Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

8 gün vodafone net nakil bekledikten sonra bugün kablonet bağlattım 1 saatte bağlandı, halen vodafone nakilde görünüyor. Üstelik şöyle bir durum var, vodafone’u da kablonet kuruyor aynı altyapıı kullanıyyorlar, talep hiç gelmemiş bile.

Hattı kapattırayım dedim; 1550 tl cayma bedeli çıkarttılar, taahhütümü (2 yıllık normalde) 1 yıl sonra bu nisanda bitirmişler 3 ay daha taahhütsüz kullanırsam nasıl oluyosa anlamadım ama cayma bedelsiz çıkabiliyomuşum.

Her neyse taşıma için resmi süre max 10 gün; 10 gün içinde gelmezlerse tek taraflı cayabiliyorum. İnşallah 2 gün daha bağlamazlar da çıkabilirim.

Özetle: VODAFONE NET almayın aldırmayın, almak isteyenin eline ayağına dolanıp cebinizden verin ama yine aldırmayın.

2 Beğeni

Hepsi aynı birinden kaçsak ötekine gidiyoruz yok ki bir çözüm ben en son kablonet bağlattım şuan tüm internet sağlayıcıları arasında en iyi bu gibi duruyor altyapısı varsa düşünülebilir TT , süperonline ve Vodafone üçü de aynı şeyin lacivertli resmen

1 Beğeni

Canım sıkılınca şu videoyu açıp kahkaha atıyorum :smiley: @HasanOfke

1 Beğeni

Son 1 haftada 7 kişi intihar etmiş. Kayıtlara geçen, haberlere düşen ya da sosyal medyaya yansıyan daha kaç tanesi var bilmiyorum ama biri de dayımdı. 28 Nisan Çarşamba günü haberini aldım apar topar Ankara’ya geldim. Aylardır dükkanı kapalıydı iş yapamıyordu zaten. Bir süre psikolojik çöküntüye uğradı yoğun bakımda kaldı çıktı aradan bir kaç ay geçti toparlandı vs. derken bu gelen kapanmayla beraber yine eski haline döndü ve dükkanında astı kendini. Bu acının hiçbir şekilde tarifi yokmuş. Yıllardır beraber yaşadığımız insanı kaybettik. Üstelik virüsten ya da alelade bir sebepten değil. İntihar… Arada durup düşünüyorum inanasım gelmiyor.

Çatıdan kendini boşluğa bırakan bir adamın görüntüsü de düşmüştü internete.
Ne olacak bilmiyorum…

image

Bu da az evvel önüme düşen görüntü.

27 Beğeni

basınız sagolsun bertan hocam…
spekulatif yorumlardan ziyade ki eminim yapılacaktır bazen boyle anlarda susup kendınızı sorgulamaktan kacının sızın ve gerıde kalanların saglıgı ıcın :pray: :pray: :pray:

2 Beğeni

İnsan durup düşünmeden, sorgulamadan edemiyor. Dayımın haberini aldıktan sonra da teyzem kalpten gitti kaldıramadı, üst üste iki acı işte. Ben sadece kendi derdime de yanmıyorum. Ülkenin bu durumu nereye varacak hiç bilmiyorum ve herkesin payına düşen endişeden ben de nasibimi alıyorum paranoyak oldum iyice. Allah sonumuzu hayır etsin ne diyeyim.

15 Beğeni

başın sağolsun @bertan06

bizim de bir tanıdık bugün vefat etti covidden dolayı kaldırılmıştı ama enfeksiyon vs. derken ciğerler iflas etti

11 Beğeni

dostlar teselli etmek adina tanri dagina gore kar verir derler bunu ilk duydugumda gercekten etkılenmıstım ve sorguladım ardından bende rahatsızlandım anne ve babamı kaybettıkten sonra ama sankı tabı sonradan ıdrak edıyor ınsan bı muhafıyet gıbı ıdı yasadıklarım bu matemı daha az yasayabılmem ıcın
zaten nesıl ıtıbarıyle sahıt oldugumuz olaylar cabası umarım daha fazla uzerımıze gelmez bu hayat…

6 Beğeni

Başınız sağolsun @bertan06

3 Beğeni

@bertan06 @HasanOfke @vanillamango Başınız sağ olsun kardeşlerim, sizin acınız bizim de acımız :pensive:
Sanırım bu forumdaki ilk üzgün emojim :frowning:

2 Beğeni

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun @bertan06, @vanillamango , @HasanOfke

1 Beğeni

empati yapmaya çalışınca yazacak kelime bulamadım, yazık bu millete.

6 Beğeni

Başınız sağolsun sevgili arkadaşlar. Yüzyüze tanışmasak da bizler hayatımızın tüm sıkıntılarını burada unutmaya çalışan koca koca adamlar olsak da parka gelip zamanını harcayan insanlarız.

Allah kalbinizin en derininde hissettiğiniz bu acıyı bir an önce dindirsin. Amin.

Ben de yakın zamanda intihar etmeyi çok düşündüm. Ama sevdiğim kızın başkasıyla evlenmesinden dolayı. Şuan yazarken bile boğazımdan dikenli teli çekip çıkarıyorlarmış gibi hissediyorum.

Yüksek bir yerden betona çakılmayı içten içe o kadar istemiştim ki canım çıkınca huzura kavuşacağımı düşünüyordum. Bu öyle bir istek ki arkadaşlar oruçlu birinin canının su çekmesi gibi betona çakılmak istemiştim.

Bir kez daha acınızın dinmesi için Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbım kimseye göstermesin.

5 Beğeni

Amin, Allah razı olsun hocam birde Allah hepimizin yardımcısı olsun.

2 Beğeni

Başınız sağ olsun @bertan06 @vanillamango @HasanOfke :pensive:

4 Beğeni

:pensive: Başınız sağolsun @bertan06 @vanillamango @HasanOfke

4 Beğeni

Sa iyi bildiğiniz fiyatı uygun f/p webcam var mı ?

Başınız sağolsun @bertan06 @vanillamango @HasanOfke

4 Beğeni

Başınız sağolsun.

3 Beğeni

Başınız sağolsun.

1 Beğeni