Bus Simulator 18 "Multiplayer Otobüs Simülasyonu" - Ana Konu

Çok fena oynayasım geldi… :smiley:

Şimdi 4 kişi başlıyoruz. Diğer oyuncuda hafif laglı gitmeler var. Ayrıca nedense multiplayer oturumunda trafik lambaları yok. AI için yaptılar herhalde belki de çözülür. Yağmurlu havada fps düşüyor. 30lar geziniyor. Fare ile sürüş var. Klavye ile idare eder ama aracın kalkışı duruşu gerçekçi olmadığı için yani en azından fernbus daha iyi durumda ben yine sinirlenip oraya buraya çarpıyorum.
Atmosfer güzel duruyor ama renkler, ışık sorunları ve model dandikleği bozuyor.
Yağmurlu havada yerde su damlaları harika camdakiler de öyle buharlanma oluyor vs. silecek animasyonları… yani yağmurlu havada sürmek çok güzel gökyüzü de değişiyor. İnsanlar etrafta koşuşturuyor şemsiyesi olan yavaş gidiyor diğerleri koşuyor.
Zaten otobüs şoförlüğü, yolcular vb. öğeleri iyi yapıyorlardı.
Özetle istediğimiz gerçekçilik yerine farklı şeyler eklemişler.
Bir sonraki oyunda? Oooo onu da beklersek…

Multiplayer olayını burada ilk kez gördük güzel ayarlamışlar. Ben öndeyse durağa gidiyorum yolcuları alıyorum sonra diğer yolcular binmiyor arkadakini beklediğini söylüyor arkadaki otobüse biniyor. Zaten araya AI araçlar girince kıç kıça gidemiyorsunuz. Concoy mission böyle ama tag along da adam yanına geliyor sürmüyor muavin gibi bişey oluyor. Hızlı rotada ise ilk oyuncu gidiş dönüşteki ana duraklarda duruyor diğerleri de tüm duraklarda duruyor giderken gördüğünüzde selam verebiliyorsunuz. Haritaya doğal olarak genişleyince dağılacaksınız. Biz şu an sağ üstteki mahalledeyiz çok küçük

Ayrıca yol sayısı tatmin etmedi harita büyüdü fakat dağlar, ovalar vs. zaten onlara gidemiyoruz gta değil pubg değil bu o yüzden biraz daha arttırılmalıydı.
Harita modlarını seçme de var. Ama şu an modlar yok tabii çıktıktan sonra bakalım neler olacak.
15 gün daha var. :slight_smile:

3 Beğeni

Oyunu bir sebepten dolayı çok alıp oynamak istiyorum ama başka bir sebepten dolayıda boşver diyorum
İsteme sebebim multiplayer
Boşver deme sebebim o fren yapınca pat durması gaza yüklenincede bianda kalması çok şaçma gerçekdışı geliyor

@HasanOfke ne zaman gelir video

şimdi multiplayerdan çıktık ai işçi çalıştıramadığım içi ilerlemiyorum bir sürü bilinen sorun var liste yapmışlar
eğlenceli oluyor ecsyi düşünemiyorum bile omsi2 mesela? gerçi lotus ile gelecek ama çok iyi otobüs olayında multiplayer
setra aldık
gece sürdük…
birkaç videoluk içerik var ama önce ilk izlenim ondan sonra onları yayınlarım :smiley:
the bus’da değmeyin keyfimize o zaman çok iyi yapmaları lazım burada büyük bir ekmek var

1 Beğeni

Türkçe dil desteği var. Yine anlam karmaşası olsa da var yani :slight_smile: Olacağını duyurmuştuk zaten.
Harita yapımını merak ediyorum çok kolaysa bir şeyler denemek gerekir.

modlama desteği oldu takdirde bir şeyler kazandırılabilir oyuna ama nasıl olacak detayları ileriki zamanlarda göreceğiz

Abi harita yapımı olursa efsane olur türkçe dil desteğinin olması güzel bir ayrıntı ama o sürüşteki basitlii düzeltip fernbustaki gibi yapsalar oyun efsane olacak

Oyunun beta izlenim videosunu bekliyorum sen testi bitir Bus Simulator 18 e bir video yakışır

Birazdan önce İlk İzlenimler videosunu ardından multiplayer oynanışını montajlayıp yayınlayacağım. Akşamdan önce herhalde yayınlanırlar çünkü akşam yayın düşünüyoruz. :smiley:

1 Beğeni

Beklemedeyiz :+1:

Özledim yayınlarını hep ben vardiyada iken yapıyorsun az ucundan yakalasam :smile:

Bus Simulator 18 - İlk izlenimlerimiz

Multiplayer videosu da şu an render aşamasında akşam yayınlanacak.

3 Beğeni

Resmi Multiplayer tanıtımı… Hasan’ın videosundan önce izleyelim. :slight_smile:

1 Beğeni

Abi videonu şimdi izleyebildim de yağmurlu havada silecekleri sen mi çalıştırmadın yoksa çalışmıyor mu?

çalışıyor ben açmadım

Oralet Birlik sunar… Bus Simulator 18’in multiplayer özelliğini 3 kişi test ediyoruz. Aynı haritada eş zamanlı olarak otobüslerimizle yolcu taşıyoruz.

4 Beğeni

Oyun güzel. Yalnız oyun Türk parasıyla be kadar olucak ve bence serverlar çok az kişi en azında 10 20 kişilik serverlar olsaydı…

Tek bir şirket altında herkes düzenleme yapabilmesinide düşünürsek 20 kişi çok fazla da 7-8 kişi ideal olurdu heralde

internet bağlantısı ve oyun kaldırmaz ama zorlamaları gerekirdi sonuçta standart bir altyapıyı kullanıyorlar ya özetle yapılır da sürüş fiziklerini modelleri geliştirmeyen adamlardan beklemeyin