BeamNG.drive [Ana Konu]

Harita harika olmuş

1 Beğeni

Görevi boş verin hocam sen bir Ibishu Covet al sür kullan çarp vs. her yerde dene araç tam bir civic, olmadı başka araçları deneyip rally aracına çevirip istediğin gibi uçar kaçarsın. Gavril’in arabaları da iyi bir tane pick up var tam bir suburban.

Bu da güzel henüz denemedim.

Devblog’daki güncelleme açıklamasının sonunda böyle bir şey yazıyor, kısaca; BeamNG’nin ilk DLC’si olabilirdi ancak size bu içeriği ücretsiz vermeye karar verdik demişler.
Buradan çıkaracağım şey ya bunun kadar büyük bir içerik güncellemesi bir daha olmayacak ya da böyle bir güncelleme bir daha ücretsiz çıkmayacak demek istediler.

3 Beğeni

Dün ilk defa oyunu alıp yükledim. Oynamaya başladığımda yükleme ekranından sonra herşey yine tek tek yükleniyor ve herhangi grafik ayarında kasmalar yapıyor. 3060 ekran kartım ve 16 ram var. Oyun da 980 proya kurulu sistem olarak gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Atladığım bir konu mu var acaba fikri olan yardımcı olursa sevinirim.

grafik ayarlarında bazı üst seviye dalgalar onları düşürmelisin. aynalar ve yansımalar gibi ama ramden az diye yapmıyordur herhalde bariz onlarla ilgisi var.

benim ayarlarım
dikey senkronizasyon display sekmesinde kapalıdır.

bazı ayarları yükseltebilirim ama sallamıyorum.

2 Beğeni

Selam, profilinden bahsetttiğin özellikteki bilgisayarın bir laptop olduğunu gördüm. Normalde beamng’yi açtığında oyun ayarlarında “yüksek performans modunu aç” seçeneği var ve zaten açık olduğunu düşünüyorum. Ancak yine de oyunu windows’tan (ve varsa laptopun kendi yazılımından) yüksek performans moda alarak denemeni tavsiye ederim. Sendeki özellikler ile oyunu 1080p high/ultra çalıştırması gerek.

Başka bir seçenek de vulkan modunu deneyebilirsin, ancak vulkan modu şu anda stabil değil ve bazılarında aşırı iyi sonuç verirken bazılarında hayal kırıklığı yaşatabiliyor, ama stabil olup resmi olarak desteklendiğinde hepimize yararlı olacağına inanıyorum.

Hasan’ın gösterdiği menüde normal ve üzeri ayarlar tatmin edici görüntü sonuçları verecektir, orada en performansı etkileyen ayar “dinamik yansıma”, ayna ve araç yansımalarını dinamik hale getiriyor, onu da orada altındaki ayarlardan biraz daha az tüketecek şekilde (mesafe ve yenileme sıklığını değiştirerek olabilir) ayarlayabilirsin.

Edit: Eğer yine bir değişiklik olmazsa nvidia driver ayarlarından oyun özelinde ekran kartını nvidia olarak zorla seçeneğini yapman da işe yarayabilir. Oyun bazen laptop güç düzenleme yazılımına bağlı olarak işlemci ekran kartını kullanabiliyor.

1 Beğeni

@HasanOfke @Kolas teşekkür ederim dediklerinizi kısa zamanda deneyeceğim.

1 Beğeni

Bu mod yayınlandı mı yoksa özel mi ?

Selam, sorduğun için teşekkürler. Bu mod yayınlanmadı ve özel de değil, bitirebilseydim (veya bitirebilirsem) Beamng Repo’da yayınlayacaktım. Bu sadece, Beamng’de araç yapım aşamalarını ve araç-oyun dosyalarını tanımam için bir (ilk) denemeydi. Fotoğraftaki gibi bazı açılardan inandırıcı gözükse de çoğu yerlerinde düzeltilmesi gereken birçok hata ve eksiklikler var.

Oyundaki ana araçların birinden (ETK I-Serisi) kendi parçalarını çevirdiğim için (kaporta, dış parçaları ben modelledim, sinyal-far-fren lambaları, koltuk, direksiyon gibi diğer parçalar ya olduğu gibi kaldı ve yerleri değiştirildi veya şeklinde değişiklikler yapılarak araca uygun hale getirildi) araç kullanılabilir halde ve yürürü iyi durumda ancak görsel açıdan bence paylaşılacak halde değil.

Şimdi bitirmeye çalışsam bile bu araç, geriye kalan uzun zamandır ellenmemiş birkaç araç gibi, önümüzdeki güncellemelerde büyük ihtimalle geliştiriciler tarafından yeniden elden geçirilecek ve büyük ihtimalle yaptığım mod bu sebeple uyumsuz kalacak. ETK I-serisi güncellendiğinde, yeni fiziksel parçalara, daha güncel jbeam özelliklerine ve yeni desen yüzeylerine kavuştuğunda belki tekrar bitirmeyi deneyebilirim.

1 Beğeni

Araç(lar) şu anda böyle gözüküyor:

1 Beğeni

Kartalın stopları e30 touringe benzemiş😃 normalde dikey stop olması gerekir.
İşine yararmı bilmem ama önler bildiğimiz macpherson arkalar 4 denge kollu(kartallarda 6 olması lazım )solid axle,türkçesini unuttum.:smiley:birde panhard çubuğu var.

Cevabınız için teşekkür ederim. Elinize sağlık şimdiden.
Sabırsızlıkla bekleyeceğim :slight_smile: Şahsım olarak görüşüm;
En azından “WIP Released” şeklinde sunabilirsen şimdiden bir nebze olsun hevesimizi atmış oluruz :slight_smile:
Yeni yapacağınız düzenlemelere daha sabırsızlıkla bekleyeceğimiz düşünürüm. Saygılarımla…

tamam en iyisi sizsiniz anladık

4 Beğeni
2 Beğeni

ETK ailesinden 800 serisinin station wagon kasasına alternatif, daha önceden mod halinde convertible, coupe ve sedan versiyonları edinilebiliyordu, bunlardan sedan versiyonu geliştiricilerin tasarımsal yorumuyla resmi olarak oyuna eklenecek diyebiliriz.
Önceki fotoğrafta da k-serisi’nin widebody parçaları araç üstünde görüyoruz. Modern etk k ve 800 serisine baya özellik ve parça geleceği tahmin edilebilir. I-serisi için henüz bir görsel paylaşılmadı.
Bu güncellemede Automation Test Pisti de yenilenen haritalar listesine dahil olacak.
Bu hafta veya önümüzdeki hafta güncelleme gelebilir.

4 Beğeni

235 TL

almayan hata yapmıştır ama bu paraya da değer

1 Beğeni

Daha dün bir arkadaşıma hediye etmiştim eski fiyatından, almayana gerçekten yazık oldu, birçok arkadaşıma/kuzenime geçmişte hediye ettiğim için vicdanım rahat :smiley: Genellikle %20 indirim yaptıklarından, artık en ucuza 188 liraya ulaşılabilecek.

Geçen ay aldım zam gelecek diye iyi yapmışım. Zaten oyunun fizikleri güzel ve hala geliştiriliyorken 32 lira çerez parasıydı.

wow

5 Beğeni
2 Beğeni