Cristineltr'nin Kamyon Simülatörü Projesi "My Truck Game"

farklı haritalar tasarlamış ve çöp kamyonuyla dolaşıyor
güzel duruyor ama oynanabilir değil
çok yumuşak fizikler var hızlı oynamayı zorlaştırır
zaten hala bir demo
ama yapıyorr
böyle çıksa oynarız demeyin oynamazsınız oyun yok ortada
dümdüz sürmek oyun değildir ne kadar sallanırsa sallansın

3 Beğeni

Zaten kamyon oyunu ise hızlı oynanmaması gerekir. Snowrunner’ın yapamadığı şeyi yapmış mesela. Rigs of Rods’un ya da BeamNG’nin yaptığını yapmış. Snowrunner’da kamyonun tekeri yere değmeden gidiyor ve kamyonlar gereğinden seri hareket ediyor. Sanki 25 tonluk yüklü bir kamyon değil de ATV sürüyormuşum gibi hissettiriyor. Ben açıkçası bu yapımın potansiyelinden umutluyum.

Eğer oyuna bir amaç ekleyebilirse şu haliyle gayet güzel olabilir. Bugün Rigs of Rods’a girip 2 kamyon sürüp çıkıyorum çünkü amaç yok. Eğer Snowrunner tarzı bir amaç eklemeyi başarırsa gayet güzel olur.

ortada ciddi bir proje yok ki potansiyeli olsun öyle bir niyeti yok maalesef ama en iyi ortamı oluşturuyor

yani unityde kassak yapabiliriz böyle görünce güzel gelse de gerçekler öyle değil günün sonunda gene yolda kalıyor :smiley:

vallah snowrunner tarzına benzemesin bence bazı stüdyolar öyle heveslenip patlıyor büyük oyunun büyük derdi var son yapılan oyunların patlamasından sonra indie stüdyolardan büyük olanlara hepsinden nefret etmeye başladım gene ne varsa yıllardır oyun yapanda var

vallah unity olayına bakıp denemek isterdim ya şu videodaki olayı yapsam oooo :smiley: stüdyo kurulur ona üzülüyorum

Snowrunner yapı olarak çok güzel, oyunun bir amacı ve bir ödülü var. Başlangıçtaki o boş, 6x4 kamyonu görev geçtikçe 6x6, diferansiyel kilitli, yükseltilmiş bir arazi canavarına çevirme hissi, görev yaptıkça bölgenin iyileşmesi hissi falan çok güzel. Grafikleri de gayet iyi ama fizik konusunda Spintires’ın epey gerisinde. Hatta gördüğüm en kötü fiziklerden biri desem yanlış olmaz sanırım zira kamyonun bir ağırlık hissi yok. Yola tutunma hissi de sıfır neredeyse ama oynatıyor kendisini. Çünkü dediğim gibi amacı var.

Şimdi bu yapıma gelince, amaç olmadı mı boş zira bunun verdiğini Rigs of Rods (CristinelTR’nin de esinlendiği yapım) bundan 16 sene önce zaten verdi, hala da veriyor. Grafiğini beğenmeyene BeamNG de var ki ondaki hissiyat yer yer RoR’dan iyi yer yer kötü olsa da kesinlikle o ağırlığı hissettiriyor.

Yani bunu oynamak için bir amaç olması lazım. Umutlu olduğum kısım ise BeamNG aracı simüle etmeye aşırı odaklanmışken, CristinelTR bunu atıyorum bir başkasıyla geliştirip oyuna amaç getirirse ortaya kayda değer bir şey çıkabilir. Ben oynanabilir demosunu oynadım ve bence aracı simüle etme konusunda yeterli seviyede. Bundan sonra hala simülasyonu detaylandırmaya giderse ortaya kayda değer bir şey çıkmaz zira rakipleri çok güçlü (RoR’da binlerce mod var, BeamNG zaten malum). Umutlu olduğum konu benim gördüğümü kendisi de görür mü? Zira adamın zevki kamyon fizikleri tıpkı benim gibi. :smiley:

zevk olayında aynı oyunları oynuyoruz ama bir developer edasıyla devam etmiyor oyuna dönüştürüp ciddi bir şeyler yapmak isteyen yapardı zaten
zaten öyle bir şey olsa :smiley: başka şeyler dertler çıkacağı için konu değişecekti

bu bile bir gösterge bussim21 gibi bir faciadan sonra ben game developerım diyen gitsin kumda oynasın demekten başka bir şey bilmiyorum resmen onca para onca imkan ile berbat sürüşü nasıl sunabildiler bravo
bunun için çabalamak lazım yani hiçbir şey yapmasak bir araç fizği sürüşü hesaplaması kendi kendine düzelebilr :smiley: artık inanılmaz sinir oluyorum

1 Beğeni

Fizikler konusunda Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok aslında. Yani esas amacı sürüş olmayan oyunlardaki sürüş fiziklerinin dahi atıyorum bir Snowrunner fiziklerinden iyi olmasını yadırgıyorum. :smiley:

Neyse konu Snowrunner konusu değil. :smiley:

snowrunner 2 :eyes:

O kadar fiziklerine sövsem de hem Premium Edition’u hem Sezon 2’yi almış durumdayım. Sırf yukarıda saydığım sebeplerden ama koca kamyonu yolda sürerken lastiğin yerden bir kaç santim havada olduğunu gördükçe oyundan soğuyup çıkıyorum. Sonra gene giriyorum biraz sürüyorum, bu sefer de aracın yolda saçma sapan gidişi, çift çeker kamyonun abuk subuk patinaj çekmesi gibi şeyler oyundan soğutuyor. :smiley:

Umarın Snowrunner 2’de iyi bir fizik koyarlar çünkü 2001’in King of the Road’ında bile lastikler yere temas ediyordu. Cidden lastiğin yere değmemesini nasıl yapmışlar hayret ediyorum.

yeni oyunda fizik motoru güncellenecek şu an duymamazlıktan geliniyor ben de oynayamıyorum o sebepten
sadece bir şey yüzünden oynatmıyor

Bu resmi ana konuya da atmıştım da hep şahit oluyorum buna. Yahu bu nedir Allah aşkına Steam’dan 2 liraya aldığım oyunda bile olmuyor bu.

1 Beğeni

ben tekerlerin dönüşünü de rdr2de at arabasının tekerlerine benzetiyorum :smiley:

1 Beğeni

Ama alternatifi yok işte. Mudrunner’da sürekli tomruk taşımaktan sıkıldım ben. :smiley:

o zaman seni 1 milyon dolarlık projeye davet ediyorum sdfdsfdsf

1 Beğeni

Hani nerede? Ne? :smiley:

Cristian’ın My Truck Game isimli kamyon simülasyonu bugün çıkıyor. Az önce mail atmış. 6,99 dolar fiyat belirlemiş bizde de ucuz olur.
Programcı olmadığını da eklemiş ancak hepsinden iyi iş çıkardı. Tabii sadece fizikleri sağlam olan bir sandbox haliyle adam gibi birileri gelip geliştirmedikçe böyle kalacak ve yazık olacak.
Umarım haritayı büyütmeye ve yeni şeyler eklemeye devam eder.
Ha ben olsam ne bu fiyattan çıkartır ne de böyle sunarım. Bu yapılan şeyler çok daha iyisini hak ediyor.

7 Beğeni

videolarında son olarak ne gördüyseniz o var haliyle :confused: yazık
böyle özel şeylere sahip oyunlar bu şekilde çıktığı için kaybediyoruz ve meydan saçma sapan oyunlara kalıyor

1 Beğeni

Gerçekçi sürüş fiziklerine odaklanan My Truck Game için erken erişim sürümü çıktı!

4 Beğeni

Bu oyun değil demo gibi bişey zannediyordum hatta satışa çıkmayacak deniyordu. Fiyat iyiymiş.

anlattıklarımın bu oyunla pek alakası yok

tarih böyle gelip geçen projelerle dolu ama millet hala akıllanmıyor
:smiley:
içinde hiçbir şey olmayan steam’de satışa sunulan ve görev sistemi bile bunca senede yapılamayan bir oyunu savunacaksak oooo (oyunu lafın gelişi olarak söylüyorum yoksa girin bakın unity forumlarında aynı videolar görürsünüz xd)

hadi bir şeyler olsa düzgün plan olsa tamam güvenelim
la adamın kendisi güven vermiyor gidip ets2de boş gameplay videosu çekiyor siz ne anlatıyorsunuz
developer adamın yapacağı iş başka dsfsdfdsfsdffffffffffffffffffffffff zuahahahah komedi gene eğleniyorum

3 Beğeni