Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Yukarıda Ahmet güzel belirtmiş. 5000 TL bandına kadar Amd r3 3100 ve Nvidia 1650 Super li bir sistem toplamak mantıklı. Biraz daha zorlayıp 6000 çıkabilirsen ekran kartını 1660 Super de yapabilirsin.

2 Beğeni

yakınlarda sistem topladım ryzen5 3600 işlemci, asus tuf b450 plus anakart, 16gb Corsair ram, 1100w moduler psu, james donkey 256 gb nvme, zotac gtx 1080 ekran kartı ve zalman z3 plus kasa koydum. 6 Bin lira gibi bir rakama topladım. Bu ürünlerden kasa, psu ve ekran kartını ikinci el olarak aldım. EKran kartı sistemde en çok para tutan bileşen olduğu için daha düşük bir kart almaktansa ikinci ele yöneldim (tabi bu işlerden biraz anlamanız ve iyi bir teste tabi tutmanız çok önemli). Bütçenizi yükseltemediğiniz durumlarda ikinci el parçalar da almanızı tavsiye ederim.

2 Beğeni

hocam europe universal iv bu ayın 22 sinde mi indirime girecek ?

O zaman bana şöyle 6.000 TL’lik kurulu bir sistem önerecek var mı ?

sonbahar indirimleri 22sinde diyorlar.

https://www.whenisthenextsteamsale.com

1 Beğeni

o fiyata olabilecek en iyi hazır sistemlerden ama öyle yapmak yerine şu aralar çok indirimler var parçaları internetten tek tek alıp sen de birleştirebilirsin daha uygun bir fiyat olabilir öyle

1 Beğeni

Şimdi şöyle ben hayatımda hiç masaüstü kullanmadım. Hep laptop kullandım ve kullanıyorum da. Ama ben bu düzeni artık bozmak istiyorum. Onun içnde hangi ekran kartı nedir nasıl pek bilmiyorum. Diyelim ki ben bunları Vatan bilgisayar’dan veya herhangi bir satıcıdan hepsini aldım nasıl monte edeceğim ya da onlar mı edecek ? Üstüne bunun klavyesi monitrörü mause fln var. Bana birisi yol gösteririse sevinirim. Ayıp olmasın ama bu konularda biraz cahilim.

Montajını yapabiliyorlar veya isterseniz manuel kendiniz de yapabilirsiniz.

@kaplanemral Aslında kendin topla fikrine katılıyorum kardeşim bende bir bilgisayarcı olarak kendi bilgisayarımı kendim topladım şuan bu bilgisayarın kaldıramayacağı oyun yok, sorduğun soruda öyleydi bu şekildeydi sanırım ama marka olarak sorucaksan eğer intel, msi, asus, nvidia, corsair, cooler master, samsung, toshiba ve seagate öneririm :slight_smile:

1 Beğeni

Sagol abi bakacağız bakalım ilerleyen zamanlarda alma fikrim var ets 2 de grafiklerden çok çektim. İnşallah bu sorunu da yenerim.

Bence ne kadar cazip görünse de itopya’dan uzak durulmalı. Oradan cazip diye aldığım gamepad 1 haftada bozuldu ve hiçbir kanallardan muhatap bulamadım. Sadece satmak için varlar.

İnventus sitesini tavsiye ederim yaklaşık 2 sene önce oradan toplatıp hatta Win 10 kurdurup almıştım.

1 Beğeni

Bazı yerler işletim sistemi kurulu veriyorlar ama hepsi kopya

1 Beğeni

Bak onu hiç duymamıştım. Bakıcam abi müsait olumca sağol.

1 Beğeni

gtx 1660
ryzen 5 3600
480 ssd
600 watt psu
am4 soketli bir anakart

geri kalanlar zaten işte bi kasa hoşuna giden hdmı girişli bir monitör bak derim şuan bakamadım tam fiyatlarına ama yani ortalama 6 civarı sanırsam bu sana şuan olabilecek bir sistem olur diye düşünüyorum

1 Beğeni

Hadi inşallah bakalım.İkinci el xbox one s ve apu sistem toplama arasındaydım biraz daha bekleyelim bari.

HDMI bağlantı yerine Display çıkışlı ekrandan daha kaliteli görüntü sağlarsın, ayrıca amd destekli sistemler biraz düşük kalır

Şuan 1660 gereksiz pahalı ve 5500xt 'nin son sürücüsü ile aynı performansı veriyor sayılır, tercihen yerine dediğim gibi Rx 5500 xt 8gb tercih et derim kalan para ile de depolama alanını veya Ram kapasiteni arttırabilirsin. Keşke dolar biraz daha düşsede 1660S fiyatları gerilese o zaman bu fiyatlara 1660Super almanı önerirdim. Her oyunda hangi tabanlıysa oyunlar ona göre değişiklik gösteriyor Misal Battlefield 5 amd tabanlı oyun olduğundan eş seviyedeki kartlarda Amd ekran kartları önde oluyor Nvidia tabanlı oyunlarda Gtx serileri öne geçiyor o yüzden oynadığın oyunlarda önemli Mesela Pubg de Nvidia tabanlı Amd bir tık geride kalıyor. Yani sonuç olarak oynadığın oyunlara göre karar ver derim, Ets 2 hangi tabanı kullanıyor genel anlamda bilmiyorum ama Amd serilerini eş değer kartlarda önde görmüştüm bir videoda. Rx 5500 xt link;
*İndirimde

https://www.hepsiburada.com/asus-radeon-dual-rx-5500xt-oc-evo-8gb-128bit-gddr6-pci-e-4-0-ekran-karti-dual-rx5500xt-o8g-evo-p-HBV00000PXYF8?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.81.2

1 Beğeni

Steam neden bu kadar salakça bir indirme yöntemi yapıyor. İnternetim tam hız çekerken ATS’ye gelen güncellemeyi 1 saatten fazladır 28.3 MB’dan 46.2 MB’ya gelmesini bekliyorum acaba. Scs Epic Games’te yayınlasa hiç düşünmeden alırım bu salak Steam’dan kurtulmak için.

dp’un verdiği görüntü nasıl kaliteli oluyor? hdmi 2.1 ve dp 1.4 neredeyse aynı bandwidth’e sahip hatta 2.1 genel olarak daha iyi. girişlerle görüntü kalitesini nasıl birbirine bağlayabiliyorsun?

1 Beğeni

Olaya o şekilde bakarsan her markanın ve her modelin birbirine benzer özellikleri vardır. Fakat DP en kaliteli ve en son yazılımları destekler, hdmi’da bu özellik yok maalesef, özellikle g-sync ve v-sync özelliğini kullanamazsın. DP max. çözünürlük ve hz değeri bakımından hdmi’dan hep bir adım önde olmuştur, hem çoklu ekran desteği de sağlanabiliyor özellikle gamerlar için