Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Screenshot_1
:man_facepalming:

7 Beğeni

sosyal medyaya erişimi engelliyorlarturknette dahil whatsappa ve kısmen twittera erişim engeli var şuanda

2 Beğeni

https://1.1.1.1/

3 Beğeni

Valla öyle bir sövesim var ama değmez bunlara. Seviye düşürmeye de gerek yok. Millet can derdinde bunlar dez… ve pro… diye uyduruktan iki kelimeye takıp kafalarına göre karar çıkarıyorlar. Yardımmış, duyuruymuş umurlarında değil, işleri güçleri gösteri ve çıkar. Vallahi kafayı yemezsek iyi. Halkın bunları görmesi lazım artık.

2 Beğeni
1 Beğeni

Arkadaşlar çok şükür burada yıkımımız olmadı (Niğde), lakin biraz yola dayanabilecek depremzedeleri hastanemizde kabul ediyoruz. Özellikle benimde çalıştığım klinik olan Acil kliniğinden 1 doçent, 2 uzman ve 1 asistan olmak üzere UMKE ve Sağlık Bakanlığı aracılığı ile deprem bölgesine görevlendirdik. Yani bölgeden aktif olarak haberler gelmekte. Bölgedeki sorunlar saymaklar bitmiyor malesef. Evet yağma olayları yaşanıyor ama daha vahimi enkaz alanlarından toplanan çocuklarının kaçırılması durumu var. Özellikle yollar ciddi şekilde hasar aldığı ve doğal olarak bölgeden kaçmaya çalışan insanların oluşturduğu trafik yoğunluğundan dolayı özellikle depremden sonraki ilk gün ulaşım neredeyse sağlanamadı. Üstüne birde kar yağışı eklenince özellikle Maraş’ın pek çok köyüne ulaşılamadı. Ki tüm bölge ekipleri depremden sonraki 8 saat içerisinde görevlendirildikleri yerlere ulaşıp çalışmaya başlamış olsa bile AFAD, UMKE vb ekiplerin sayısı ortaya çıkan yıkıma yetişecek seviyede değildi. Depremden sonra bölge içerisindeki askeri oluşumlarda bile yıkımın etkisi hissedildi ve malesef askerimizin sahaya inmesi bile ciddi zaman aldı. Ayrıca yıkıma uğrayan şehirlerde depremzedelere yardım ulaştıracak kişiler ve binalarda da ciddi kayıp yaşandı. Kısacası afet bölgesi malesef pek umud vadeden bir durumda değil. Ayrıca toplanılıp gönderilen yardımlara ve hatta yardım getiren bireylere bile darp uygulanıp yağmalandıklandıkları bilgisi de mevcut. Sizlerden ricam yağma gibi lanet durumların önüne geçmek için sayım yapıp bölgeye sayıları bildirerek götüren kurum ve kuruluşlar aracılığı ile yardım yapmanız. Özellikle direk para yolu ile yardım yapmaktan kaçınmanız çünkü en kolay yağmaya uğrayan yardım şekli malesef bu oluyor. İmkanınız var ise bölgeye dediğim koşullarda ulaştırılan tırlara çadır battaniye, bebek bakım malzemeleri ve dayanıklı gıda göndermeniz. Özellikle Hatay tarafından gelen hastaların en büyük sıkıntısı ise içme suyu. Gerçekten aşırı büyüklükte bir felaket yaşadık. Hepimize geçmiş olsun. İyi akşamlar

14 Beğeni

Kardeşim, bu ülkenin evlatları enkazda bir bir can verirken yine ilk yardıma koşan vatan evlatlarının üniformasını giyip milletin malına mülküne göz dikiyorsa başlarım suriyelisine de sığınmacısına da… Türkiye’de olup olmamamız ne alaka asıl onu sana sormalı? Adam bırak aynı ülkede olmayı kıtalararası aşıp yardıma geliyor. Dünyaya toz pembe bakmayı bırakmalısın.
@drmca olayın ne kadar büyük ve önemli olduğunu açıkça yazmış. Allah yardımcınız olsun :pray:

8 Beğeni

Şu kelimeyi bu forumda görmek istemiyorum, arkadaş bu nedir? Bu insana benzeyen varlıklar her ne yaparsa yapsın savunacak mısın? Ülkemde sadece Türkler ve yaşamayı hak eden diğer milletlerden insanlar yaşayabilir. Neyse… @vanillamango @drmca sizi her açıdan destekliyorum.

5 Beğeni

İnşallah milletin başına musallat olmuş ağzından nefret kusan diktatör bozuntularının, harami çetelerin, işgüzarlığıyla milletin canına kastedenlerin defolup gitmesi de kader planındadır.

8 Beğeni

İstifa ettim değil! (Ettirildim) olmalıydı… Anliyoruzki yine birilerine gerçekler fena batmış belli.

Mağlum anlar

Depremzedeye ekmeği 14 liraya sattılar - YouTube
Depreme dayanıklı diye satıldı, ilk depremde yıkıldı - YouTube
[SHOW TV Ana Haber sunucusu Dilara Gönder'in deprem isyanı] - YouTube

4 Beğeni

Arkadaslar bazi yazismalar kaldirildi, uzmeyin birbirinizi,

1 Beğeni

doğru bilgi ettirildi

1 Beğeni

artık şaşırmıyorum nedense
https://www.reddit.com/r/ArsivUnutmaz/comments/10y3lrv/habertürk_muhabiri_mehmet_akif_ersoy_üzülerek/

2 Beğeni

ortak yayına kanalı dahil ettik

12 Beğeni

müthiş

23 Beğeni

Üniversiteler bahar dönemini uzaktan eğitim ile tamamlayacakmış.

koca adam

15 Beğeni

Bu Sürecte Kimse Dersle flan İlgilenmez