Cattle and Crops - Ana Konu

Büyük traktorlerde evet on dingil ve kabin suspansiyonu var ama buyuk serilerde.
Fendt olsun massey olsun new holland olsun bu markalarin her traktorunde bu özellik yok massey de 6 silindirde 150 ve ustu beygirlerde var new hollanda t6… serisinde basliyo fend 600 ile basliyo ama opsiyon olarak sunuyomus dediydi birisi bana yalansa onun yalanini söylüyorum.
Ha class a gelirsek adi gibi class her tarafta suspansiyon var ama arka tekerde yok. Kabinde.
Ha koy suspansiyonu ama kardesim arka dingilde suspansiyonu olan traktor agir yükü nasi çeksin. Tirlar nasi cekiyo diyen olabilir ben olsam derim ama tirlarda farkettiyseniz arka tekermakaslari cok sert aşağı guzel iniyo lastik ama yukariya kolay kolay çıkmıyo cok agir bir yuk olursa yaylaniyo.
Ve de hani diyolarya traktorlerin tekerlek tepkilerini vs vs daha iyi yansitmak icin biseler yaptık. Yaptiklari sey dingille lastik arasina damp koymak e haci onu yapacagina bak mesela farming. Lastiklerin dosyalarina girince orda fizik yansimasi ve lastik sertligi olayi var yapin onlari 9.999 sonra traktorlerin oldugu dosyayi acin herhangi bir traktorun dosyasini acip damper diye aratıp oni 0 yapin bakin nasi lastikten yaylaniyo.
Sen bunu dosyalarina koydun madem niye en basinda boyle yapip uh lan adamlar çözmüş isi dedirtmiyosun bize. Simulasyon diyosan eğer simulasyon oldugunu belli et simulasyon demek hayali seylerden uzak gercekciligin tavan yaptığı seydir.
Cok uzun oldu farkındayım…

şimdi şunu söyleyim iyicene baktım direk traktörün arkası çöküyor biraz ama sanki süspansiyon hissi değilde arkaya ağırlık bastığından dolayı gibi

Bak simdi mantik olarak traktorlerde arka lastik yada dingile suspansiyon koyulmaz yuk direk sasi ve lastiklere binsin diye. Yuk bindigindede lastikler basinca maruz kalınca esner ve traktör alçalır. Mesela traktorde on dingilde punomatik yay kullanilir her daim ayni yukseklikte tutmasiyla meşhur bu yay volca s 90 bunu kullaniyo arabanin bagasa 5 ton dahi koysan çökmez ama cukur yada tumsekten gecerken yaylanir traktör on dingil amortisorude boyle fren yapinca yada yoldaki arazideki bozukluklarda yaylanir arkadada ayni amortisor olsaydi mesela biz tek dingil romork ile 10 ton yuk cektik cukurdan tastan falan gecince o basinc lastige biniyo bir iki kez patlattik lastigi ayni yuk arka dingilde amortisor varken amortisorude patlatir ve çekişi düşürür.
Ama oyunda var pc video cekmeye yetecek kadar kuvvetli degil olsa ceker nerde ne oldugunu gosterip anlatırdım ama oyunda dosyalarla oynamadigin surece lastik yerine jantla dingil arasi yaylaniyo

@HasanOfke oyunla ilgili bir video çekicekmisiniz.Çekicekseniz de nezamana gelicek sizden bu oyunun videosunu bekliyoruz…

bir sürü video çektim onları izle orada her şeyi anlattım

Cattle and Crops’ın Geliştirici Günlüğü Soru-Cevap #2
Şu an ne durumlar? Neler olacak?
https://www.simulasyonturk.com/cattle-and-cropsin-gelistirici-gunlugu-soru-cevap-2/

Daha cattle and crops videosu cekmicekmisiniz?

Çekeceğim fakat şu an değil. Sadece C&C yok.

Fiyat için geri dönüş oldu ama geç oldu :smiley: 154 tl olduğunu biz de gördük amaç önceden bilmekti. Neyse tekrar yüksek olduğunu vs. ekledim. Pek takmıyorlar…

Bide oyunda deutz Fahr modeli yapılmıştı şuan yok nezamana gelicek peki bir bilginiz varmı?

Sanırım o farmingin tekrar lisans almasi ustune kaldırılmıştı.

Resmi sitesi nde var ama @HasanOfke sizin bilginiz varmı?

1 Beğeni

bildiğm kadarıyla deutz traktörler değilde ismini tam hatırlamıyom bir ekipman firmasının makinaları kaldırıldıda traktörlerde yakın bir zamanda eklerler heralde

Fiyatı dikkate almamaları üzücü :confused:

1 Beğeni

Hatırlarsanız bi ara bisey demistim oda buydu umursamicaklar gibisinden biseler demistim.

23 Şubat yani yarın çıkacak olan 0.1.2.0 güncellemesi ile planlanan içerik; yeni hikaye görevleri, eğitim görevleri, kontrollerin varsayılana sıfırlanması, çeiviri düzeltmeleri, oyun içinde kontrol ayarlarını gösterme, birkaç hata düzeltmesi
Bir sonraki 0.1.3.0 güncellemesinde ise, ai işçişer için headland desteği işçiler tarladan ayrılmayacak, oto kayıt, profil kaydını yedekleme ve birkaç hata düzeltmesi — tabii değişebilir denilmiş

Peki büyük güncellemeler?
0.2.0 - Combine Update
Planlan içerikte yeni ürün(ler), Claas Tucano biçerdöver ve tablaları, yeni römorklar, yeni ekim makineleri, yeni kültivatör (değişebilir)
0.3.0 - Grassland Update
Bunda ise ot kesme, otları çevirtip kurutan makine, toplama tırmığı, balya makinesi, yem vagonu otlar için falan, ön yükleyici aletleri, gübre püskürtücü makine, gelişmiş hayvan ihtiyaçları

Ben bunu ayrı konu olarak blogda yazayım yayılsın.

neler neler…

Çiftçilik simülasyonu Cattle and Crops için hangi güncellemelerde neler gelecek? Paylaşılan bilgileri aktarıyoruz.
https://www.simulasyonturk.com/cattle-and-cropsin-onumuzdeki-guncellemelerinde-neler-eklenecek/

yeni güncelleme çıktı yine önemli değişiklikler var hatta en çok sevindiğim arion trkatöründeki çıt çıt sesini düzeltmeleri oldu :slight_smile:
koca tarlayı hala sürüyoruz sonra dev bir mısır silajı yapılacak 2 makine biçecek :smiley:

2 Beğeni

Abi yayın yapacan mı yakın zamanda

1 Beğeni

Abi harbiden sırf oyunun fiyatı 155 diye oyunu disladilar bu çok kötü oldu oyuzden. Hiç türk kanal c&c çekmiyor bare sen aldım demiştin sen bı video cekersen bizde izlesek…