Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

1- agzınla kuş tut yabancısın, 2.sınıf vatandaşsın.
2- avrupalının aldıgı maaşla aynı maaşı alamazsın.
3- türkiyede iyi bir semtte yaşıyorsan, 2-3 odalı evin varsa bunu avrupada nah alırsın.
4- 80’lerde gidenler kahrını cekti ondan sonraki nesiller anca refah seviyesi artı.

20 yıldır cifte vatandaşım neyin ne oldugunu gercekte yazdım.

isteyen pempe gözlük takar isteyen gercekleri görür.

Benim de bir çok okuyan ya da çalışan arkadaşım var ve bende Polonya’da yaşayan bir insan olaraktan şunları söyleyebilirim;

1-Anayasal olarak tamamen diğer insanlar ile eşitsiniz, Ukrayna’da nasıl bilmiyorum fakat Avrupa genelinde böyle,
2-Eğer dediğim gibi nitelikli bir insansanız avrupalının aldığı maaştan daha çok alırsınız (ki bu nedenle yurtdışından çalışan alıyorlar)
3-Türkiye’de iyi bir semtte yaşıyorsan, 2-3 odalı evin varsa bu evi almak için ömür boyu çalışmanız gerekir ki Avrupa’da insanlar gayet düşük faizlerle iyi evler alabiliyorlar (Tekrardan Ukrayna değil Avrupa hakkında konuşuyorum).
4-80’ler ile şuan ki dönem çok farklı, siz 80’ler üzerinden değerlendiriyorsunuz. O dönem de Avrupa Türkiye gibi 3. dünya ülkelerinden işçileri ucuz çalıştırmak için alıyordu şimdi ise Nitelikli oldukları için.

Kesinlikle isteyen pembe gözlük takar, kendi yaşadığım ülke adına konuşuyorum; Burada markete gidip, Türkiye’de ki cips fiyatına et alabiliyorum, Türkiye’de ki et fiyatına da burada kazak, pantolon alabiliyorum. Arada ki uçurumu zaten herkes biliyor.

hayatta başarılar. bu arada ingiliz vatandaşıyım ukrayna degil :slightly_smiling_face:

mesleksiz zaten bir yere gidemezsin şuan ordan evlenip gidenler dışında
normal şartlarda kimse gidemez oldu kaçak gitti yada buldu bir yolunu kaldı sigortasız çalışacak kaçak çalışacak yani bizdeki suriyeli bile olamaz orda yani…
yurt dışında bende kaldım geldim hala giderim belçikaya falan
orda yeni gidenlerden kalıp yani evlenip oturum izinli normal çalışanlarda var mütevazi hayatını kuruyor düşük maaşla çalışanlardan bahsediyorum yani…

refah düzeyi zaten rahat yaşamktır mutluluktur…

geçenlerde Norveç’e iltica eden Türklerin sayısı Suriyelileri geçti diye haber görmüştüm
bu gün orda avrupada yani hollanda belçika almanya da falan asgeri ücretli ile türkiyede ki askeri ücretli aynı değil malesef insanlar bunun için kaçmak istedi burdan…günlük 70 80 euro ya çalışayım dediler ve diyorlar…

işin başı eğitim ve eğitim bizde sıfır aç kalan insan saldırır türkiye de bu şekilde ki insan sayısı çok

Ev konusunda karşılaştırma da yapabiliriz. İlk resimde gördüğünüz gibi Türkiye’de 20 yıllık 300.000 TL civarında ki bir kredi ile Polonya’da (yaşadığım ülke ve piyasasını bildiğim için) 20 yıllık 300.000 Zloty’lik bir krediyi karşılaştırdım. Türkiye’de aylık 6.500 TL taksit ile 1.364.714 geri ödemeli kredi alıyorsunuz, Polonya’da ise aylık 1.747 zl’lik 419.385 Zl’lik geri ödemeli kredi alıyorsunuz. Polonya’nın asgari ücreyi 2000 zl, Türkiye’nin 2000 tl. Kesinlikle size de hayatınızda başarılar :slight_smile: Bu arada 300.000 ZL’ye Varşova’da (benim yaşadığım şehirde) 2 odalı gayet yaşanılası bir ev alabilirsiniz. Tabiki de Türkiye gibi 150,200 m2’lik evler olmaz ama yaşamınızı devam ettirebileceğiniz bir ev olabilir.

Vatan sevgisi farklı, pembe gözlük farklı bir durum. Burada konuşmamız gereken bu konular değil, Türkiye’nin bu kötü durumdan nasıl kurtulacağıdır. Hepimiz ülkemizi seviyoruz, kimse isteyerek ülkesini, vatanını, doğduğu-büyüdüğü, ailesinin-arkadaşlarının olduğu toprakları bırakıp gitmek istemez. Tek bir pırasanın 4 tl olduğu, hükümetin market, depo bastığı bir ülkede bazı şeyler yanlış gidiyordur.

uyku kaçtı dön dolaş… telefona gelen mail’de tuzu biberi oldu iyice

ülen madem üretmicen niye gösteriyorsun :face_with_symbols_over_mouth:
(beyaz olandaki jant’ları istiyordum,siyah bende olan)

estetik olarak sende ki daha güzel abi bence hayırlı olsun terkardan

Bir iki darbe ile benzetilebilir aslında :sweat_smile:

@blackmoon teşekkürler, bende begeniyorum,opsiyon secimim’di 22 inç boyutu. (90…tl) insan doyumsuz yapacak birşey yok :slightly_smiling_face:

@AhmetGLC neden olmasın birde bakmışın biri kopyalar :slightly_smiling_face:

süper hd 720p dvd rip Ultra Off-Road Simulator 2019: Alaska oyunu soru cevap ;

• direksiyon,pedal,vites destegi var.
  • kontrolcü destegi var
  • vr desteklicek cıkıştan sonra
  • vinç sistemi var
  • çoklu oyuncu desteklemiyor (yapımcının soruya cevabı korkuyorum olmuş,denemiş ama olmamış)
  • bölünmüş ekranda 2 kişi oynama cıkıştan sonra gelecek,hamachi ile olabilirmiş multi
  • arac fizikleri ve hasar mevcut (arac geometrisi üstünde çalışmış mış)
  • mod destegi yok
  • arazi bozulması var (spintires gibi degil,burada hafif agırlıkta araclar var) lastik izleri calı ezilmesi gibi
  • kar fırtınası,yagmur,gece-gündüz var

sonuç = tek oyunluk atış şansınız varsa bu o degil,genede niyetliyseniz indirimde alın gecin.
cıkınca oyun içi fotoları deneyimi eklerim

Bugün bize Kıbrıs’tan KIA Sorento 2.5 CRDİ enjektörleri geldi, enjektörleri dağıttık.

Araç hararet yaptığı için memeler yüksek ısı görmüş, memeler yanmış değişecek…

Müşteri onay verdikten sonra Sıfır memeleri taktık enjektörlere ve makineye bağladık.
Şu anda Tam gaz da ölçüm yapıyoruz 1600 bar’da.

Fazla mı söylendim ne? SCS oyunlarını açmıyor artık makine :smiley: Diğer oyunlarda sıkıntı yok .

parayı bulup arabaya şarkı işide zencilerde hala devam, ahanda big body rover.

bunun türk işini yapmaya karar versek?

yağmurda giden range…
alırsın range olursun genc…
paran varsa range rover yoksa game over…
pis cocuk seni…

güzel oyun yapmışın, hissi vermişin, yetmemiş buldugun nesneler hakkında bilgiler vermişin.

iş aldım ne güzel ilerliyorum takıldım kaldım bomboş yerde :face_with_symbols_over_mouth:
oyun cıkalı 2-3 ay oldu bug’lar oldugu yerde duruyor.

Hala aramızda bir şeyi fark etmeyenler var neyse :smiley: söylemeyeyim bir şekilde görürsünüz.

Abi Kahn Design ın jantları nasıl gider daha önce baktın mı ?

opsiyon sectigim jantları seviyorum sadece buna tav oldum (oem olması’da tercihim)
khan sevmiyorum kaba ve göz yorucu, adv1 bir modeli var belki yazlık olarak onu secerim

Selamun Aleykum herkese 1 haftadan sonra. 1 haftalık yatılıdaydım. Neyseki bitti ve şuanda evdeyim. Bm lojistik konusunda 200 kadar mesaj birikmiş. Onları okuduktan sonra pcyi açıp 1.34u indireceğim.

Ha birde @volfkan abi hayırlı olsun.

Edit:hata yazmisim o hafta olacakti :smiley:

Bugün Iveco Hı-Way Euro 5 460 enjektörler geldi, Şikayet: sabahları geç çalışıyor…
Dikkat edin arkadaşlar ets 2 de kaçak mazot almayın, sonra F7 çekip kendinizi burada bulursunuz. :slight_smile:

Sağdaki enjektör Iveco 460 E5, soldaki ise Range Rover Sport TDV6 3.0 E5 ikiside 6 silindir :slight_smile:

bir oyun hakkında bilgi ögrenmek için oyun konusu içinde diger oyunun yazılarını niye okumak zorundayım :face_with_symbols_over_mouth: konu ararken hayalet konular tonla

1 yılda ne gördük sıfır ilerleme demekki yanlış başka yerde,ama nerde? haydi söylee :stuck_out_tongue_winking_eye:

pasif yönetimmi? agresif yönetimmi? :thinking:

müdürcüm ciki ciki baa baa cım beni şey yapsa tekrar,zaman kaybına,düzensizlige,birbirini tekrar eden aynı soruları son vermek lazım.
image
kuşandım ülenn :stuck_out_tongue_winking_eye: