Cafe Simülasyon - Sohbet, Muhabbet, Geyik, Gündem

:smiley: nasıl yani? videonun sıkıntısı da o gösterecek paylaşacak çok bişey yok ona rağmen merak edilen bir sürü konu var ve sadece ecs yok

1 Beğeni

Bu cehalet küpü şahsiyet bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı yaptı!

Bunlara ne demeli? Yanmaz kefen satın alanlarla bu kitabı satın alanların arasında ne fark var?
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201901231037241922-yilmaz-ozdil-kitap-satis-yayinevi/

İşin özü cehalet her yerde kol geziyor!

3 Beğeni
2 Beğeni

yapımcı 15 -25 dolar arası fiyattan bahsediyor. bende diyorumki oştttttttt.

2 Beğeni

yeni yıla gireli bayagı oldu ama sonunda geldi tombalak dün taze taze.

2 mercedes 1 tiguan verdim doymadı dahada ver dedi namussuz.
böylece bu defterde kapandı artık.

5 Beğeni

A post was merged into an existing topic: TruckersMP - ETS2&ATSMP [Ana Konu]

Şu videoyu izledim. Beyin felci oldum 5 dakikalığına.

tank mechanic gitti kaldık gene Ultra Off-Road Simulator 2019: Alaska oynuna :slightly_smiling_face:

açlık olayına deginmiş yapımcı,arabayla dolaşırken açlık seviyesi düştükce görüş bulanıklaşıyormuş. (ets2 uyku olayı)

3 Beğeni
1 Beğeni

Bazıları var dizel motor yapar ama satmaz bazıları var dizel motor yapamaz fabrika çıkışlı lpgli diye saçmalıklar üretir ne değişik fantezileri var bu markaların anlamıyorum. Gerçi böyle bir ekonomide herkes ne yapacağını şaşırdı onlarda haklı.

• ülkede üretilen araclar iç pazara degil dış pazara odaklı.
  • arac ürete biliyorsa adamda o teknoloji varsa herşeyi üretebilir,üretmiyorsa varki birşey üretmiyor.
  • avrupada başta almanya olmak üzere dizel aracları yasaklıyor,bu nedenle dünyada 2018 yılında dizel satışı % 45 düştü.
  • 2018 ortası itibari ile yeni arac alan veya aracını degiştiren benzinliye yöneliyor.
  • yerli basının haberine inanırsak dünya bizim bu nedenle araştırmacı olun.

işin dogrusu

1- dizel neden yasaklanıyor? cevre kirliligi olayı fasa fiso,olay tamamen ses. ses kirliligi şehrin sesini bozması.

• adamlar ne kadar ilerde anlayın işte. (bizdede ses duvarları yapılacaktı güya)

2- ilk adımı attılar motorlar dururken calışmayacak dediler.bunu yaparsan sana teşvik var dediler.

• firmalarda buna uydu,sonuç kırmızıda dururken araç stop etme özelligi.
  • bizede dediler bu yakıt ekonomisi saglıyor harika oyee :stuck_out_tongue_winking_eye:
  • düz mantık arac en cok ilk calışmada yakıta ihtiyac duyarken sen bunu her durmada yapıyorun.
  • bir ara bunu opsiyon olarak sattılar,oysa araclarda standart olan bir dügme.opsiyon ama secme şansının olmadıgı bir opsiyon orasıda enteresan.
  • kolumanda zamanında 2 mercedes aldım,ikisindede satıcı abi bu yakıt için falan geveledi. dedim arac satışı yapıyorsun ama için boş.
  • şuan range rover kullanıyorum alırken gene sordum bu ne,klasik cevap ekonomi :stuck_out_tongue_winking_eye:

3- dizel kötü?

• en verimli ve işletme maliyeti en uygun motor dizel. (2018 sonu avrupa araştırması)
  • olay beygir gücü degil ‘tork’ en az hacimden en iyi tork dizel motorlarda.
  • burada amac eski dizel motorları kullanımdan atmak.

bonus konu elektirik motorları =

• elektirik motoru cevreci degil. (onu üretirken gene benzine ihtiyac ve fabrika dumanları olacak)

• pilin geri dönüşümü yok. (cöpe attıgın pil sen ölsende hala duruyor ve duracak dogada)

• elektirik diye bagıran kim ? amerika

• en büyük pil üretim fabrikası kuran kim ? amerika

• bugün elektirikli araclarda kullanılan pili üreten ve satan kim? amerika

olaya dar ülke görüşü ile degil dünya gözü ile geniş olarak bakmak lazım. internette bilgi bedava.

4 Beğeni

Zamanında GM’in EV1 modellerini toplatan Amerika’nın şimdi böyle politikalar izlemesi ayrı bir olay zaten.

üretim amacı hükümetin koydugu kural idi.
ürettigin aracların 1998 yilina kadar %2,2001 yılına kadar %5, 2003 yılına kadar %13 sıfır emisyonlu satma zorunlugu sonrası cıktı ortaya.
800 tane satıldı sonrasında kurallar degişti falan filan.:slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Fabrikada filtreleme sistemi yok mu?
Hem bizde elektrikli araç üreteceğiz.

• fabrika kurma 2. birimse filitre sistemi kurma 5. birim maliyeti var. bu nedenle gelişmemiş ülkelerde bu olmaz.
  • filitre var olmasına var’da ısıyı ve icerisinde bulunan mikro partikülleri emecek teknoloji daha var olmadı.
  • yerli elektirikli aracı sadece senin torun görürse görür.
2 Beğeni

@Burak34 abi sen bilirsin hafif ticari bir dizel aracın ortalama ilk hatasını vermesi kac yasinda veya kac km de olur?

1 Beğeni

Olsun elektrikli araba iyidir çevre dostu zaten diğer araçlarda fabrikada üretiliyor.
Olur mu ben daha gencim görürüm.:smiley:

Astra J kasalar için durum nedir?

Bizim araç 2011 model caddy 1.6 TDI 102hp. Yıllık bakımı aksatmadan yapıyoruz. 60k kmye geldi 2012de almıştık. hiç sorun çıkarmadı sağolsun. Yakıtı BP den alıyoruz zorunluluk dışında. Bi keresinde şey olmuştu bizimkiler sonraki benzinlikte alalım yakıtı dedi sen gel yol boyu bp olma. Öyle olunca milangaz diye dandik bir yerden aldık. arabanın performansının az da olsa düştüğünü hissettiğini söyledi babam.

1 Beğeni

1.6 dizel istiyorum başka da aklıma yatan yok o gün karar ne olur bilemem de saçma sapan gönderiler görüyorum belli bir kmden sonra her araçta çıkan sorunu çok abartıyorlar

2 Beğeni