Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

8.1’den 10’a ilk güncelleyenlerden biriydim. Oyun performansı artıyor lafını duyduğum gibi yüklemiştim. Tabi sanırım ekran kartı sürücülerini güncellemediğim için berbat bir performans alıp anında geri dönmüştüm Windows 8.1’e. 1-2 ay sonra yeniden 10’a geçtiğimde ve sonrasında bir sıkıntı yaşamadım. Klasik Windows deneyimi. Zaten artık eski sürümün kullanım tarzına alışkın olanlar için farklı tasarımları da koyuyorlar hep yeni Windowslara. 8.1’den 10’a geçtiğimde ilk rahatsız olduğum başlat menüsü gibi. 8.1 gibi tam ekran olanı da vardı ve hala onu kullanıyorum. En basitinden 11’de de aynı şekilde 10’daki gibi eski sürüm özelliklerinden biri olan soldan başlayan görev çubuğu seçeneği de içerisinde mevcut. Yeni Windows’u sevmedin mi? Eskisi gibi ayarla öyle kullan. Zaten bu güncellemenin asıl olayı bence animasyonların biraz iyileştirilmesi, logo ve tasarımsal ufak tefek değişiklikler ve çoğu programın artık yüklü gelmeyerek bilgisayara en baştan yük olmaması. Bu olay bayağı hoş mesela.

Aero gibi özellikleri bekliyorum şahsen. Tasarımda iyi adımlar atılmalı.

1 Beğeni

VMware Player’a az önce Windows 11 kurdum, Windows Update üzerinden VMware ekran sürücüsünü de yükledim. Yükleme ekranları, sağ tık menüleri ve genel tasarımı beğendim. Windows 10’dan farkını kullanınca hissediyorsunuz kesinlikle. Özellikle sağ tık menüsü ve buton tasarımları MacOS’taki haline çok benzemiş, bayıldım diyebilirim, çok şirin duruyorlar :smiley: Yenilenen ikonlar çok güzel olmuş. Görev çubuğu konumu değişebiliyor ancak sistemi etkinleştirmek lazım bunun için, sanalda da bu olmuyor. Şahsen ikonların ortada olması kötü gelmedi. Ayrıca sanal sistem olmasına rağmen arayüz çoğu zaman oldukça akıcı, hızı da gayet iyi. Önceki Windows’larda da bu böyleydi zaten. Görev çubuğuna sağ tık yapınca yalnızca görev çubuğu ayarları seçeneği çıkıyor. Ben hep oradan görev yöneticisini açardım oysa, bu üzücü oldu ama belki bir ayarı gelir. Türkçe dil paketi kurdum, sistem henüz beta olduğu için bazı yerler İngilizce. Başlat menüsünün çoğu kısmı Türkçe olmasına rağmen ayarlar İngilizce kaldı :smiley:

Ekleme: Görev çubuğunu açmak için görev çubuğunda başlat simgesine sağ tık yapmak gerekiyor.

1 Beğeni

hala xp kullanan bne

edit:
dalga geçiyorum ama bazı alışkanlıklar cidden aşılamıyor :smiley: image

5 Beğeni

ah o güzel arka planı…

4 Beğeni

Efsanevi Windows Xp’nin yemyeşil golf sahasına benzeyen tepelerinde reklamdaki insanlar gibi uçmak vardı :smile:

Tutan mı var reis uc xd

4 Beğeni

Uçamıyorum artık (since 24.08.2001) xp ve xp professional maelesef bende öldü :joy: sonra win 7 ve vistalarda da renklendik daha sonra win 8 ve 8.1 de kareli bir pencere olduk şimdi sessiz ve kareli pencereli olup win 10 dayız rahatız artık derken hoop macintosh’a benzeyen win 11 de olacağız. :sweat_smile: :rofl: :disappointed_relieved: :cry:

1 Beğeni

trde medyanın özeti

2 Beğeni

Çipi de taktırdığıma göre artık Almanca konuşmaya mı başlamam lazım :joy:

6 Beğeni

schengen vizesi yakın zamanda alacaksaniz daha mantikli olabiliyor
gecmis olsun yada gute besserung😉

3 Beğeni
  1. Dozunuz Hayırlı olsun hocam :slight_smile:
1 Beğeni

Bende yarın çipleneceğim. :laughing:

2 Beğeni

Artık İch kann sprechen Deutsch dersiniz :slight_smile: :upside_down_face:

TR: Ben Almanca konuşabilirim\ konuşabiliyorum.

1 Beğeni

ja hich sorma enischte

3 Beğeni

Kocaeli çevreyolunda komple kamuflajlı FMAX gördüm ama sol yan ve ön taraflardan parça parça sökülmüş yada yırtılmış haldeydi

3 Beğeni

Bahsettiğiniz aracı İnegöl girişinde yakaladım bir hafta önce. Tonaj testi yapılıyordu sanırım eğer bu araçsa

8 Beğeni

Ben bir sonraki hafta çiplenicem :stuck_out_tongue: :smiley:

1 Beğeni

Aynen aynen buydu galiba rengi maviydi ama dorse bu değildi galiba fakat kamuflaj ne alaka anlamadım DAF XG gibi yollarda zamanında test amaçlı gezen fmaxlardan biriydi galiba

1 Beğeni

Onu zamanında Osmangazi köprüsünde görmüştüm dorsesizdi ama kabinin cam kısımı yani üstü kamuflajlıydı ,altı ise ızgara far vs. hep maviydi. Acaba yeni motor mu test ediyorlar? Şu Çinlilerin ki geliyor aklıma ister istemez.

1 Beğeni

ben çiplenmeyi red ediyorum olmayacağım aşı maşı

2 Beğeni