Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

gerçekten zarar mı ediliyor :slight_smile: düşünmek lazım bazı şeyleri okuyup öyle mi zarar mı ediyormuş demeden önce
dünyada en çok çay tüketen ülke Türkiye ama çaykur zarar ediyor mantıklı bir izahı olan desin hep merak ettiğim konulardan birisidir

yazdığından hiçbirşey almadım desem?

Burda neyin tartışması yapılıyor ? Ülkenin şuan ki durumu yeterince ortada değil mi bazı şeyleri kavrayabilmek için…

1 Beğeni

Şaşırmadım

World of trucks sunucuları bakıma alınmış erişim yok, 1.40’in habercisi olabilir mi?

Ben bakıma alındığını göremedim.

Her yerdeler… Bir de dün bütün öğrencileri terörist ilan edenler vardı.

1 Beğeni

Kendini iyi ifade edebildiğine bu denli emin olmana üzüldüm doğrusu.

1 Beğeni

Gençler, evdeki HDD’li laptop için 512 GB’lik SSD aldım. Bilgisayarda 2 tane sata girişi olmadığı için aynı anda HDD ve SSD takılamıyor ve disk klonlama yapamıyorum. Disk klonlamayı başka türlü nasıl yaparım? Elimde sadece windows kurulu bi masaüstü bilgisayar var, 3 diskli bir şekilde (1’i masaüstündeki sistem, 1’i laptoptaki sistem, 1 tanesi de boş) çalıştırsam bilgisayarda sorun yaşar mıyım? Yoksa laptopa bir şekilde her ikisini de takabilir miyim USB porttan filan, aydınlatırsanız sevinirim :slight_smile: .

Acronis adlı programla disk klonlama yapabilirsin, hiçbir şekilde yapamıyorsan laptopu ssd ile kullan, hdd’yi ise masaüstü bilgisayarına ikinci bir disk olarak kullan bence

Valla hocam zaten ssd ile kullanacağım, ama yeniden windows kurmam gerekmesin diye disk klonlaması yapacaktım. Eski hdd yi de belki harici diske dönüştürürüm, sisteme dahil edersem yavaşlatır o derece :joy:

Taahhüt bitince taahhütsüz ücret üzerinden fatura kitleyen, taahhüdü iptal edince cayma bedeli zırvalığıyla müşterisine (yani bana) 38 TL kitleyen, kurumsaldan bireysele tarife değiştirince 30 TL kitleyen, sadece tarife değiştirince değişiklik ücreti diye 30 küsür TL kitleyen sistem senin ben…

163 TL fatura ney lan?!?!

5 Beğeni

Bugün bende deli oldum. Ocak ayında taahhüt bitiyordu faturalıdan faturasıza geçiyim dedim 30₺ geçiş ücreti + 2021 yılı telsiz kullanım ücretleri ~100₺ civarı ücret çıkardılar. Sonuç olarak şuan 22₺ paket ile faturalıda devam ediyorum.

1 Beğeni

Güldük eğlendik hadi salın artık :grin:

4 Beğeni

Günün özeti…

10 Beğeni

Beyler amerikada demokrasi yok.Acilen koalisyon güçleri oluşturulup amerikaya demokrasi götürülmeli.

4 Beğeni

Yesinler birbirlerini.

1 Beğeni

Yalnız var ya ABD’de büyük bir iç karşıtlık çıkacak gibi ama zamanını kestirebilmek zor.

Belki yarın, belki yarından da yakın…

1 Beğeni