BeamNG.drive [Ana Konu]

Tamamdır ustam :+1: sağolasın büyük zahmet oldu sana…

1 Beğeni

Zahmet olur mu? Rica ederim. Ben sadece oyunun “Full Mod Support” özelliğini inceliyorum. Bugün plaka, harita yaparız, yarın skin, jant, direksiyon hatta olursa bir araba bile yaparız. Herşey adım adım :smiley:

Ve plaka demişken, mod repo’da yayında:

İyi eğlenceler :slight_smile:

2 Beğeni

#evdekal mak nelere kadir arkadaşlar. Gene zamanımızı üreterek harcadık. Arkadaşlar, GTA Vice City’deki Banshee’nin,

Automation’da orijinal gövde ve parçalarla birebir modelini yapıp,

BeamNG’ye aktardım.

Araçta 3.2 litrelik Ferrari Tipo F105C V8 Mondial motoru var. 248 PS güç üretiyor. 5 ileri kısa oranlı manuel şanzıman ve 4.03 dişli LSD diferansiyel var. 0-100’e 5.6 saniyede çıkıyor, maksimum hızı 262 km/sa. 100-0’a fren mesafesi 34.3 metre (yani bayağı sağlam frenler aslında).

Başta aracı arkada motor, arkadan itişli yapmayı denedim. Aracın önü boş düşünce direksiyon aracı düz hatta tutamıyordu, ben de mecburen motoru öne koydum (önler çift salıncak, arkalar yarı yatar kollu). Yalnız şöyle bir sıkıntısı var. Ferrari Mondial’in lastik ölçülerine kadar birebir özelliklerde yaptım ancak arkayı çok salıyor. Çok defa yoldan çıkıyor. Ya motorun torku fazla geliyor, ya da tekerlek ve dişli oranlarını ayarlamak gerekecek.

Automation’dan BeamNG’ye direkt dönüşüm çok gerçekçi ve tatmin edici değil. Kırılabilir parçalar, sadece tampon demiri, Automation’daki yedek lastik, bidon, tavan rayı gibi takılı parçalar ve tekerlekler olarak sınırlanmış, Motor, şasi, yürür aksam, süspansiyon sistemleri ve camlar gövdeyle bir arada modellenmiş olarak geliyor, ezildi mi görüldüğü gibi dağılmıyor, hep birlikte eziliyor, BeamNG’nin orijinal araçları böyle bir çarpışmada mutlaka motoru iptal eder, ama bu araçta sadece radyatör patladı, motor halen çalışıyordu. İç mekan zaten yok. Yani Automation’dan dönüştürdükten sonra bu parçaları yeniden elden geçirip iç mekan eklemek gerekiyor. @Kolas ustamın tavsiye ettiği “Innocent’s Universal Automation Mod” maalesef istediğim gibi çalışmadı, kendi yaptığım araçlara plaka ekleyemedim.

Banshee Repo’da yayınlanmaya henüz hazır değil, üzerinde çalışılacak. Bir sonraki projede görüşmek üzere.

6 Beğeni

4 Beğeni
3 Beğeni

Ali abee, boy veriver abee!!

2 Beğeni

Güncelleme gelmeye yakın, pc ve hareketli mobil duvarkağıtları yayınlandı. Resimler oyun içinde çekilmiş.

Desktop Walpapers
Mobile Live Wallpapers

1 Beğeni

0.19 güncellemesi ile gelecek araçlar tanıtıldı. Güncellleme bugün akşamüstü yayınlanacak :slight_smile:

4 Beğeni

arabalar çok iyi oldu geçen güncellemede video çekememiştim de bununla geri dönelim :smiley:

2 Beğeni

Cherrier Vivace bekleniyordu ama Tograc adlı bu küçük suv sürpriz oldu.

güncelleme yayınlandı.

1 Beğeni

Araçlar cidden çok güzel. Bu oyunun keyfide bambaşka umarım daha da iyi yerlere gelir.

1 Beğeni

Güncelliyoruz bakalım bu yeni nesil Avrupailer neye benziyormuş? 1.6 litre dizel motor seçeneği de varmış…

1 Beğeni

yalnız yeni sürüş dinamikleri sisteminin ilk parçası var diyor aboovvv yüklüyorum bir girip bakayım :smiley:

1 Beğeni

Yeni Vivace’e Tograc ön grubunu atayım dedim, ortaya evlat olsa sevilmez bi şey çıktı :unamused:
Arkadaşlar araca 2000 dizel motor, 6 ileri şanzıman, 175/65 R14 tekerlek attım, elektronikleri söktüm, 1 ve 2. vitesler full patinaj, çok tehlikeli bu yeni nesil arabalar ya.

1 Beğeni

Repo’da gezinirken tesadüf eseri @Kolas nın Ege Yarış Pisti haritasını keşfetmek…

2 Beğeni

Freightliner FS-65 - Dummiesman

“Dummiesman” tarafından aşırı ayrıntılı bir otobüs modu yayınlandı. Eklenip çıkarılabilen 200 kadar parça içeriyor.

İndirme linki:
https://www.beamng.com/attachments/fs65-zip.657927/

2 Beğeni

1 Beğeni

Normal rastgele haritada bunları peşimize takabilir miyiz? Bu boyama ile? :smiley: Ayrıca 22 ne alaka?