ETS 2 - 1.40 Güncellemesi [Ana Konu] Yeni Işıklandırma

Benzinliği önünde bir yol kapanma olayı gördüm, benzinliğin içinden geçerek bu engeli aşabiliyoruz. İlk defa böyle bir şey gördüm, 1.40 ile eklenmiş olabilir.

3 Beğeni

Her betada olduğu gibi final sürüm çıkmış gibi yorumlar yapılıyor :slight_smile:

1 Beğeni

Rastgele yol olaylarından :slightly_smiling_face:
Yaklaşık 3 senedir var bu olay ama hiç böylesine denk gelmedim.

2 Beğeni

Daha dün 1.39 da, aynısına ilk defa rastladım :smiley:

2 Beğeni

Benim şaşırdığım modlu araç kullanıp renkleri aynı değil diyorsunuz kabin içi lambası vs. konulara girmişsiniz yine SİSL yayında söylüyor zaten hem betadasınız hemde modlu kullanıyorsunuz… :smiley: Genel olarak ışıklandırmayı beğendim çok güzel olmuş. Bence kötü tarafları olarak söylenecek bir şey yok.

5 Beğeni

Münih deki bu stada ışıklandırmayı kesin yapmışlardır diye düşündüm stadın yanına gittiğimde ışıklandırmayı yapmışlar keşke kırmızı ışık yapsalardı daha güzel dururdu.

3 Beğeni

1.40 ile birlikte sıfırdan oyunu steam kütüphanesinden indirirken anlık olarak Vulkan logosu belirdi indirme kısmında Vulkan mı geliyor yakında acaba?

Allianz Arena’da mavi daha hoş duruyor bence.

images.jpeg-10

1 Beğeni

Buda güzel beğenmedim değil ben kırmızıyı sevdiğim için benim gözüme kırmızı daha güzel geliyor. :slight_smile:

2 Beğeni

Bir an korktum ilk kez :smiley: yayında girince bişeyler sıkıntı çıkarmasın, yayında başımız yanmasın diye de Edirne-İstanbul-Tekirdağ mükemmeldi. Sorunlarımızdan kurtulduk. En çok ciddi fps kaybı ya da gereksiz çökmelerden korkmuştum ama olmadı. Rahat rahat takıldık. Zaten birkaç fps düşecekse de düşsün onu dert edecek değilim. Bazı ufak tefek ayrıntılar bir araya gelerek daha iyi hale getirmiş. Araçlardaki farlar, yansımalar, stop lambaları, ai trafikteki ışıklar bunlar değişmese canımız sıkılırdı. Ama komple ışık güncellemesi böyle demekmiş.
Genel tepkiler de bence yerinde anormal bir durum yok. Umarım görsel efektler artmaya devam eder. Yol haritasını kısmen söylemişlerdi o vizyonda ilerleyeceklerse sıkıntı yok.

Yarın artık videoda özet geçeriz. Yazıyı da öğlen yayınlarız.

17 Beğeni

Valla şu an ats için çok heyecanlıyım merak ettiğim şehirler var.

1 Beğeni

Bende bir kaç şey yazmak istiyorum.Öncelikle ben oyunu uzun süreden beri oynamıyordum arada ss almak için giriyordum.Fakat bugün canlı yayında 1.40 ın geldiğini gördüm yayınıda izledim ve yükledim betayı şunu söyleyebilirim ki oyunda çok farklı duruyor her ne kadar videolarda felan belirgin olsada asıl oyuna girince farkediyorsunuz nasıl oyunun geliştiğini.Özellikle gece ışık ve yağmurdaki yansımalar oyuna çok farklı hava katmış diyebilirim.Ayrıca fps kaybıda yaşamadım ben.Oyun baya iyi olmuş diyebilirim.

1 Beğeni

belki değişiyordur farklı zamanlarda.orjinalinde her renk olabiliyor diye biliyorum.(led panel)

1 Beğeni

Bilmiyorum bakmak lazım benimde aklıma geldi ama optimizasyondan dolayı yapmamış olabilirler diye düşünüyorum.

1.40 modding wikide ayrıntılar :slight_smile:
seslerde beklediğimiz olay gelmiş
Changes & New Features
Light

huge amount of mess: materials, shaders, map, vehicles, lamp logic, rendering, weather data … :slight_smile:

TBA
Sound

new map sound support, sound layer

TBA
Map

dyanimc totem signs on filling stations, new editor features ?

1 Beğeni

Allianz arena günün farklı zamanlarında. Acaba bunu dikkate aldılar mı?

4 Beğeni

Beta olduğu için iş alımlarında sorun oluşuyor yeni profilde de bu sorunu gördüm benden mi kaynaklı bilmiyorum tek seferlik iş alınca sınır kapısından geçemiyorum :smiley: Ama ışıklandırma efsane olmuş.

beta kaç gün sürüyor arkadaşlar? tam sürüm ne zaman çıkar?

1 Beğeni

Söyledin şimdi merak ettim fotolardan anlaşılıyor adamlar yapmışlar :smiley:

4 Beğeni

Modlar için erken konumuşuz gündüz sorun yok ama gece bug oluyor bazen hepsini kaldırdım.Bide bergende gece olmuyor bende bütün saat dilimlerini denedim münihte falan sorun yok gece oluyor.Bug olabılırmı yoksa konumlamı alakalı