Cristineltr'nin Kamyon Simülatörü Projesi "My Truck Game"

Cristineltr youtube kanalında kendi geliştirdiği tır simülasyonunun videolarını yayınlıyor.

İlk video Ekim 2017’de yayınlanmış ve bugün yeni bir video daha paylaştı. Oyun baya ilerlemiş görünüyor.

Unity 5 ile geliştirdiğini paylaşıyor. Bakınca Beamng’ye benziyor biraz. Ancak fizik olarak ve detaylarla çok iyi görünüyor şimdiden.

Spintires oyuncusu olarak en azından iyi yerlere getirebileceğini kestirebilmek zor değil.

Son videosundan başlayarak eskiye doğru paylaşıyorum:

Detayları dinlemedim, arttıkça paylaşırız

17 Beğeni

İlk olarak Unreal Engine’de başladı Unity’de devam ettirdi. Ama klasik rus oyununa dönüşmez umarım yani vakit varsa istiyorsan uğraştıkça yaparsın ama iş yayınlamaya gelince yapamıyorsan işler karışır. Ne zaman çıkacak vb. soruları şu an belirsiz. Çok güzel ayrıntıları yapıyor. İbretlik… hem de tek başına… bundaki özelliklerin onda birini yapmaya üşeniyor koca firmalar…

3 Beğeni

Tek başına böyle bir işe kalkışmak, bu kademeye kadar getirmek. Valla helal olsun. Düşünüp yaptığı detaylar, fizikler falan oldukça iyi. Takip edip bekleyelim, sonu da iyi olur umarım.

1 Beğeni

ETS2’ye takoz gibi sürüş deneyiminin kütük gibi olması bu eksikliklerden işte. Damperli kamyonun gidişi özetliyor durumu

2 Beğeni

:point_right: 1 yıl içinde toparlar çıkarır bence! gerçekten fizikleri felan güzel olmuş :point_left:

1 Beğeni

Adam fantezi yapıyor, bu işten zevk alıyor belli.
Sürüş dinamikleri Rigs of Rods’u andırdı bana.

Bir de şu video geldi aklıma. :smiley:

5 Beğeni

Açıkcası adamın oyunu çıkaracağı falan yok. Kendi kendine yapmış olduğu, denemeler yaptığı bir simülasyondan öteye gidemez…

dedemin kamyonunun bir alt modeli :smiley:

ford fmaxten böyle şeyler beklerdim sfsfsdf

1 Beğeni

Zamanında çizmiştim kaç sene önce. Dedenin kamyonu da var burada. :smiley:

8 Beğeni
3 Beğeni

my summer car da aşağı yukarı bu gibi gelişti. steamde ilk videoları bundan daha boştu.

2 Beğeni

Hasan abi çok güzel yani adam iyi düşünmüş fakat bunu böyle yarım bırakmasın hatta alabiliyorsa lisans ta alıp ister amerikadaki çekicilerin isterde avrupadaki çekicilerin bu oyunda olmasını çok isterim bunun gerisi incik boncuk yani helal olsun adama

6 Beğeni

Burada benim gözlemim, adam bunu zevk için yapıyor. Kamyonun yaylanması, salınması hoşuna gidiyor. Ayrıca kupa/kasa kombinasyonlarını da zevkine göre yapıyor. Vakti zamanında ben de GTA San Andreas’ta Zmodeler ile ufak tefek modifikasyonlar yapardım. Düzyatak kamyonu kapalı kasaya çevirirdim, ne bileyim kasaya ıvır zıvır şeyler eklerdim falan, sadece zevk için. Adam da muhtemelen böyle yapıyor o yüzden pek beklentim yok.

1. Bir Rodobus vakasına benziyor :smile:

yeni video geldi

5 Beğeni

Fizikler çok güzel olmuş 4 merkezli sanırım. Paspaslar bile sallanıyor ince ayrıntı fakat önemli vites geçişleri biraz yavaş olsa kavrama geç olsa daha güzel olur birde patinja oturduğu zaman araba zıplıyor gerçekteki gibi ben hiç bir sim de görmedim bunu.

bu sefer damperli ile çıkmış
her izlediğimde beamngdrive ve spintires görüyorum :smiley:

5 Beğeni

offf offf

4 Beğeni

Rigs of Rods’ta da vardı paspas hareketi.
Bu adam zamanında Rigs of Rods oynamış zaten. Bu adamla zevklerim çok benzer. Yürüyen aksamı izleyerek sürmesinden belli. :slight_smile:

Bu tür yapımların atası Rigs of Rods’dur. :slight_smile:

Çamurluk paspaslarının sallanması bu videonun başında gözüküyor. :slight_smile:

2 Beğeni