Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

kim ne ile dalga geciyor arkadasim, burada konusulanlar gercekleri yansitir. hepimiz uzulduk hepimizin cani yandi, sen niye bizi boyle kalpsiz insanlar olarak dusundun anlayamadim, biz burada kimin cani nekadar yandi diye degilde neden devletin yetersiz kaldigini ve sorumsuzluklarini dile getiriyoruz, varmi soylemek istedigin birsey…

7 Beğeni

Kafasını bağlamış birine kendi beynini kullanmıyor abi takılmamak lazım her yerden çıkıyor böyleleri

6 Beğeni

mevzu takilmamak degil nasil bu hale geldiklerini neden sorgulama yetisini kaybettigini anlamaya calisiyorum, bizim goremedigimiz yada anlayamadigimizi dusundukleri seyi bunlar nasil gorebiliyorda biz goremiyoruz bunu anlamak icin cevap bekliyorum, gecen de birisine yazdim halen geri donecek bakalim bu arkadas gelecek mi

9 Beğeni

Onların keyfi yerindedir vardır gelirleri giderleri ondan toz kondurmazlar. başka bir açıklaması yok bu fanatikliğin.

9 Beğeni

yine biz haysiyetsiz olduk vahşi olduk ama baştakiler kral değil mi? :smiley: fazla a haber çekme kafa yapıyor bro

8 Beğeni

aynen biz siyaset yapıyoruz :joy:

6 Beğeni

tepki çok olunca normal bu iftiralar :smiley: şu an bildiğin doğal afet var yangın hala bitmiyor yayılıyor
bizimkiler 3d köy evi modeli paylaşıyor pkk dostunuz diyor

adan zye herkes kafasız olur mu olur…

aklı olanlar terk etti çünkü hala bu tiplere güvenip inananlar var yazık hadi fanatik malları geçtim dünyayı görebilen insanın bu saatten sonra doğruyu yanlışı ayırt etmesi gerek

ama yobazlar dünyayı okuyamaz siyasal islam girdiği her ülkeyi bitirmiştir

yemyeşil ağacın dibine koy kurutur

14 Beğeni

Karacahiller için: 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 69. Maddesi

MADDE 69

Madde 69 - (DEĞİŞİK MADDE RGT: 28.04.2018 RG NO: 30405 KANUN NO: 7139/14) (KOD 1) Orman idaresi, orman yangınlarını önlemek ve söndürmek

maksadıyla her türlü hizmeti yapar veya yaptırır.

Orman sayılan alanlar dışındaki yangınlarda ormana sirayet etme riski bulunan kırsal alan yangınlarının söndürülmesine imkânlar ölçüsünde katkı sağlanır. Bu maksatla görevlendirilen personel hakkında 71 inci madde hükümleri uygulanır.

Orman yangınlarını önlemek maksadıyla, orman yangını öncesinde ve yangın esnasında orman idaresi ile diğer kamu kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu, mahallin en büyük mülki idare amiri sağlar. Kamu kurum ve kuruluşları, mahallin en büyük mülki idare amirinin verdiği talimatları yerine getirmek ve her türlü desteği sağlamakla yükümlüdür.

Yangın söndürme çalışmalarına fiilen katılan resmi ve özel her türlü aracın akaryakıt giderleri Orman Genel Müdürlüğünce karşılanır.

Orman yangınlarıyla mücadelede gönüllülerden de faydalanılır. Gönüllülerin yangına ulaşımı ile yangın söndürmeye yarayacak aletleri ve giyecekleri, Devlet ormanlarında orman idaresi, diğer ormanlarda ise sahipleri tarafından karşılanır. Yangına katılan personel ve gönüllülerin iaşe giderleri yangın söndürme faaliyetleri süresince orman idaresi tarafından karşılanır.

İyice okumaya üşenenler için de özet olarak:

Yangınları önlemek ve söndürmek,
Söndürmeye katılan her türlü aracın yakıtını sağlamak,
Gönüllülerin dahi ulaşım, ekipman, giyecek ve iaşe giderlerini finanse etmek; orman idaresinin, yani bakanlığın görevidir.

8 Beğeni

bu nedir aga
https://twitter.com/ajansmuhbir/status/1421915975822217216?s=21

7 Beğeni

Bu adamları milieti çıldırtmak için getiriyorlar o koltuklara. Başka açıklaması yok. Alnımızda salak falan mı yazıyor anlamadım ki. Bu numaraları yiyeceğimizi düşünen varsa hiç boşa uğraşmasın.

4 Beğeni

nefesinizi tutun geliyor bir şeyler :d
image

6 Beğeni

tüh silmiş yav

4 Beğeni

Oğlum sana kendimi sermaye mi yapacağımı sanıyorsun

Ne desem israf olacak

yaş max 14 laflara bak :joy:

8 Beğeni

pasam coktan dagıttın zaten kendini sen. düşünme bunları :smiley:

9 Beğeni

… Türkiye’yi KıSkAnIYoRlAr YeĞeNiM…
ŞAKA gibiyiz ya.
ss

7 Beğeni

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

Mahalle yanarken o… saçını tararmış. Diyecek laf bulamıyorum bu haber olduğu iddia edilen şeye

10 Beğeni

belli ki fikir ayrılıklarına sahibiz ve saygini yitirmene insanlara hakaret etmene bu guzel pazar aksamını baltalamakta kendinde hak gormene bence hic luzum yok asabiyetini kusabilecegin yuzlerce yer var bence burda durmamalısın
daha iyi yerlere gideceginden eminim :sunglasses:
edit. aa cevapla demedim mi sorry sozum sana sayın berceste…

8 Beğeni