Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

@Ozgur59 Yazık halimize

İnsanın olduğu her hangi bir yerde bu olayın yaşanmama gibi bir şansı yok, bizlik bir durum değil yani.

Çünkü insanımız Dünyanın en menfaatçi, en fırsatçı milleti.
Biz nasılsak öyle yönetiyorlar.
Onların yandaş firmaları da, halkı böyle kandırıyorlar.
Bu ülkede yolunda giden hiçbir şey olamaz, çünkü fıtrat diye bir şey kalmadı. Selam verdiğine borçlu çıkaran insanlar dolu her yerde. Fırsatçılık kanına öyle işlemiş ki halkın, en ufak bir şeyde rant arıyor menfaat umuyor herkes. Buna rıza gösteriyor göz göre göre halk. Denilecek kıyamet kadar şey var ama, uzaya gidiyor söylenen her kelime

10 Beğeni

Heryeri bilemem ama medeni, adalet olgusunun, saygının, toplum içinde yaşamanın gereklerinin küçük yaştan öğretildiği kısacası eğitimli toplumlarda olmadığının kanıtını bizzat yaşamış biri olarak garanti edebilirim.

Viyana’da bir hayvanat bahçesinde tek kişilik inişli çıkışlı bir merdivene geldik, ufak bir kız çocuğu ve annesi de hemen hemen bizle birlikte yürüyor o kadar kısa mesafedeyiz, kız çocuğu bir anda heycanla koşarak merdivene çıktı eşimle benim aramdan bende refleks olarak durdum nasıl olsa annesi gidecek peşinden diye benle birlikte kadında duraksadı o sıra yüzüne baktım hani geçsin diye kadın eliyle merdiveni gösterip bizdeki buyrun gibi bir işaretle sıra bende olduğu için geçmemi istedi. Kafamı eğdim merdivenden geçtim.

Şimdi bu muhabbet uzar gider, mutlaka bizim aramızda duyarlı, saygılı anlayışlı birçok insan var amacım kesinlikle linç değil ama biz böyle insanları aramızda gördüğümüzde seviniyoruz veya takdir ediyoruz ekstra bir davranış gibi oysaki adamlarda bu hareketler yaşamın gereği, fark burada ortaya çıkıyor.

15 Beğeni

Güvenliğinize bir takviye: iki aşamalı doğrulamayı aktif edin yapabildiğiniz tüm hesaplarınızda.

Mesela SimülasyonPark’ta bile iki aşamalı doğrulama bulunuyor.

telefonunuza google authenticator kurup qr kodunu okutmanız yeterli oluyor.

5 Beğeni
  • bir ekleme yapayım. yıllardır bilişim işi yapan biri olarak 2013’de tüm parolalarımı çaldırdım. o zamanlar gmail kutumda ödeme yöntemi bilgilerimden kimlik bilgilerime herşey bulunuyordu.

savcılığa gidip dilekçe verdim, hiçbirşey sormadı şu şu maillerimi çaldırdım dedim dilekçede. 1 yıl sonra dava açıldı, 2 sene kadar dava sürdü. giriş yapan ip bir şirketin bilgisayarında kullanılmış, şirket sahibine yakalama çıkarıldı falan filan uzadı gitti. yani uğraşması bile yoruyor. kısacası önleminizi alın, felaket sonrasında çözüm üretmek boşa kürek çekmek gibi oluyor

12 Beğeni
1 Beğeni

bireysel satılmıyor zaten

Bu montaj mı yoksa gerçekmi kafayı sıyırıcam.

Montaj :joy::joy::joy:

baydı

gerçekten bir şeyi değiştirecek mi? :smiley: yani birkaç ay sonra tvde ipi sürekli birilerine bağlı elemanlar tarafından sövülmesin?

5 Beğeni

:grinning: o kesin

1. falcao vakası olacak buraya yazıyorum
1 Beğeni

falcao deme

1 Beğeni
  1. Falcao vakası olması için adamın kronik sakat olması lazım adam siyasi sebeplerden ötürü kadro dışı kaldı ayrıca Artetanın açıklamalarını dinlediysen sadece maç eksiği var Arsenal ile antrenmanlara çıkıyordu yani

Kulüp önce bir 11 senedir gidemediği ŞL’ye katılıp öyle transferleri yapsa iyiydi Sivas deplasmanı için ŞL görmüş adamları getirmeye çalışıor. Daha 3 hafta önce para yok diyordu başkan. :smiley:

3 Beğeni

Sıktı artık. Bir işe yaramayacak

1 Beğeni

futbolcular milyon avroları götürüyor asgari ücretle çalışanlar kavgasını yapıyor yazık gerçekten çok yazık

13 Beğeni

Yeni Man Vites topuzu bugün itibari ile tarafıma ulaştı. Öncelikle temiz işçiliğinden dolayı @Emre54 ‘e teşekkür ediyorum. Hızlı bir şekilde süreci ilerletti. Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator oyunlarında daha fazla gerçekçilik hissine ulaşacağım. İmkanı olan herkese tavsiye ederim.:slightly_smiling_face:

19 Beğeni