Cristineltr'nin Kamyon Simülatörü Projesi "My Truck Game"

CristinelTR’den bayram videosu :grinning:

5 Beğeni
1 Beğeni

hala devam ediyor :smiley:

2 Beğeni
2 Beğeni
3 Beğeni

Bişey dicem…

GOOOOODDDDDDD MORNIINNNGGGG VIETNAMMMM

1 Beğeni

Demo versiyonu indirebiliyoruz.

2 Beğeni

Yazmıştım ama silinmiş

Ocak ayı sonunda eklenen demoyu niye bugüne kadar millete mail atıp tanıtmadı ve Cumartesi günü göndermeye başladı garip değil çünkü full bireysel keyfine göre takılıyor. Bu konu burada yıllardır var şimdi yeni görmüş gibi yapamam kusura bakmayın. :smiley:

Videoyu izledim sesleri ets2 den bin kat daha iyi valla. Helal olsun adama, o fren sesleri hele

yeni görmek değilki o videoda adam direk video çekmişti uzun uzun siz videoyu çekene kadar merak eden izlerdi. Sesler vs çok iyi

Birkaç yüz dolar harcayarak siz de buna benzer işler ortaya çıkarabilirsiniz. Piyasa böyle videolarla dolu yıllardır birileri yüklüyor. Christian’nın yaptığı olay topluluktan biri olduğu ve diğer oyunları oynadığı için ilgi çekiyordu. Ama oynayınca her şeyi sıradan ve diğer simülasyonlarda mevcut olan özellikler olduğunu anlıyorsunuz. İşten anlamayanlar da yalan yanlış şeyler söyleyebilir. Yarın videosunda anlatırım.

Bir oyun değil sadece teknoloji demosu ve oyun olması için ciddi plan gerek. Erken erişime çıkacağım demekle de olmuyor. Yok 5 dolara satacakmış geliştirecekmiş ve para kazanırsa yeni bir çalışan alacakmış. Bunlar çok sıradan laflar. Buraya baktığınızda zaten keyfine göre geliştirdiğini ve ilerlediğini görüyorsunuz. Buna en iyisi demek bütün Unity,Unreal geliştiricilerine oyun yapanlara hakarettir zaten :smiley: Sırf kamyon var diye soft body physics simulation kullanıldı diye ortada inanılmaz özel bir şey olduğunu sanmayın. Ona bakarsak stüdyosu olan adam bunların hiçbiri yapmıyor ve kendi kendine basit dediğimiz ilgi çekmeyen süspansiyon fizikleriyle oyun çıkarıyor. :smiley:

Unity mağazasında olan eklentilerle ciddi güzel işler ortaya çıkarılabilir elbette ama iş oyun kurmaya geldiğine öyle kolay değil. Cristineltr bundan sonra nasıl bir yol izleyecek en azından takip eder görürüz. Ciddi ciddi ben oyun geliştiricem yapıcam diyen adam şimdiye tek kişi bile olsa stüdyosunu kurar bütün zamanını buna ayırırdı. Burada yapılan şey yıllarca vakit ayırıp yandan geliştirilen bir demonun mail üzerinden yayıncılara tanıtım amaçlı gönderilmesi sadece ve nabız yokluyordur. Ancak tekrar söyleyeyim oyun yapacak adam her türlü yapar. Vizyonu vardır projesini bir başka firmaya bile sunsa işi götürür.

Milletin istediği popüler yapımlarda daha iyi özellikler görmek olmayınca da sağda solda çıkan şeylerden umut bekliyor. Oyuncuların istediği çoğu şey yapılabilir. Ama para kazandırır mı kazandırmaz mı işte firmadan firmaya değişiyor.

Oyun çıkaran elemanlar sizin bizim gibi oynamıyor bile zaten piyasadaki oyunları iyice oynamayıp öğrenmeyip neyin tam olarak eksik olduğu nelerin kritik durumda olduğunu bilmeyen de gidip ağır ticari araç simülasyonları falan çıkarmasın gitsin kumda oynasın önce :smiley: Bütün mesele bu kimsenin umrunda değilsiniz ahahahaha :smiley:

Aynısını ben başlatsam elbette her ayrıntısının güzelce ve seviyesinde yapılmasını isterdim. Ve Kickstarter gibi bir yerden para bile toplanırdı. Zaman zaman böyle adımları farklı yerlerden gördünüz ama sonuç? sdfdsf yok oldular.
Bu kadar mobil simülasyon oyunu boşuna çıkmıyor ha ona rağmen rezalet oyunlar yapılıyor orası bambaşka çünkü adamlar oyundan haberi yok. dgfdgfdgfdgfdg

Size dediğim gibi bana 1 milyon dolar verin yapayım :smiley: dinamik arazi de yapacam söz :smiley: F ds

6 Beğeni
5 Beğeni

Videolara bakınca rigs of rods’un daha iyi hali geliyor sandım ama bomboş olmuş, geriye Alaskan Truck kaldı o da malum oyun motoru yüzünden pek iyi olmayacak.

abe rigs of rods nire bu nire :smiley: alakası yok videoda dediğim gibi gayet basit bir olay bundan sonra ne yapacağı önemli yıllar oldu çok duyduk aynı lafları ciddi adıma atana kadar bu hobi amaçlı yapılan bir çalışmadan öteye gidemez

ama böyle şeylerle uğraşması güzel işte

simülasyon oyunları yavaş gelişir… - h. ö.

bu arada andavallar videoyu anlayamamış bunlara yalan satmanız lazım :smiley: umutla şimdi hiç tanımadıkları bir kişiden bir sürü özellik ekleyeceğini falan umuyorlar dsfsfhdsfhsfhsdhfsh zuhaahhhhaahahahha hdsjfhdsjfshfsdj ulan firmalar bile bir bok yapamıyor siz neyin kafasındasınız

yeter anladık :smiley: oyun yapmaya çalış video değil reyizzzz :smiley:

1 Beğeni

reyizzz video paylaşarak oyun yapmayı deniyor

4 Beğeni

“deneysel oyun geliştirme”

yani gerçekten artık başka bir şey yapıp göstersin istiyorum sadece yaptığı oyun demosuyla video paylaşarak izlenme kazanmaya çalışan biri gibi duruyor
o yüzden yukarıda yazdığım ve videoda söylediğim gibi oyun yapmak isteyen ciddi şekilde başlardı bir şeyleri değiştirmeye çalışırdı tabii arkada ne yaptığını bilemeyiz ama böyle işler hep hüsran… hep zaman alıyor
güzel bir şey olsun istiyorum

4 Beğeni
4 Beğeni
3 Beğeni