BeamNG.drive [Ana Konu]

yuh çüş deva oha

5 Beğeni

veeee sonunda

aslında gelmesinin nedenlerinden biri de;

• Optimized vehicle rendering: up to 2.5x faster for CPU and up to 10x faster for GPU. Level rendering is up to 1.3x faster

bu olay :smiley: bakalım girmedim daha deneyeceğiz bir videoyu hak ediyor

1 Beğeni

BeamNGdrive 0.17 Güncellemesi; AI trafik, yenilenen haritalar ve daha fazlası https://www.simulasyonturk.com/beamng-drive-0-17-guncellemesi-ai-trafik-yenilenen-haritalar-ve-daha-fazlasi/

3 Beğeni

Utah dahil birçok haritayı yeniliyorlarmış

1 Beğeni

sonunda beklenen güncelleme ile çok istediğim özellikler geliyor :smiley:

offf off daha gerçekçi duruyor artık ulan ya bunlar kadar sessiz sedasız geliştirip harika iş yapan yok

3 Beğeni

Şu oyun harbi bir nimet fakat değeri bilinmiyor Türkiye’de malesef.

Selamlar, yaklaşık 3 senedir oyunun takipçisiyim. Gördüğüm en aktif Beamng ana konu sayfası bu sayfa olduğundan üye olup buraya yazmak istedim.
Eğer ilgilenirseniz, oyunun dil ayarlarından Türkçe yapmanızı öneririm. BeamNG.drive/game — Turkish @ BeamNG Translation Platform adlı sitesinde geliştiriciler 40’tan fazla dile destek vermek adına kullanıcı destekli site açtılar (yani kendi dilinizi ya da iyi bildiğiniz bir dili tercüme edebilir ya da öneri sunabilirsiniz). Bende bu yaz boş zamanımda ilgilenip 2473 satır dil kodu 13031 kelimeyi Türkçe’leştirdim. :slight_smile: Hepsini ben yaptım demek istemiyorum ama % 85’ini ben çevirdim.
Yani şu anda Beamng Drive, geliştiricilerin izin verdiği kadarıyla Türkçe.
Neler Türkçe oldu derseniz (görebildiğim kadarıyla); Menü, haritalar ve açıklamaları, senaryolar ve açıklamaları, mücadeleler ve açıklamaları, yuvarlak menü, harita editörü ve tüm sekmeleri…
Sizden dileğim dil ayarını denemeniz ve çeviriler hakkında bir öneriniz varsa o cümle için yukarıda belirttiğim çeviri sitesinde belirtmeniz. İyi eğlenceler :slight_smile:

9 Beğeni

Ellerinize sağlık en kısa sürede deneyeceğim. Verdiğiniz emek ve ve ayırdığınız zaman için teşekkürler

2 Beğeni

Rica ederim, sorularınız ya da önerileriniz olursa buradan yazabilirsiniz, hem sayfa da canlansın :slight_smile:

1 Beğeni

0.18 de çıktı

2 Beğeni

Türk plaka modu hazırladım, yakında repo’da olur. Ayrıca parça seçici kısmındaki plaka numara oluşturucu da çalışıyor. Eğer şanslıysanız “00” ile başlayan plaka görebilirsiniz :smile:

3 Beğeni

helal olsun valla usta birebir yapmışsın, bi automation’da yaptığım arabalar, bi de bunun için beamng’yi almayı düşünüyorum şu an.

1 Beğeni

Teşekkürler, mod yapmak konusunda yeniyim. O yüzden yavaş yavaş ilerliyorum. Önce harita modu, şimdi de plaka. Öğreniyoruz işte :slight_smile:

2 Beğeni

Bunları sitede haberleştirip yayınlayalım.

2 Beğeni

Çok teşekkürler, yaptığım harita modu orjinal haritalar gibi mükemmel değil ama öğrendikçe gelişiyor.

İlk hali

Şimdiki hali

1 Beğeni

Bu son 0.18 versiyon ile fotoğraf çekmek bir ayrı zevk :slight_smile:

1 Beğeni

Başlangıç ama muhteşem olmuş plakalar, resmen birebir. Bu plakaları Automation vb. mod araçların üstüne çakabiliyor muyuz yoksa sadece BeamNG’yle gelen orijinal araçlarla mı uyumlu acaba?

1 Beğeni

Güzel soru :slight_smile: Bildiğim kadarıyla, automation modlarının plakaları kendine, yani baştan aracına koyarsan ekleniyor ve değiştirme yok. Eğer Beamng orjinal yada mod olan araçlarda kullanırsan uyumlu diye biliyorum.

Automation araçlarının dosyalarını modifiye ederek beamng araç aksesuarlarının eklendiğini görmüştüm.

Hatta işi daha ileriye götürüp araca, orjinal araçlardan birinin iç mekanını ve daha fazlasını ekleyen de var.

İlgili araç: WIP - An Automation car with full interior - Ford Focus SEL 2010 | BeamNG

Sonuç olarak imkansız değil sadece biraz dosyaları kurcalamak gerekiyor :smile:

1 Beğeni

Sen sorunca, yazdığım mesajdan beri araştırmaya başladım. Mesajda bahsettiğim ilgili aracın yapımcısı olan Inn0centJok3r adlı kullanıcıya ulaştım. İyi haber, o da bu konu ile ilgili bir çalışması olduğunu söyledi. Aşırı deneysel ve erken aşamada olduğunu, bazı kısımların çalışmadığını ve çalışmaması halinde kızmamanız gerektiğini :smiley: özellikle belirtti.

" Universal Automation Mod " adlı bu mod ile aracına beamng parçaları ve daha fazlasını ekleyebiliyorsun. Plaka modu eklemeye uyumlu değildi yani basit iki çeşit plaka vardı. Biraz kurcaladım ve birkaç ekleme ile plaka modlarına da uyumlu hale geldi.

Plaka için kullanımı şöyle:

1. zip dosyasını Documents\BeamNG.drive\mods klasörünün içine kopyala.

2. Oyunda automation aracını seç.

3. “Car Stability Control” Sekmesinde “Universal Automation Mod” u seç.

4. “Extra” kısmında “License Plate Design” sekmesinde “Turkish Plate Design” seçebilirsin.

5. Kare yada Standart boyut için alt sekmeden ayarlayabilirsin.

6. Üst Kısımda “Tuning” sekmesinde ön ve arka plaka konum ayarları var, ayarladıktan sonra “Kaydet ve Yükle” kısmından yaptıklarının hepsini kaydedebilirsin. Bir daha aynı şeyleri yapmana gerek kalmaz.

Kendi yaptığım araçların birinde denedim sonuç olumlu :smiley: Biraz daha ince ayar ile daha da güzel gözükebilir.

Modun zip dosyası için oyunu aldığında haber ver, göndereyim mesajla :slight_smile:

2 Beğeni