Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Bildiğim kadarıyla attığınız model 11 12k civarı ama ben olsam hiç riske girmeden direkt bunu alırdım veya ikinci el çok temiz Logitech, Thrustmaster bakardım. Rampage ile ne kadar verim alabilirsiniz, uyumluluk vs. vs. konularda da bilemiyorum ve öngöremiyorum. Maksimum 10-12 civarına kadar alacaksanız da bütün bütçe ile sıfır rampage yerine dediğim gibi temiz Logitech ve Thrustmaster modellerı emin olun daha çok iş görecektir.

Logitech G G29 Driving Force Yarış Direksiyonu, Çift Motorlu Güç Geri Besleme, 900° Direksiyon Yönü, Deri Direksiyon, Ayarlanabilir Paslanmaz Çelik Pedallar, Siyah : Amazon.com.tr: Video Oyunu ve Konsol

2 Beğeni

Bir yerde yorumlarını okumuştum ve alan hiç kimse memnun olmadığını dile getirmişti.

1 Beğeni

rampage kendini ilerletti ama bu ürünler bizler için tatmin edici kalitede değil. birkaç bin lira daha ekleyip g29 almak mümkünken girme böyle şeylere yazık olur.
vites kutusu için de dert etmeyin olmasa da olur.

1 Beğeni

Rampage marka bir şey alınacaksa sadece mousepad ve kasa fanı alınır. Başka bir şey alınmaz.

Konusu açılmışken ben de yeni FS çıkmadan direksiyon seti almaya niyetiyim ama fiyatlar çok yüksek geliyor sizce oyunlarda gerçekten gerekli dedirtecek bir fark oluşturuyor mu direksiyon yani şimdiye kadar klavyeden oynadık şimdi alsak iyiki almışım dedirtir mi kullanan arkadaşlar yorumlarınızı beklerim

Muhammed’cim selam, logitech yada thrustmaster alirsan eger, bunca zamandir niye almamisim diye kendine kizarsin yani okadar farkeder.

1 Beğeni

Abi FS çıkmadan alıp tamamlayayım öyleyse eskisi gibi bir de serverimiz olursa çok güzel olur

Hocam g29 kesinlikle denenmesi gereken bir şey ama hani devamlılık konusunda aylarca yıllarca kullanma durumunu bilemem. Benim son 5 ayım direksiyonla geçti bundan önce hep mausla oynardım direksiyon rahatlık konusunda çok iyi üstündeki tuşlar vs. çok işlevli oluyor ama hani kararsızım mesela mausla oynarken çok iyi manevralar yapabiliyorsun istediğin gibi sağa sola çekebiliyorsun anlık moduna göre oynayabiliyorsun ama direksiyonda öyle değil hep bir yola hakimlik gerekiyor sonuçta 900 derece ha dedim mi dönmüyor bide uzun saatlerde fazla yoruyor sürekli gaz debriyaj vs. mesela küçükken çok hayal kurardım direksiyonum olsa şöyle yaparım böyle yaparım gibi fln ama yani bilemiyorum öyle aman amanlık bir durum olmadı benim için tabi insandan insana da değişir arkadaşlarım çok memnun ama benim için olmasa da olurmuş kafasındayım şuan. Acil bir para gerekse satarım direkt.

1 Beğeni

Herkese iyi forumlar

Birkaç ay önce emektar sistemimi değiştirdim ve yeni pc aldım. Şimdi de monitörümü değiştirmeyi düşünüyorum. Şuanda 23.8 bir monitör kullanıyorum ve masam fazlasıyla uzun ve monitör küçük kalıyor. Çoğunlukla sadece ets2 nadiren de cs2 oynuyorum.

Anakart: GIGABYTE H610M H V2
İşlemci: Intel Core i5 12400F
Ekran Kartı: ASUS DUAL GeForce RTX4060
RAM: GSKILL 32GB (2x16GB)
SSD: Crucial 1TB P3 Plus Serisi

sistemimin detayları bu şekilde. Şuan modlu bir şekilde ets2de full grafikler + %400 ölçekleme ile 50 fpsnin altına inmeden genelde 58-60 sabit oynuyorum fakat masamın büyüklüğünden dolayı 27 ya da 32 inch monitör almayı düşünüyorum bu monitörler içinde genelde 2K öneriyorlar ama sistemimin 2K için çok uygun olduğunu düşünmüyorum. ets2de 2Kda nasıl değerler alacağımı fazla kestiremiyorum. Ayrıca 2K monitörü Full HD ayarda kullanırsam nasıl bir görüntü olur onun hakkında da pek net bir bilgi bulamadım. Sizce 27inch kaliteli bir Full HD monitör mü almalıyım yoksa 27-32 inch 2K bir monitör alsam beni performans olarak üzer mi?

Çıktığı günden beri ets2 oynuyorum. İlk zamanlarında uzun bir süre klavye ile oynadım daha sonrasında DFGT - G27 - G29 ile oynama şansım oldu. Bana göre G27 simülasyon tarzı oyunlar için daha kullanışlı geldi, daha iyi hissettirdi. Ağırlıklı olarak ets2, fs tarzı simülasyon oyunu oynuyorsan G27’yi öneririm ama 2. el işi olduğu için birazcık riskli de ondan dolayı G29 senin için daha sorunsuz bir deneyim olacaktır. İmkanın varsa ve tutkun buysa kesinlikle almaya değer bir ürün yıllardır oynadığım tek oyun set ile ets2dir. Zamanında ehliyet alınca hevesim kaçar oynamam diye satmıştım, bir süre setim yoktu. Para biriktirip hemen geri aldığım yokluğunu hissettiğim nadide parçalardan :smiley:

1 Beğeni

o grafik kartı ile 2k rahat takılırsın. 32inç msi monitör kullanıyorum süper oluyor.

2 Beğeni

Tavsiyem 32 inç 144 hz 2k curved bir monitöre bakman kavisli monitörler çok fark ediyor. Normalden kavisliye geçince bir süre alışmak gerekiyor ama simülasyon oyunları ve cs için alışınca farkını hissediyorsun sistemin de çoğu güncel oyun dahil 2k destekler fhd hiç bulaşma derim almışken tam olsun

1 Beğeni

ben 4 ay önce g29+vites aldım şuan etsyi başka şekilde oynamak zerre keyif vermiyor. Önceden fare ya da gamepad ile oynuyordum sıkılıyordum.

Monster aryond A32 var 32 inç 4070li laptopda 32 ram i7 13.nsl bahsettiğin ayarlarda 700 75 arası geziyor senin sisteme 32 çok rahat gider bence de

1 Beğeni

image

image

2 Beğeni

V. Devletin temel amaç ve görevleri

Madde 5 – Devletin temel amaç ve görevleri, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

Devlet yetkilileri anayasamıza uymayıp asli görevini yerine getirmemekle birlikte utanmadan halen erişim engeli koyuyorlar. Ne suçumuz vardı da böyle rezalet bir döneme denk geldik?

Mevzuat Bilgi Sistemi

3 Beğeni

Discord alternatifleri:

(Guilded Discord’a çok benziyor. Hesap açarken hesabı Roblox’a bağlıyormuş. Roblox’a da erişim engeli getirildiği için sorun çıkabilir.)

Discord’u VPN ile kullanmak isteyenler:

Aşağıdaki linklerden Cloudflare WARP’ı bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

2 Beğeni

https://www.technopat.net/sosyal/konu/vpn-kullanmadan-goodbyeapi-ile-discorda-girme.3458451/

Tekrar döndük ts3 zamanlarına hey gidi günler be…

Discord için alternatif olarak Matrix protokolünü kullanan istemcileri de önerebilirim.
En pöpüler Matrix istemcisi de şu anda Element.
Güvenlikte Matrix protokolünü kullanan istemciler çok daha güvenli, uçtan uca şifreleme kullanılabiliyor. Verilerimizin olduğu yerlerde (örn. matrix.org) ise o sunucunun sahiplerine kalmış, isteyen kendi sunucusu da kurabilir.

VPN olarak Proton VPN de tercih edilebilir.