BeamNG.drive [Ana Konu]

@batuhan2941 sanki sipariş vermişsin gibi :smiley:

2 Beğeni

Eve gidince bir bakayım :smile:

video… :smiley:

5 Beğeni
7 Beğeni

Açıklayıcı çok güzel bir video olmuş, teşekkürler :slight_smile:

2 Beğeni

7 Beğeni

Son zamanlarda ücretli modlar çoğalmaya başladı. Kalitesiz ve üzerinde uğraşılmamış modların çoğalması mod yapımcılarının modlarını ücretli yapmasının önünü açmış gibi görünüyor. Yurt dışında 4-5 dolar civarında satılıyor ki fiyatları da gayet uygun aslında. Fakat öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki bu modlar oyunun kendisinden daha pahalıya geliyor.

Forumda rastladığım bazı ücretli modlar:

3 Beğeni

Cherrier Picnic’i aldım. 60 lira civarında fiyatı. Ön süspansiyonu 90’lı yılların Renault’larına benzeyen bir Peugeot 106 çakması. Profesyonelce yapılmış, parasının hakkını veriyor.

4 Beğeni

Beamng’nin resmi ilk supercar sınıfı spor aracını yakında oyunda görebileceğiz. Ben geliştirme sürelerinden dolayı yılbaşına bekliyordum ancak daha önce gelmesinde de sorun yok, eksiklikleri olmadığı sürece :slight_smile:

7 Beğeni

BeamNG.drive’ın tanıtılmasından tamı tamına 10 yıl geçmiş. İlk keşfettiğimde 2014 yılıydı ve patates bilgisayarıma rağmen bağımlısı olmuştum. Tabi o zamanlar performansı o kadar kötü değildi. Hirochi Sunburst’ün tamamlanmamış halini bile hatırlıyorum :smile:

2 Beğeni

developer gibi developer

GeforceNow üzerinden oynayan var mı oyunu?Modlar vs konusunda pek bilgim yok da o şekilde oynasam eksiklik hisseder miyim?

Ben de ilk çıktığında Rigs of Rods’a aşırı benzetmiş, RoR’u ve dinamik fiziği gömen ama BeamNG’nin hasar efektlerine ayılıp bayılan insanlara çok kızmıştım. Sırf o yüzden sevememiştim BeamNG’yi. RoR içerik olarak da çok doluydu. Şimdi seviyorum ama BeamNG mekanik olarak araç simülasyonu konusunda rakipsiz.

2 Beğeni

Rigs of Rods’u BeamNG ile beraber öğrenmiştim ben. Bilgisayara indirmeyi denedim ama nedense çalışmamıştı. O zamanın şartlarına göre RoR gayet başarılı bir oyundu ki devamı olan BeamNG ile bugünlere kadar geldi.

@cihan Oyun içinde repodaki modları indirebilirsin. Kendi araçlarıyla bile yeterince keyifli.

1 Beğeni

Taa 2005 senesinde keşfetmiştim ben. Bir de özel olarak ilgi duyduğum şeyleri çok iyi yansıtıyordu oyun. Yani her bir dingilin bağımsız hareketi, römork ve yarı römork olayı dinamik fizik ile işlenmişti. O zamanlar GTA San Andreas’da Bagaj taşıyıcı arabaya yapılan kamyon modları ile falan kendimi eğlemeye çalışırdım ama bu oyun GTA’ya göre çok daha iyi yapıyordu bu işi.
Hem her bir tekerleğin bir çukura, tümseğe tek tek girip çıkmasını görmek çok keyif veriyordu hem de mesela römorkun mafsalının hareketleri çok gerçekçiydi.
Gel gelelim hangi forumda kime bahsetsem “Iyy bu ne” şeklinde yaklaşılırdı ama BeamNG çıkınca herkes “üff fiziklere bak, arabanın dağılmasına bak üff” deyince çok sinir olmuştum. :smiley: Şimdi BeamNG gerçekten aşmış durumda, ABS ve ESP davranışlarına kadar detay çalışmış adamlar. Gayet keyif veriyor ama Rigs of Rods’u o detaysız 2005-2006 yılının arabalarıyla oynamak hala bugün bile keyif veriyor.

1 Beğeni

Çok teşekkürler.Steam hesabıma ekledim hemen,zam falan gelir malum kaçırmayayım bu fiyattayken.

1 Beğeni

yeni araç yakında gelecek güncellemeye yetişmiş görünüyor.

8 Beğeni

Yeni güncellemede bizi neler bekliyor bakalım.

2 Beğeni

Bizi bekleyenlerden biri:

6 Beğeni

Monster Jam’i bilen bilir, dünyanın en meşhur canavar kamyon organizasyonu,

Resmi youtube hesaplarından çocuklara yönelik kısa animasyon dizisi yayınlayacak. İlk bölüm 10 gün sonra, ayın 24’ünde geliyor.

Animasyon ortamının da birebir BeamNG.drive olması dikkati çekiyor. Dizinin yapımında stadyum, araç vb. Monster Jam temalı içerik hazırlayan üçüncü parti bir BeamNG topluluğuyla ortak çalışılmış. Bazı Reddit kullanıcıları da Monster Jam’in bu dizide hiç BeamNG’den bahsetmediğini ve bu animasyon dizisinin BeamNG’nin geliştiricilerinin bilgisi ve izni dışında yapıldığını iddia ediyor.

Ne diyorsunuz bu işe?

1 Beğeni