Cattle and Crops - Ana Konu

Timeline güncellenmiş işte yukarıda paylaştım genede en doğru haberi sen Yaparsın Hasan abi bizim kaçırdığımız bişey olabilir :slight_smile:

1 Beğeni

Yeni motor bu mu? :slight_smile:

o görüntüde bir şey yok aslında her şey doğru dürüst renderlandığı bir ortam var tam sürümde öyle görünmesi lazım

1 Beğeni

Hmm anladım.

Son duruma gelirsek önümüzdeki hafta Grassland güncellemesinin ikinci parçasını çıkarmayı planlıyorlar. Test departmanına gönderilmiş. Yükleme vagonları eklenecek bunun için önden yüklemesi, arkadan boşaltması gibi durumlarla ilgili yığın sistemini iyileştirmişler. Ekran görüntüsünde çok iyi bir ortam var. Her şey renderlanmış gayet yerli yerinde tam sürümde böyle bir grafik olması gerekiyor. Bu son gelen güncellemeyi baya önemsemişler ve yeni bir işin oluşması sağlandı. Çıktıktan sonra yılbaşına kadar bu son çıkacak olan güncellemenin iyileştirmelerini de yapacaklar.

2 Beğeni

Cattle and Crops için Grassland / Ot Biçme Güncellemesinin İkinci Güncellemesi Yayınlandı

FS 19’un hala yerinde sayıyor olmasıyla daha da değerlendi bence Cattle and Crops. Merakla bekliyorum.

Yeni güncelleme Şubat ayında gelecekmiş.

Gamepad kontrolleri, arayüz vs. bunlarla uğraşıyorlar tabii iyileştirmeler yeni özellikler devam ediyor.
bir de yeni topluluk yöneticisi katılmış

1 Beğeni

:ok_hand:

otomatik çevirili yazılar, görseller eklemeyelim
sadece ne gördüğünü yazabilirsin ayrıntısına gerek yok

1 Beğeni

Tmm :slight_smile: ne yazıyorsa onları görsünler diye yaptım :smiley:

Yeni güncellemede çok fena bir özellik geliyor. Ekinleri büyütürken artık PH değerleri de dikkate alınacak. Gübreleme farklı aşamalara bölünüyor. Gerçekte de böyle :smiley:

Özetle bu iş toprak simülasyonu demek. Ekinlerin hızla büyümesini sağlayan azot, potasyum(NPK) ve fosfor gübreleri farklı büyüme aşamalarında uygulanacakmış. Başka şeyler de etkili olacakmış. Hava durumu etkisini zaten görmüştük. Tohum yatağı kalitesi, toprak sıkıştırması gibi şeyler etkileyecekmiş.
Görsedel mısırın büyümesi gösterilmiş. Bu geliştirilen parametreleri ayarlamak için oyun içerisinde bir sistem aracı geliştirmişler. İlk ekim zamanı potasyum(hektar başına 200kg), sonra da azot ve fosfor ama daha sonra yine fosfor uygulamışlar. Vallah çok karışık gerçekteki gibi :smiley: dedemi çağırmalıyım :smiley: Böyle şeyler yaptıktan sonra 175 gün sonra BBCH 89(EC) seviyesine ulaşılmış ve hasada hazır olmuş.
Her ekinin gübrelemesi ve yetiştirme olayı da farklı olacağından şimdi kara düşünün bakalım :smiley: nasıl oynayacağız? :smiley: FS’de kolaydı ek ilaçla biç başka bir şeye gerek yok. Burada gerçekteki gibi yapmaya çalışıyorlar ve her şey etkiliyor. :smiley: Fazla diyebilirsiniz ben uğraşamam diyebilirsiniz ama bunu istemiyor muyduk? :smiley:

3 Beğeni

Abi gerçekten mi? İnanılmaz ya :smiley: abi ne diyeceğimi bilemiyorum fs yi mi kötülesem c&c yi mi övsem karar veremedim ama hiç fazla konuşmaya gerek yok şimdi konuşmaya başlarsam bitmez, fs falan kalmaz ortada, zaten neyin ne olduğu ortada :smiley:

Yok artık biz az çok simülasyon ögeleri olsun dedik bunlar olayı bayağı aşmışlar. Anlaşılan simulasyon olarak FS, C&C’nin yanında çocuk oyuncağı gibi kalacak. Yine bu özellik gösteriyor ki bu oyuna Türkçe dil desteği şart. Yoksa bu işlerin içinden çıkılmaz.

2 Beğeni

aynen ya aldım oynamak istemiyorum pek tr dil gelse çok iyi olur :slight_smile:

lastik değişimi geliyormuş :smiley: tabii sadece bunlar yokmuş araç bakımı gibi şeyler de olacak herhalde güncelleme bir türlü çıkamadı ama beklediğimize değecek özellikler varsa sıkıntı yok zaten yarım yamalak sürüm çıkartacaklarına birkaç ayda düzgün güncellemelerin gelmesi daha doğru olur oyun deneyimi iyileşir
temel özellikleri parça parça olmak iyi hissettirmiyor

https://www.cattleandcrops.com/en/news/12713
yeni bir geliştirici günlüğü paylaşılmış da çeviremedim henüz

1 Beğeni

İlk çeyrekte 2 güncelleme paylaşacaklardı, timeline’da öyle yazıyordu ama yine gecikecek sanırsam :slight_smile:

daha tam tarihinde yapamadılar dedikleri hiçbir şeyi