Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

Birazcık benimde etkim olmuş olabilir bunun olmasında, çok boşladım son 1 1.5 aydır… :smiley: :zombie:

YouTube için sadece üyelere özel video paylaşımı gelecekmiş. Zaten öncesinde ücretli aboneliklerin herkese açılması gerek.

Sistemler donanımlar ile ilgili çok soru soruluyor , onun için ayrı konu ayarlayacağım , ana konular altında alakasız kalıyor.

SISL’dan mod yapımcılarına küçük bir tavsiye:

ne olur ne olmaz degilmi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Iyide volkan abi ne olacak herkes zorunlu gidip bile bile ailelere bunlari mi yasatsin
O donemde bu sistem olsa kac adam kalirdi acaba askerde
Bizde duzen kural yok sende biliyosun onunden terorist gecer termalde gorunur halde ama komutan ates etmeyin der hakkari deki karakol baskini gibi…
Boyle bir ulkenin bastakilerin yemi olacagima rahat gider bir ay yaparim
Kimse canini sokakta bulmadi ölen hep garipler anasini satayim ne askerde egitim var ne bir sey var sür daga savassin 1 türk 1 ölür bin dogar lafiyla gaza getirdiler gidin aslanlarim dediler boyle bir sey yok sehitler olmez vatan bolunmez diye herkes sokakta ates puskurup yuruyusler yapanlar sözde gecesi kariyla kizla eglenen kafede arkadaslariyla kahve yudumlarken sehidimize allah rahmet eylesin muhabbeti yapan bir topluluk bunlardan kactanesi ailelerine bir yardimda bulundu yada kac tanesine devlet adam gibi bakti…
Neden suriyede gelismis ulkelerin askerlerinden bu kadar olum haberi gelmiyor
Neden hep bizden cünkü koyun gibi bakiyor her yerde önden sür…
Şu saatten sonra boyle dusunen de varsa zaten para odemez devam ettirir 12 ay yapar
Yani volkan abi o dönemde zorunlu gittin evet Allahta razı olsun sizden benim kuzenlerim akrabalarimda cogu oralarda yapti hepinizden razi olsun allah
Ama acaba bu sistem olsaydi o zaman kactane giderdi

secimden önce bunu yaptilar ki heralde tek duzgun yaptiklari buydu getirdiler
Ama sistem yine ayni gariban yine ödiyemiyecek geri kalani bunun yerine kalayim bari para alayim diyecek
ben bu ülke icin ölürüm ama basındakilerin kobayı değilim çünkü suan ulke icin degil onlar icin silahlaniyor herkes nedemek istedigimi anladin abi

Ben bu sistemle degil bedelliyle gidiyorum he bazi kisiler gocunmuyorsun diyor erkek degilmisim sozde ama zaten sebebini de yazdim he cikmasaydi bedelli bu ay bende 6 ay gidecektim yazdan once bitirebilmek icin…acaba askere gidenlerden hepsine bedelli ciksa ve bunu karsilaybilse yada bu sisteme gecilseydi kaci gidecekti

Ne acıdır ki; yine fakir ödeyemeyecek, yine ölen fakir insanlar olacak, değişen bir şey olmayacak. Türkiye’nin çok derin sorunları var, çözülmesi gereken. İnsan hayatı bu kadar kolay olmamalı!

bende bunu diyorum işte aslında komple diğerleri gibi profesyonele geçilmesi lazım hem asker gerçekten asker olacak yani 3 4 ay eğitimle ki ne eğitimi dağa gönder çocuklugundan beri keleş tutmuş teröristle çatıştır neresinden tutsan yanlış

Yıllar önce zorunlu askerlik için gittiği Tunceli’de er olarak şehit düştü kuzenim. Doğru düzgün eğitim almadan ne gördüyse o kısa acemi birliğinde gören bir er Tunceli’ye savaşın ortasına yollanmıştı. En acısı da tedbirsizlik ve birilerinin sorumsuzluğu yüzünden bir arkadaşıyla beraber “er” olarak hayata gözlerini yumdu. O gün bugündür zorunlu askerlikten nefret ederim, elle tutulur hiçbir yanı yok. Umarım bir gün şu anda zorunlu askerlik yapanların icra ettiği işleri yapacak memurlar alınır da zorunlu askerlik tamamen kaldırılır.

Sıkınti zaten egitimsizlik ya zaten Allah rahmet eylesin ates dustugu yeri yakıyor umarim dedigin olur ve kalkar

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: ağlanacak halimize gülelim ya da artık ağlamaya başladık sanırım ha? gerçekler acıtmaya başlayınca?? :smiley:

ya salak salak işler ya fırsatcılara göz yumdurmayacaz diyor ulan bütün aracılar bunlar sayesınde iş alıyor sen şunu yapacagına ekip kur bunları denetlesın vatandaş için hat oluştur sadece yicek sektörüne fiyatları şikayet etsin satış için tavan fiyat koy her şey elinde keyfi için olan şeyleri kyk olarak çıkarır halk için olunca ilgileniyoruz derler hepsinin allah belasını versin inşallah soysuz bunlar ülkenin … koydular…

plane mechanic sim. beklerken arada bir nostalji kuşagı oyununu cıkardık.

arada fena baydı ama bitti şükür. :slightly_smiling_face:

Demiyeyim demiyeyim diyorum ama malesef bu sevmedigin hareketi sen de yapıyorsun… :smiley:

R6’ya 17 Şubat’ta oyunun 21. haritası eklenecek.

suriyeli mülteciler afgan mülteci istemiyor :stuck_out_tongue_winking_eye:

ee haklılar rahatsız olmuşlar :smiley: yakında bizi de istemezler 4 5 yıla zaten bunlardan partide çıkar yeni ağa bunlar olur

hatay,antep… türk azınlık oldu.
bu yıl adana’da türkler azınlıga düştü.
2020 mersin’de azınlıga düşücek.

avrupaya gidince kendini yerli vatandaşla bir tutanlar’da önce ögrensin anayasa ne? göçmen yasası ve hakları ne? niye bu kadar göçmen haklarının artırılması için dirsek cürütüyor insanlar.

watch dogs 3 geliştiriliyormuş
açık dünyasını çok daha iyi istiyorum araç sürüşleri mekanikleri çok daha iyi olmalı
2. oyunu deli gibi oynamıştım
ama aynı havuzun oyunu işte :smiley:

Türkiye ile Avrupayı karşılaştırmak biraz anlamsız sanki, Türkiye’de ben hukuktan veya anayasadan konuşamıyorum malesef :frowning: