ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

ETS 2 - 1.40 Güncellemesi: Yeni Görsel Aydınlatma Sistemi

Euro Truck Simulator 2’nin yeni görsel aydınlatma sistemine kavuştuğu 1.40 güncellemesi tam sürüm olarak yayınlandı.

ETS 2’nin Iberia DLC’si 2021 yılının ilk çeyreğine ertelendi.

:high_brightness:Yeni ışıklandırma için ilk kez ekran görüntüleri paylaşıldı ve bilgiler verildi. 1.40 güncellemesi ile her iki büyük içeriğin de önümüzdeki yılın başında yayınlanması planlanıyor.

:point_right: https://www.simulasyonturk.com/ets-2nin-iberia-dlcsi-ertelendi-yeni-grafikler-ortaya-cikti-1-40-ile-yayinlanacak/

1.40 Özellikleri

• Yeni ışıklandırma sistemi
  • Almanya’nın 3. kısım yenilemesi
  • Fransa için yeni şehirler Bayonne, Lacq

ETS 2 - 1.40 güncellemesinde Almanya’nın geri kalan kısmı yenileniyor (yeni ışık sistemi görüntüleri) https://www.simulasyonturk.com/ets-2-1-40-guncellemesinde-almanyanin-geri-kalan-kismi-yenileniyor-yeni-isik-sistemi-goruntuleri/

Iberia DLC’si 1.40 güncellemesinin tam sürümünden sonra yayınlanacaktır.

26 Beğeni

Benimde resmi olarak düşündüğüm güncelleme listesi buydu:

• Şehir Yenilemesi
  • FMOD Sürüm Güncellemesi
  • Aydınlatma Güncellemesi
  • Genel İyileştirme
  • Iberia DLC için Gameplay
  • Ek Motor Optimizasyon ve Hızlandırma
  • Almanya Phase 3 Rebuild
2 Beğeni

Video akşam yayınlanacak. Sonra belki yayın açarım diye düşünüyorum ama yarın akşam da yayın açabiliriz.

9 Beğeni

Bayağı fark etmiş ETS 2 olduğunu bile anlayamadık birbirimize bu ets 2 mi diye soruyoruz cevap bulamıyoruz hatta The champions falan çalıyor şu an aynen teşekkürler SCS.

14 Beğeni

Yayında her şeyi tartışırız

14 Beğeni
7 Beğeni

ben zaten videoyu montajlıyordum tüh lan neyse ekrana vericez hep :smiley:

paylaştıkları videoyu benim videonun ekranına sürekli vericem belli aralıklarla neyse en azından çok farklı açılardan görmüş olduk

ama ellemeden anlayamam SCS!!

5 Beğeni

Farlara, sinyallere bak :heart_eyes:

1 Beğeni

Bence gayet başarılı duruyor, bir kez daha güzel bir iş çıkarmışlar :slight_smile:

1 Beğeni

Ve bence en iyi haber! Artık araçların farları sadece kendi önlerini kısa mesafede değil, etrafı daha gerçekçi şekilde aydınlatacak.

Köprünün duvarı…

10 Beğeni

Köprüden geçen araçların farları köprünün altını aydınlatmıyor be :smiley:

Şaka bi’ yana ilk aşamaya göre gayet iyi. Yeni teknolojilerle birlikte grafik modları da çok daha iyi olacak. Worth :slight_smile:

7 Beğeni

Benim bu güncellemeden beklentim farklı far renkleri. Hepsi Kızılay dağıtmış gibi beyaz. Arada sarı far falan da olmalı.

3 Beğeni

Anlamadığım şu ki SCS 1050 ti ile mi oynuyor arkadaş. Adamlar 30 fps 1080p video atıyorlar :man_facepalming:. Çek altına rtx kartı at 4K 60fps video. Neyse video attıklarına şükredelim :sweat_smile:

9 Beğeni

Cidden ben iyi bir gelişme olduğunu zannetmiyorum :smiley: Zaten beklentim de yoktu pek ama abi zaten hemen hemen buna yakın renkler grafik modlarıyla halledilmiyor mu? Tamam hadi temel bazı şeyleri geçiyorum ışıklarla alakalı. Şimdi üzerine yine grafik modları gelecek 1.40 baz alınarak ama sonuçta yine modlamayla olacak.

Grafik konusunun geniş bir skalası var ışıkla bitmiyor skyboxla bitmiyor ya da ne bileyim biraz renklerle oynamakla bitmiyor dallandırıp budaklandırmaya lüzum yok ama halen eksik bir şeyler var bence umarım tamamlanır. Tanımlayamıyoruz ama oyunun içinde bir şey var o şey yüzünden halen tutup yeni nesil bir başka oyunun grafiğiyle kıyaslayamıyorum o şeyi bir halletseler olacak da işte :smiley: Neyse hayırlı olsun tepe tepe kullanın asdfh

6 Beğeni

en göze batan eksik antialiasing…

1 Beğeni

37 dakikalık bir video oldu. SCS’nin teaser yayınlaması çok işime geldi yoksa kuru kuru olacaktı. Her neyse kendimce birçok noktasına değindim kısaltmak zorunda kaldım. Bol bol konuşuruz artık yarın akşam canlı yayında değerlendiririz yine :slight_smile: hayaller kurarız sfsdfdsfsdf

Bir firma bir insanı bu kadar kandırır mı ya…

@altunsoy07 şu an render alıyorum 22.30-23.00 arası yayınlanır sanırım upload paketi yapmam laızm şu an

10 Beğeni

ne zaman yayınlanır

Hava kararırken ve gece fark var ama gündüz şu anki haline çok yakın duruyor. Bence gerçekçilikten çok düzeltmeye odaklanmışlar, yani fazla üstüne gidilmemiş zaten sonuç olarak “ışıklandırma” güncellemesi, daha genel olsa grafik, görsellik vb. güncellemesi denirdi.

ilk başta sanırım genel gözle görülen gerçek dışı durumları düzelteceklerdir köprü altına ışık gitmemesi araç ışıklarının sadece aracın onunu aydınlatması gıbı ufak tefek olaylarınan giriş yapacaklardır 2021 de guncellemeler ile iyice düzelir