Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

uzaklaşmayım diye itüde yükseğe başvuracağım ama bi düşünceler ver kafamda, boğaziçi’ne de başvuracağım

Bilgisayarı kapatıp kapatmayı iptal edince kendine geldi.

1 Beğeni

2.dönem de uzaktan yaparlarsa hicbirsey öğrenmemiş üni mezunlari olacak üstelik çoğu da durumdan şikayetçi sıkıldık evde tatil bile bir yere kadarmış açıldıktan sonra bişey için tatil etseler üzülürüm o dereceye geldi 15 senedir öğrencilik yapıyorum hiç aklıma gelmezdi tatil oldugu için üzüleceğim

3 Beğeni

Kardeşim haklısın da devlet bunu yapmazsa pandemiye önlem almıyorlar derler bir de bazı insanlar pandemiyi saklıyor asıl sıkıntı bu tatil dediğin gibi bir yerden sonra sıkar hep beraber dua ediyoruz şu pandemi gitsin diye.

arkadaşlar tarihe çok merakım var ve 2. üniversite olarak tarihe kaydoldum bu sene. tarih simülasyonu arıyorum böyle çok ayrıntılı ve gerçekçi. daha önce hiç böyle bir oyun oynamadım. biraz araştırdım europa universalis 4 var baya olumlu yorum almış. şimdilik alırsam bu oyunda karar kıldım. bu tür tarih sim. oynayan var mı? bu oyunu veya daha iyi daha detaylı başka oyun önerisinde bulunacak var mı? sizlere danışmak istedim.

hangi üniversite?

paradox oyunları iyidir her oyunun farklı dönemi var.

1. dünya savaşı hearts of iron 4 Türkiye dlc’si çıktı çok çeşitli alternatif tarih var.

orta çağ döneminde savaş odağı yerine taht kavgaları, entrikalar, diplomasi odaklı oyun olarak crusader kings 3.

Roma ile ilgili İmperator Rome ancak şu an oyun çok basit.

RTS olarak total war ve steel division serileri.

paradox oyunlarını ilk malum yerden indir çünkü oynaması ilk başlarda zor herkes sevmiyor, beğenirsen ayın 22’sinde indirime girecek o zaman alırsın.

4 Beğeni

Endüstri devriminde geçen Victoria 2 var ama eski bir oyun olduğu için biraz geri planda. Ancak bu oyundaki ekonomi, nüfus ve politika sistemi hiçbir oyunda yok.

Supreme Ruler Ultimate de güzel ama bilgisayarın kötüyse oynama, bölge sayısı çok fazla olduğu için 1 günün bile geçmesi uzun sürebiliyor.

Geriye kalan oyunlar da söylenmiş zaten :slight_smile:

1 Beğeni

İstanbul Üniversitesi. çok araştırdım da en detaylı, en kapsamlı olarak europa universal 4 ün üzerinde yok gibi. indirim bekleyip satın alacağım direk. cevaplarınız için teşekkür ederim.

İndirimi beklemeden game pass ile deniyebilirsin üstelik ilk ay ücreti baya düşük sanırım 5 TL idi

2 Beğeni

hayallerimin oyunu galiba europa universal 4 :slight_smile: her şeyiyle bir ülke yönetmek, tarihe tanıklık etmek vs daha birçok şey…kaç gündür videolarını takip ediyorum. extended timeline ile başlayıp m.s. 2 yılından 9999 a kadar da oynanıyor. indirim bekleyip tüm dlc leri ile alacağım.

1 Beğeni

o mod için dlc’ye gerek yok, dlc’ler genişleme ve içerik olarak ayrılıyor, hangi ülkeler ile oynayacaksan ona odaklı dlc almalısın bütün dlc’lere boşa para verme.

2 Beğeni

biliyorum hocam steam atölyede var zaten. https://ortadunya.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=25595&sid=ed07ec45ab2d2b2ba99492511a2e0af9
şuraya bir baktım, indirim zamanı bakıp karar veririm artık.

Almanya’dan dorsem gelmiş, garajda bir şenlik havası :sweat_smile:

26 Beğeni

Arkadaşlar içinizde ekran kartı olarak RX 5500 XT veya GTX 1660 kullanan var mı ? bir soru soracağım da…

İtopya da böyle bir sistem buldum

Ben böyle bir sistemde ets 2 olsun forza horizon 4 olsun fs19 olsun en yüksek ayarlarda rahat oynayabilir miyim ?

1 Beğeni

tavsiyem ryzen işlemcili bilgisayarlara yönelmendir intelden daha iyiler.Tabi bütçene göre eğer ryzen işlemcili alamam diyorsan bişey diyemem

1 Beğeni

Önerebileceğiniz varsa buyurun lütfen 5.000 tl ye kadar bütçem var max 6.500 olur başka da vermeyiz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-sifir-gamerpc-r5-3500x-3.60-ghz-16-gb-ram-4-gb-ekran-karti-876491665/detay

Mesela bu nasıl ?

Ekran kartı çöp baya eski bir kart koymuşlar

2 Beğeni

Gt 740a 5000tl istiyor.:joy: Dostum 10.nesil inteller artık core ve thread sayısı anlamında ryzenlerle aynı oldu ama hala overclock için yüksek seviye anakart alman ve k işlemci alman gerekiyor.Birde yüksek frekanslı ram için yine yine yüksek seviye anakart gerekiyor.eğer overclockla ve ram frekansıyla uğraşmam dersen intel bence alınabilir sana kalmış.yüksek ihtimalde 1080pde o işlemci gtx 1650ye darboğaz yapmayacaktır.yinede interneten bottleneckten yazıp bakabilirsin.:smiley:

3 Beğeni