Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

2011 modelini kullandım çok pratik bir araçtı. Model yükseltmek için satmıştım. Onun dışında satmayı düşünmezdim.
jpeg-2

araç servisteyken bu aracı vermişlerdi bana ikame araç olarak geçen sene sunroof mevcuttu otomatikti en full versiyonu falandı heralde yani çok fazla özellik aramayıp küçük araba olsun işten eve götürüp getirsin istiyorsan çok güzel her yere sığan arabaydı heleki bendekinden sonra oyuncak araba gibi her yere koyuyordum arabayı :slight_smile: sadece yakıtı fazla gelmişti bana benzinli bir araçtı bendeki birde araç güven vermemişti bana ama araç değişikliğinden dolayı oluşan bir hissiyat olabilir tabi bir hafta kullandığım araçtı sonuçta…

Benzinliyi bilmemde dizel 1.4 CRDİ beş para etmez, daha bugün geldi Partikül filtresi dolmuş.

Katılıyorum internette bazı forumlarda özellikle bazı şeylerin fanatiklik derecesinde olduğunu bizzat gördüm en ufak bir far ampülünde bile yok efendim şöyle böyle diye saçma ve gereksiz yorumlar yapılıyor… 2013 model Ford Connect Blackline sahibiyim biz pek binmeyiz araca bi yazın Konya-Antalya yapıp geliriz 35k km yi gördüm daha bugün herşeyiyle beni memnun etti bugüne kadar emektar Lada Vegamızdan sonra.Araç işide biraz elektronik alet gibi şans meselesi şansın yanında dediğin gibi Kullanıcınında payı büyük zaten bakımlı araba 100 bindede olsa kendini belli ediyor duruşuyla vs ( Eski kasa connectlerde tek sorun araç 6. vites istiyor 6. vites olsa gidicek… Tabi bide ses yalıtımı çok kötü özellikle yüksek devirlerde uzun yolda 120-130 giderken motor sanki kucağındaymış gibi duyuyorsun o 1.8 dizeli… )

Emektar demişken bizim caddy’den önce bir clio vardı 2005 model. Arabaya zırt desen problem çıkarıyordu. (Caddy’den önceki tüm arabalarımız 2. eldi.) Neyse 2010 veya 11 yazı melekete gidiyoruz. Gebze çıkışına 500metre kala araba bir anda stop etti. Babam kendi bi baktı kontrol etti. Yok olmayacak dedi. Gebzede oturan bir arkadaşını aradıda adam sağolsun bizi çekti etti. Arabayı tamirciye bıraktık. Orada bir misafirhanede kaldık 1-2 saat. Sonra bizi evimize bıraktı. Biz hiç dururmuyuz o gün akşamına otobüs bileti aldık. Memlekete gittik. :smiley:

Xiaomi Mi 8 kullanan var mı? Telefonu yakında değiştireceğim de A9 almak yerine iyi işlemcisi olan Çin telefonu tercih edeceğim sanırım :frowning: en az 128gb olacak. 3 bin lira civarı bütçe var ama cayabilirim. Ya Mi 8 ya Lite versiyonu bakıyorum. Tatmin edecek gibi duruyor.

Xiaomi Mi 8 Lite İncelemesi

Lite ismiyle piyasaya sürülen telefonların genelde sonu hüsran oluyor ama bu inceleme yardımcı olabilir. (Murat Gamsız’ın yanındaki arkadaş yeni ve millet sevmedi onu o yüzden beğeni düşük, içerikle ilgili bir sıkıntı yok.)

izledim onları da birkaç özellik eksik mi 8 en uygunu Umut’un bir sıkıntısı yok :smiley: millet boş muhabbet yapıyor her şey pat diye olacak sanıyor daha 10 video bile olmamıştır herhalde zamanla düzelir.

süper hd 720p dvd rip Ultra Off-Road Simulator 2019: Alaska oyunu 22 şubata şutlanmış.

oyun oynamak istiyorum ülen nedir bu son dakka golleri :face_with_symbols_over_mouth:
mafia 1-2 aldım nostalji olsun oyun oynayım diye (mafia 1 dün 225mb güncelleme geldi,düşünen varsa sorunsuz oynanıyor)

yerli hippiler… cicek cocuklar…
kalite’nin alası
tarz’ın alası
sanat’ın alası

ne oldu? nerde filim koptu bizde?

Ben bu listeyi buralarda biryere linklemiştim sanırım. O kadar keyif alıyorum ki dinlerken… geçmişe hep bir ilgim, alakam var ondan olabilir ama gerçekten insanı huzura erdiren eserler.

Anadolu Rock sevenler için şöyle bir Youtube kanalı var tavsiye ederim: Anatolian Rock Revival

Dün akşamki yayından aldığım klipler:

Bunlar video olarak çıkmıyormuydu ya?

Neyse şimdi ben SiSL ile görüşmeye gideyim Edirne’ye gelmiş :smiley: Gündem Simülasyon videosu yetişir yine de yav akşama :slight_smile:

Biraz Uluslararası takıl SCS CEO 'su mesela Ülkede takıldın kaldın… :smiley:

öyle ya ortadoğuda takılı kaldık rezillik gitmeye gidemiyoruz ekonomi çok iyi çünkü

genc beyinlerin hayali yurtdışı ama unuttukları bir nokta var.

şuan ülke içinde orta gelir düzeyinde yaşıyorsan yurt dışına gittiginde fakir olarak başlayacaksın.

çalışır kazanır durumu düzeltirizi 80’lerde gidenlerin 2.nesli yaptı,sen daha yol başındasın.

hayaller iyidir ama gercekleri yaşıyoruz onunda kıymetini bilmek gerek. yapacak tek şey bu malesef

Yurtdışına 4 ay önce gelmiş biri olarak söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum. Nedeni ise çok basit, yurtdışına çıkmak artık eski kadar kolay değil. Öncelikle bir nedeninizin olması gerekiyor (eğitim, iş, evlilik vsvs.) İş için zaten artık eskisi gibi niteliksiz, ucuz iş gücü almıyor avrupa ya da herhangi bir ülke. Tamamen nitelikli ve eğitimli olmanız gerekiyor. Bunun için bir işinizin ve iyi bir eğitiminizin olması gerekiyor. O yüzden yurtdışından iş bulupta giden gençler, insanlar tabiki de fakirlik çekmiyor. Gayet standart bir yaşam ile başlıyorlar… Eğitim ise zaten tamamen farklı konu. Eskisi gibi çantasını alıp, gidemiyorlar. O sefalet dönemleri dediğiniz gibi 80’lerde kaldı :slight_smile:

refah seviyesi hayat standardı denilen şey ile bu dediklerinin uzaktan yakından alakası yok.

Anlatmak istediğim şey şu idi; öncelik ile Türkiye’den çıkmak ve yurtdışında iş bulmak isteyen bir genç arkadaşın Türkiye içinde iyi bir eğitim alması ve kendini meslek konusunda geliştirmiş olması ve aranan bir mesleğe sahip olması gerekiyor (mühendis, doktor, diş hekimi, yönetici vsvs.). Ve bu mesleklerden birine sahip olup, kendini geliştirmiş bir insanın gittiği ülkede fakir olması imkansız. Çekeceği fakirlik en fazla 1-2 aydır. Artık 80’ler gibi değil, gidipte oralar da garson, taksi şöförü ulamıyorsunuz. Nitelikli bir mesleğe sahip olmanız gerekiyor ki sizi alsınlar.