Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

:grin: siyasal şey

2 Beğeni

Sabiha Gökçenin 2. pistinin kaç senedir bitmemesinin sebebi açık bir şekilde ortada. Ellerinden gelseler Sabiha’yı kapatacaklar. Atatürk Havalimanının 2 pistinin katledilmesi de LTFM’nin değeri artsın diye…

2 Beğeni

Bence ona o kadar cesaret edemezler, Sabiha Gökçen sadece Anadolu yakasına değil, İzmit ve Sakarya’ya da hizmet veriyor, burayı kesip atmak Atatürk Havalimanı kadar kolay olamaz.

2 Beğeni

Ellerinde gelse demiştim ama dediğin gibi o cesaret yok :smiley:

Ablanın şaşkınlığı… :smiley:
https://twitter.com/mevzukurtlere1/status/1334953008438923264

8 Beğeni

Üyeliğiniz varsa direkt kodu yazın.

1 Beğeni

Yabancılar için tatil bu ayın 18-19 unda mı başlıyor genelde yılbaşı etkinliği hep o zaman gelmişte

1 Beğeni

Hem Vural Bey’in tahmini hem de tüm oyun geliştiricilerin tahmini tutuyor, minimum nisan ayı öngörülüyor

2 Beğeni

Şu adamı bir tane kanal konuk etmiyor üstüne bütün dünya biontech aşısı alırken bizimkiler Çin aşısı alıyor o aşıyı alırken bile yandaş ile cukka yapıyorlar.

3 Beğeni

@Ozgur59 iyikide etmiyor, saçma sapan güdümlü sorular gelecek, adamın kurduğu cümleleri abuk sabuk yerlere yorumlayacaklar, adam insanlığa böyle büyük bir çalışma sunmuşken Türkiye ye dönmeyi düşünüyormusunuzla bitecek konuşma. Ne gerek var. Böyle çok iyi uzaktan uzaktan sevelim.

8 Beğeni

sen sadece muhalefet cümleler mi kurmak için varsın Çin aşısı hakkında bilgilerin nelerdir. Neden çin aşısına karşı ön yargılısın… öyle koltuğun başında eleştime ile olmaz herşey bu arkadaşların uğraştıkları aşı yanlış görmediysem nisan gibi 300 milyon doz civarı hazır olacağı öngörülüyor. Çin aşısı ise yılbaşına kadar bize söylenen miktarda ulaşacağını belirtiyorlar.

İlk önce istersen bi aşıların durumu nedir ne değildir avantajları dezavantajları nedir… ulaşabilirlik dağıtılabilirlik ulaştırabilirlik vs vs. bir sürü prosedürü uygulanabilirlik açısından en az sorun çıkarır bunları bi incele.

Ben Çin aşısı gelirse olurum. umarım olmam covid olursam favipiravir etkenli ilacı da kullanırım.

2 Beğeni

Ona çok takilma herkese aynısını yapıyor simülasyontürkün ama muhalefet temsilcisi

Bütün dünya neden Çin aşısı almak yerine biontech alıyor diye sorgulamak lazım, Çin aşısı ölü virüs ile geliştirildi ve faz3 aşaması daha bitmedi ki Çin o aşıları kendi vatandaşlarına yaptığını açıklamadı, ayrıca ölü virüs ile geliştirilen aşılarda eğer virüsü kaparsan ölme ihtimalin var geçmiş örneklerini akademik olarak bulabilirsin, ben şahsen biontech aşısını da hemen olmam o da basitçe yazmak gerekirse dna’ya vücudunda virüs algısı yaratıp savaştıran bir şey, geçmişte aşılarla bir sürü sıkıntı çıkmışken kısa zamanda çıkan bir aşı için bir süre beklemek en iyisi, önce sağlık çalışanları olacağına göre riski yoktur ama işe yarmayabilir zaten ben 4. gruptayım yaşayıp göreceğiz.

ayrıca vaka sayısını ısrarla saklayan daha sonra politik gelişmelerden dolayı açıklayan ve halen daha istatistiği bulan adamı mezarında ters döndüren yöneticilerin tercihine güvenmiyorum.

9 Beğeni

o tercih senin olursun yada olmazsın orasını bilemem… dediğin başarı oranını göreceğiz daha süreci de zaman gösterecek. şuan çıkıp benim aşım bağışıklık kazandırıyor virüse yakalanmazsın ölmezsin diyeni yok zaten bildiğim kadar. 4. grupda derken kimler bu gruplar onlarıda yazsaydın

1 Beğeni
  1. grup: sağlık çalışanları ve bakım evindeki yaşlılar.
  2. grup: 50 yaş üstü önemli sektörlerde çalışan ve kronik hastalığı olanlar.
  3. grup: 50 yaş altı kronik hastalığı olanlar.
  4. grup sağlığında sıkıntısı olmayan vatandaşlar.

bu süre içinde ne olur görüş oluruz, doktorlar fda onay vermez ise Çin aşısı olmam diyenlerle biontech yeni bir teknik asıl onun ne olacağı belli değil diyenler olarak ikiye bölünmüş, sıkıntılı iş insanların aklı karışık.

1 Beğeni

SCS gör bunları gör :slight_smile:

4 Beğeni

242px-Certified_bruh_moment

5 Beğeni

Zengin olunca böyle şımarıklıklar yapabiliyorsun, çok güzel dalga geçmişler.

1 Beğeni

ahaha :smiley:

5 Beğeni

Hareketli bir gece :fire:

4 Beğeni