Cities: Skylines [Ana Konu] 🏗

Ben gelecekten geliyorum oyunda yıl 2031 :smiley:

Kamçı 3 Roketi fırlatmaya hazır geri sayımda…

Kalkış başarılı Kamçı 3 Roketi yörüngeye doğru hızla ilerliyor. Hedef 21 ışık yılı ötedeki Yeni Dünya :joy:

6 Beğeni

Space Elevator’ü Limanın ve Havaalanın yanına koydum ona rağmen bu aptal yapay zeka yüzünden kmlerce trafik oldu ve ne yaparsam yapayım çözülmüyor…

Öte yandan habur sınır kapısından hallice bir limanımız var export işini iyi kaptım harıl harıl para geliyor KamçıVille gelişiyor

4 Beğeni

Traffic manager modunu yukleyip yollardaki gecis yerlerini yolun basindan ayarlarsan hepsi ip gibi dizilmiyor

Biliyorum ama traffic menagerda benim gibi 500-600k lık şehirlerde çok fazla kasma problemi çıkartıyor oyuzden mümkün olduğunca az mod kullanıyorum yoksa simulasyon hızıda yavaşlıyor buyüzden büyümende yavaşlıyor…

Sadece traffic icin kullanirsan tek mod yani cok sıkıntı cikarmaz bende baya buyumustum sadece traffic manager vardi onun disinda su pompa ve elektrik direk ekletilerim vardi

Kamçı 4 ün fırlatılışından

Gidiyor uzaklara güneş sistemi dışına.

500k yı zor bela atlattık sanayi gelişiyor commercialler sürekli bıdı bıdı yapıyor ama yapacak bişey yok oturup ağlasınlar sonuçta oyundaki 500k gerçek hayatta 5milyona falan tekabul ediyor ki bu kadar kalabalık bir şehirde trafik sorun olmaktan çıkar…

500k olduk diye durmak yok Kamçı 5 roketimiz hazır fırlatma rampasına geldi ancak son kontrolleri henüz daha tamamlanmadı fırlatma tarihi olarak 25 Aralık 2026 verildi…

NewYork’un varsa benimde var central parkım KamçıVille Central Park gururla sunar

5 Beğeni

Eski 500klık save cortladı bi anda suç oranı %3 den %25 lere çıktı tüm şehir ağlamaya başladı dedim trafik modunu aktif edip trafiği komple kaldırıp şehir içinde sadece polis araçlarını dolaştırayım… Yaptım oldu herşeyi halletmiştik taaki sürekli hata vermeye başlayana kadar hal böyle olunca yeni save açmak farz oldu bundan sonra adım adım farklı isimlerle şehri kayıt edeceğim ki gene aynı durumu yaşamayalım 50k yapıtm ve bıraktım kar olayları güzel oluyormuş aldım alalı dlc yi ilk defa uğraşıyorum karla…

4 Beğeni

Üzdün be reis takip ediyorduk ne güzel roketler :rocket: falan gidiyordu.

@Kamsci trafiği nasıl hallettin dayı? 110k şehirde 3 noktada daima kırmızı var. Delirecem. Kendim build yaptım yemedi, hazır build indirdim yemedi. Traffic Manager: President Edition kurdum yemedi.

Trafik sorunu bende sadece otoban giriş çıkışlarında oluyor ve ne yaptıysamda düzelmiyor alttan üstten 4-5 katlı yol yapıyorum genede düzelmiyor bazı durumlarda trafikle ilgili yapılabilecek şeyler olmuyor çünkü oyunun yapay zeka sistemi kötü

Bunu kurduğumdada sağda solda çıldıran yapay zekalar dikkatimi çekti özellikle 500k dan sonra bazı yapay zekalar suyun üstünden uçarak falan gitmeye başladı anlayacağın o modda ölmüş v2 si ni bekliyor…

2-3 nokta çokta etkilemez traffic flow u %65 in altına indirmemeye çalış benim traffic flow %82 ama otoban full kırmızı :joy: çokta takma oyuzden bide bu öncelikli yol olaylarını vs dikkat et özellikle kamyonlar buna çok dikkat ediyor…

1 Beğeni

Roketlere devam ama biraz aksayacak 100-150k olana kadar roket koymam eskisinde bi hata yaptık ilk iş roket koymak oldu ham madde sağlayamadım :smiley:

Sabit %65 şuan. Arada bir canı sıkılınca %68 - %70 oluyor, trafik sıkıştığında %52’lere kadar düşüyor. Modu kaldırayım o zaman.

Öncelikli yol belirlememiştim hiç. Onları da halledeyim.

1 Beğeni

Çıldırıyorum :triumph:
Ticari alanlara inanılmaz bir talep var. Ticari alan yapıyorum bu sefer de yeterince müşteri yok diyor. Halbuki 2 sokak aşağısında mahalle var.

Üstüne bir şey varmış gibi trafik arap saçına döndü. 1 yol dışında tüm bağlantı yollarına Öncelikli Yol dedim, hala öncelik olmayan yolu kullanıyorlar. Help mi, help mi.

Yolla gök taşını görsünler ebesinin hörekesini :slight_smile:

2 Beğeni

Doğal Afet DLC’si yok.

Başlarım böyle işe dedim ve 2 parçalı (Organize sanayi ve küçük sanayi) sanayi sisteminden küçük sanayi sitesini kaldırdım. Giriş çıkışları tek yönden verdim, trafik akışı %64 oldu. (arttı). Şimdi çevre yoluyla uğraşıyorum. İlginç biçimde sanayiyi kaldırınca nüfus da artmaya başladı.

Fazla sanayi yi sevmiyorlar çünkü sanayide çalışcak cahil insan lazım ofis dikersen olay ayrı ama ofisinde talebi olsa dahi bazen oyun saçmalayıp öyle şeyler yapabiliyor… benim save de durduk yere her yer karakol ve hapis ken bi anda suç oranı artması sonucu cortlamıştı oyun belli bi süre sonra harbi harbi kafayı yiyip cozutuyor…

2 Beğeni

E sanayi talebinde patlama yaşıyorum şuan? Şehir olmuş 150k. Ne yapayım sence?

Halkın eğitim seviyesi yüksekse yani üniverste mezunuysa 2x fazla ofis açmak zorundasın ama halkın daha cahilse biraz daha sanayi dayıyabilirsin

Ofisten başka çare yok sanırım.