Cities: Skylines [Ana Konu] 🏗

Aynen ofis %89 gibi bi oranın var benim 500klık şehirde üni. mezun oranım %60 idi sanayi lazımdı oyuzden bana ama sende sanayi kurucaksan bile tadımlık çok ufak bi alanda olmalı…

1 Beğeni

Su oyunda anladigim tek sey tek bolgede buyursen belli sureden nufustan sonra sıkıntı basliyor cunku yapay zeka denilen zekasiz kafayi yiyor mesela sen herkesi egitmissin buda egitimsiz calisan sayisi olmamasina sebeb oluyor ofis islemesi icin sanayi lazim sanayi islemesi icin alisveris alanlari ve bunun yaninda egitimli ve egitimsiz calisan lazim tek bir alanda birlestirerek buyumek yerine bolge bolge egitimli egitimsiz calisanlari ayirarak bolgeler olusturman ve bu bolgeler uzak ise calisma alanlarina otobus de cozum olmuyor ve en guzel ulasim ise bu sekilde ki yerlesimlerde tren egitimli egitimsiz calisanlari bu sekilde ayirabilirsiniz…bolge ayarlarindan ulasimi ise ucretsiz yapip ve yerli halkin sadece araba kullanmasina izin verirseniz ve bisiklet kullanimini aktif ederseniz bir nebze de olsa trafik hal olacaktir

3 Beğeni

Yavaş yavaş alışveriş merkezlerini/ticari alanları kaldırıp yerlerine ofis kurmaya başladım. Sanırım benim kent planlaması da yanlış :smiley: :frowning: :open_mouth:
Trafik en yoğun zamanında %60 oluyor. Ancak hala sıkıntı.
Neyse şehiri atayım ben size

2 Beğeni

Ticari alan uzak olmamis mi sanki yada sehri etrafinda buyuteceksen belki ileri de sistem olarak ortasini ticari alan olarak kullabilirsin birde yerlesim alanlarina gore calisma alanlari cok fazla degilmi yani adam yetistirebiliyormusun bunlara

Aslında ticari alanlar ile şehir içiçe idi. Otobanlar bölüyordu, grupluyordu. Ancak biraz trafik sorunu yaşayınca otobanları yer altına gönderip üstten şuan ki haline getirdim. Ofisler çok azdı, ticari alanların içerisindeydi, onları grupladım. Şuan tek sorunum Sanayi’den Ticari alanlara gidip gelirken yaşadığım trafik sorunu. Nüfus yetiyor. Ticari alanların uzaklığından Müşteri Yok sorunu yaşıyordum onu da çözdüm. Nüfus için yer kalmazsa denize dolgu yapıp üzerine bina dikiyorum :smiley: Ana cadde modu indirdim 12(6’ya 6) yolluk. Acayip rahatlattı trafiği. Çok büyük yol ama iyi oluyor.

2 Beğeni

Şehir çıldırıyor sanki. Yada beni delirtmeye çalışıyor. %99 sağlık var ve insanlar ölüyor. Hani normal yollarla ölüm değil. Ticari alanlarda araç trafiğinden oluşan gürültü kirliliği var ancak ağaçlı yol dışında yapabileceğim bir şey yok.

1 Beğeni

Oyunun bilinçaltı ne kadar kirliyse mutlu bir şeye imkan tanımıyor. Hep bir ölüm hep bir şikayet. Dkdkdkdk

1 Beğeni

Sorun insanlarının ölmesi değil cenaze hizmetlerinin çalışmaması ya da trafik nedeni ile evlere yetişememesi… Ölenler büyük ihtimal yaşlı nufus çünkü en son attığında %89 gibi bi üni. mezun oranın vardı yani gelişmiş ülke gibi düşün Yaşlı nufusu fazla ve onlarda günden güne ölüyor…

Çözemedim bir türlü sorunu. Her yere mezarlık yapasım var :smile: ama o da çözüm değil. trafik %68 civarında. zorla şehri revize ettirecekler bana.

1 Beğeni

Cities Skylines kervanına bende katıldım.
Sınırsız para modunu kurmalı mıyım sizce ?
Denemelik bir harita açmıştım. Şimdi yeni save açayım diyorum. Önerebileceğiniz mod ve harita var mı ?
Teşekkürler

4 Beğeni

Çok fazla mod kullanmak iyi değil oyun performansını ve ilerleyen zamanlarda oyunun simulasyon hızını aşırı derecede olumsuz etkiliyor harita olarakta önerebileceğim ;

ve

Bu ikisindede baya oynadım ve en az 500k nufusa kadar geldim… Düz olmaları ya da doğal kaynakların fazla olması gelişmeni vs kolaylaştırıyor…

Sınırsız para modunuda eğer hızlı ilerlemek istiyorsan süper demand modu ile kullan ama sonra yeter bukadar ben eski düzene geçicem dersen kapadığın anda modu şehir bi anda dibe çöküyor çok sorun çıkıyor vs vs sürekli sınırsız para açk kalsada belli bi süre sonra sorun çıkartıyor oyun sana bilerek… yani rahatlık gibi bişey yok oyunda sürekli sorun var :smiley:

1 Beğeni

Oyuna başlarken parayı sınırsız olarak ayarlayabiliyorsun zaten. Bunun için ayrıca bir mod kurmana gerek yok.

1 Beğeni

Batmaktan son anda kurtulup şehri adam edip 90 bin küsür kişiye ulaştım :smiley: sıkıntı ulaşımdaymış şehre tren yolları teleferik felan döşedim bayada ilgi görüyorlar sonra bulduğum hereyere okullar koydum şehrin farklı yerlerine küçük kasabalar kurdum şuan tek sıkıntı ticari kısımlarda alıcı bulanamıyor bide trafik onlarında bi yolunu bulcaz artık :slight_smile: şuan şehrin son hali.

5 Beğeni

Arkamdaa Bir proje yükselecek! ( Project Conia in 2023 :joy: )

Şehir merkezi çok basık oldu ama olsun

4 Beğeni

Green Cities paketi konsollara geldi.

4 Beğeni

Projenin büyük bir kısmı bitti trafik sorunu bir kaç yol ayrımı dışında kalmadı alt yapısal sorunlar vardı özellikle ulaşımda onuda hallettik otobüs motobüs yok artık metro ağı var her yere her sokağa bağlı neredeyse tabi bu fantezi olduğu için para sınırsız şehir 4 4lük ama sıkıntı şu 315k nufusu %55 lik senior vatandaşa sahip yani kısacası 150-160k ya kadar düşücek bu nufus yavaş yavaş ölüm oranı artıyor…

Gece Görünüşü buda

7 Beğeni

Raylı sistemler ile ilgili bildiğiniz, güzel modlar var mı? Bi’ hassa bağımsız demiryolu ve tramvay modları.

ben sadece metro sistemn mod olarak kullandım ve çok kaliteli yer altı metrosunu komple kara üstüne tasıyıp viyaduk geçit vb. şekilde şehre kurabiliyosun yer altında araç içinden komple yer altında da 1. gözden takip edebiliyosun…

2 Beğeni

Attığın mod çok kral moddur yalnız :slightly_smiling_face:. Olmazsa olmaz dediğim modlardandır (zaten bu oyunu modsuz oynayan biri çok çabuk sıkılabilir) hafif metro filan yapmana olanak tanıyor. Konu tramvaydan açılmışken bir tane de ben atayım bari. :wink:

Steam Workshop::LRT - Tram Tracks Bu modu yapan adam LRT diye bir koleksiyon yapmış bütün modları yüklemeni öneririm (yaklaşık 14 tane olması lazım bir de Snowfall DLC si gerekiyor, DLC yoksa bu modu yükleme zaten blackmoon un attığı mod fazlasıyla yeterli olur).

Ayrıca İstanbuldaki M2 metro hattında GERÇEKTEN çalışmış olan trenin modu da çıkmış Steam Workshop::Alstom Atlantique S1

3 Beğeni

Projeye devam 300 bin’i zorluyoruz ama hep bi 270 lere geri düşme oluyor :smiley: daha fazla ev yapıp canını çıkarmakta istemiyorum kendi yağında kavrulan harika bir şehir oldu sağa sola can sıkıntısından yapılan şeyler var sadece

Kamçı Halk Sarayı yapıldı…

Olmazsa olmazımız yollar…

Projenin son hali

5 Beğeni