daha yararlı olacaktır. Burada paylaşacağın bir öneriyi kimse kâlae almayacaktır.

1 Beğeni

Aynı sorun başka insanlarda da yaşanmış.
https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=278&t=294823

Birkaç gün dirensem de bugün ilk defa modlardan vazgeçip 1.40 beta sürümüne geçtim.

• Denildiği gibi resmen yeni bir oyun olmuş. Yük alıp verme kısmını saymazsak 24 saat boyunca tüm geçişleri oynayarak gördüm. Yansıma detaylarının güzelliği dışında farların ve trafik ışıklarının yanıp sönme animasyonları da çok iyi.
  • 7 yıldır araç kullanan ve tüm uzun yol sürüşlerine gece çıkan biri olarak farlardaki gerçekçilik hissiyatı çok hoşuma gitti. Önceden oyundaki gece atmosferini sevmediğim için hep sabaha karşı sefere çıkardım ama artık zifiri karanlıkta sürmek bile farlardaki gerçekçilik sayesinde zevkli hale gelmiş.
  • Ayna ayarları ortada, diğer tüm ayarlar yüksekte ve %200 ölçeklemeyle 60 fps sabit oynadım. Harita yüklemelerinde oluşan anlık droplar dışında hiçbir fps düşüşü olmadı.

Bu güncellemeden bağımsız olarak nedense son bir aydır ETS2 ve ATS’de CPU ve GPU ısılarım 5-6 derece yükseldi. Başka oyunlarda ısılar stabil olsa da bu iki oyunda önceden 77-82 arasında inip çıkan CPU ısısıyla oynardım. GPU ise 67’yi geçmezdi. Artık nedense CPU 82-87, GPU 70-72 arasında seyrediyor. Laptop elimizde patlamasın diye oyunu eskisi kadar saatlerce oynamaya korkuyorum :smiley: Sizlerin ısı durumlarında bir değişiklik var mı?

Dostum bu forumda SCS’yi yaptığı veya yapmadığı bir şeyle eleştirmeye kimsenin hakkı yok. SCS bu oyunu Minecraft grafiklerleriyle yapsa bile en iyisi o olacaktır. Bunlara laf anlatma kazanamazsın, bunlar 1-2 tane değil hepsi aynı. Daha fazla ileri gidersen seni hep birlikte burada linçlerler. Sen hangi öneride bulunursan bulun ondan önce yapılması gereken şeyler var diye bir köşeye çekiliyorlar.
Yani diyeceğim karşındaki insanları kendin gibi zannetme sakın.

Hiçbir markaya, firmaya, şirkete bu kadar fanboyluk yapmayın arkadaşlar babanızın firması değilse tabi… Her şey her konuda üslupluca eleştirilebilir bu gayet doğal.

7 Beğeni

anonimler birbirini kolluyor :smiley: ahahahah eğer iyi bir teknik ile bitki örtüsü ve arazi kaplamalarını daha iyi göstermeyi bulmazsan modla birisi gelip değiştirse de scs için önemi yoktur ya da herhangi bir developer için sen gidip sordun mu? böyle böyle bir şey eksik bunu geliştirmeyi düşünüyor musun diye geliştiriciye? ya da seni muhatap alıp cevap veren oldu mu? hayır çünkü neyi ne zaman yapacaklarını kimse bilmiyor
sıradan bir süreç ama sen anlamak istemiyorsun ve çok kafaya takıyorsun :smiley: karın ağrısı olan bunları yazar var demek ki

insanların size anlatmak istediği scsnin bir modcu gibi davranmak istememesi ama siz sürekli modcu scs olsun istiyorsunuz babama da öğretsen aynı kaplamayı değiştirir rengi ile oynar
ne zaman scs kendi sistemi ile o şeyi iyileştirir o zaman daha iyi görünür
yapmaması onların tercihi burada lagu lugasını yapıp hiçbir şey kazanmayacaksınız :smiley: sadece gülerler

6 Beğeni

Anonim hesap kalıcı olarak kapatıldığında kullanılır ama anonim olarak takılmak yasak burası Twitter değil :smiley:

1 Beğeni

Freesync var, Gsync kullanabiliyorum, kapattığımda düşüşleri hissediyorum, açtığımda ise çok çok az hissediyorum yani çalışıyor. (Ne kadar düzgün çalışıyor, elimde Gsync ekran olmadığından o kadarını bilemem tabii, ciddi bir sorun yok.) Ancak muhtemelen bu sorun sıradan bir fps düşüşü değil, oyun ara sıra yüklemelerde zorlanıyor ve tekliyor. Bu yüzden de Freesync de etkisiz kalıyor diye düşünüyorum.

2 Beğeni