Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

%7.5’lik vergi Steam oyunlarına kaç TL yansır beyler? Hesaplayamadım da.

Ciddi ciddi her oyuna %7,5 vergi uygulanacaksa işimiz zor…

Steam KDV’yi bize yansıtmamıştı, ek vergi gelirse toplam %25 artış yapabilir diyorlar.

Güncellenince burada yazar: Taxes FAQ (Steamworks Documentation)

dediğiniz gibi eklenince 25,5 yapıyor.

1 Beğeni

Burada fiyat farkı yazmıyor ben mi bulamadım acaba? Misal 20₺ olan oyun vergi artışından sonra 30₺ mi olur onu merak etmiştim.

Artışlar yüzde olarak olacağı için fiyattan fiyata değişiklik göstercek o yüzden senin sorunun kesin bir cevabı yok. Ama 100 liradan pahalı olan oyunlar fena olacak.

Steam Döviz kurunu sabitleyip KDV’yi fiyatlara yansıtmadığına göre %7.5lik vergiyi de yansıtmayabileceğini umut ediyorum. :pray:t3:

Yolda Kalırsanız Haber Verin Çekelim. Ford f max in karla mücadelesi 😀 - YouTube

2 Beğeni

Güzel Mercedes reklamı olur bu videodan :grinning:

2 Beğeni

Adamlar MudRunner’ı yaşıyor :laughing:

1 Beğeni

:rofl:

9 Beğeni

Arkadaslar merhaba. son zamanlarda sivi sogutmali sistemin pompasindan cok ses gelmeye baslamisti, oncelikle sorunun motorun yatagindan kaynaklandigini dusunmustum usengeclikten bakmiyor ayarlardan deviri dusuruyordum ve o sekilde kullaniyordum.Son birkacgunde ses iyice artmisti ve devir degisiminde de artik pek fayda etmiyordu. neyse deyip sokup baktim. motor normaldi. ama artik sokmustum tamamen dagitmali ya bozmali yada yapmaliydim. yani sorunu bulmaliydim. hortumu soktum ve cikan siviyi goruyorsunuz. bu isin iyi yani birde filtreyi gormeliydiniz. (foto yok) tamamen tortu olmustu, neyse temizledim ve gittim 1lt hazir sivi aldim ve degistirdim.
Birkac ay icinde iki sene olacak kullanali. iki senede bu hale gelmesinin sebebi tabiyki kullanilan kimyasalin karisimi ve kalitesi diyelim. ses epey degisti ama tam anlamiyla kesilmedi cunku pervanenin etrafina ulasamamistim.neyse sivi degisiminden sonra isi epey dustu.buda iyi bisey.

5 Beğeni

:laughing:

1 Beğeni

MB OM457 ile MAN D2866’ı aynı motor diye biliyorum. İkisi de bloktan kamlı, ikisinin de yatık konfigürasyonu var, ikisinde de Bosch birim enjektör var, ikisinde de çapxstrok 128x155. Piston piminden ana yataklara kadar parçaları birbiriyle uyumluymuş.

1 Beğeni

Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz!

22 Beğeni

arkadaşlar, steam’de sorun mu var, ne internet üzerinden, ne uygulama üzerinden giriş yapamıyorum. sorun herkeste mi?

Arada bir, indirim zamanları yoğunluktan olabiliyor böyle durumlar. Bende mağaza sayfası gelmiyor, hata kodu 118 diyor.

Uygulamayı geçtim, vpn ile bile steampowered sayfasına giremiyorum. Hem tel, hem pc uygulaması çalışmıyor

Fayda etmez, aşırı yoğunluk var devredışı kalmış sunucular. Düzelmesini beklemekten başka yapacak birşey yok.

2019-10-28%20222952

Büyücü teyzeler şöleni indirimi var, ondandır.

1 Beğeni