Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

İlk defa uçağa bineceksen, check-ini havalimanında kontuardan yapmayı dene ve yaparken de ilk defa uçakla yolculuk yapacağını ve cam kenarında oturmak istediğini belirt, yardımcı olurlar. Birde online check-in açıldığında belirli araklıklarla sistemde cam kenarı çıkana kadar check-in yapmayı deneyebilirsin.

Yine kardan ilk nasibi Edirne aldı :smiley: @HasanOfke Sizin oralarda durum ne ?

4 Beğeni

merkezde yağmaz önce zaten ya demirköy ya da hamzabeyliden giriyor :slight_smile:

4 Beğeni

Rahmetli babamın ve hayatını yollara adayan herkesin #DünyaŞoförlerGünü kutlu olsun…
https://scontent.fist6-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/128403314_829715014458822_6358604647371651395_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=3bObGh_bEREAX_Yvm_Z&_nc_ht=scontent.fist6-2.fna&oh=b9833b13f362c6c6ac04d9b88f61bd58&oe=5FEA078E

26 Beğeni

Beklenen yeni yasaklar geldi.

2 Beğeni

@bertan06

2 Beğeni

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hesaplarını inceleyen Sayıştay, Ovit Tüneli’nde yaklaşık maliyeti 19 bin 568 lira olarak hesaplanan bir iş için müteahhit firmaya 17 milyon lira ödendiğini ortaya çıkardı.

Kaynak

Yol, tünel yaptılar.
Milyon liralar kaptılar.

7 Beğeni

:frowning:

7 Beğeni

bu açının biraz daha gerisiydi, İstanbul inişte rüzgarın dengeyi bozacakmış gibiydi baya tırstım hatta inişte çakıldık sandım :joy: ama müthiş bir şey bundan sonra sık sık kullanırım.

ben simülatörde hafif sert iniş yapınca oooooo kötüsün yolcular öldü derler

1 Beğeni

senin video’da sert mi indik diye sorduğunda “adamların organları yer değiştirdi” diye yazmıştım meğerse sert inmek normalmiş fren mesafesini uzatıyormuş.

1 Beğeni

Güzel bir belgesel kanalı daha

1 Beğeni

Fotoğraf yok mu ya merak ettim :smiley:

video çekecektim ama koltuğa oturunca aklıma bile gelmedi, felaket senaryosu yazıyordum. :joy:

1 Beğeni

Devlet bir yasa koyduysa buna istesen de istemesende uyacaksın.Uymuyorsan devlet bir gün gelir yaptırım uygular

1 Beğeni

çalışma izni olanlara serbest mi

1 Beğeni

ben yasağı cezayı bilmem ama pazartesi günü Bursa yolcusuyum. İşyeri gönderiyor ceza keserler ise işyeri öder

İyi günler herkese, minik bir sorum var. Havacılık simülasyonlarına başlamak istiyorum ve ücretsiz olduğundan DCS World 2.5 ile başlamaya karar verdim ancak ücretsiz versiyonunda sadece 3 adet uçak varmış. Diğer uçaklar ise malum biraz fazla tuzlu fiyatları var.

Ben de alternatiflere bakarken Project Wingman ile karşılaştım, yeni çıkmış ama içerisinde yeterli sayıda uçak var ve haritası da yeterli. Fiyatı da 40₺.

Sizce bu fiyata daha iyisi bulunmaz diyip almalı mıyım yoksa fiyatına yakın alabileceğim daha iyi önerebileceğiniz simülasyonlar var mı?

Project Wingman arcade ama güzel bir oyun ancak DCS World çok hardcore bir başlangıç olur Rus uçaklarını uçurman gerekir. Bunun yerine başlangıç olarak MSFS’den başka şansın yok. Orada temel sistemleri öğrenebilirsin. Ondan sonra diğerlerine geçilebilir. Ancak arcade oyunlar da olsun hepsi bilgi veriyor. Tek çare MSFS :slight_smile:

1 Beğeni

P3Dv4.5 veya P3Dv5 İlk zamanlar için çok ağır gelir. Xplane İndirimlerde 98₺ oluyor. Onu düşünebilirsin. Ayrıca eğer sistemin yetiyorsa Gamepass’den 1 aylık deneyip beğenirsen satın da alabilirsin. Amacın prosedür ile uçmak ise MSFS şuan uygun değil çünkü simden çok oyun gibi.

2 Beğeni