American Truck Simulator - 1.38 Güncellemesi [Ana Konu]

Eline sağlık

1 Beğeni

önemli değil o kadar çok yer var ki hepsini çekemedim bile girip mutlaka inceleyin

1 Beğeni

1.38 ile idaho eklenip bazı yerlerini görebiliriz diyordum ama coloradonun da ekleneceğini hiç düşünmemiştim, coloradoyu 1.39 ile yıl sonunda eklenir diye düşünmüştüm şaşırdım doğrusu. E o zaman yıl sonunda 1.39 gelmiyecek mi :thinking:

Boise’den fotoğraflar çekmiştim yükleyecektim, çok güzel olmuş şehir. Caddeler müthiş. Ancak fotoğraf yüklemeye çalışırken "missing credentials, provide credentials with one of the following options: " diye hata alıyorum, aşağısında herhangi bir seçenek de çıkmıyor. Çözümünü bilen varsa yazabilir mi yüklemek istiyordum :slight_smile:

Neyse DLC çok çok çok güzel olmuş. DLC’yi almayı düşünmüyorsanız bile bu betaya geçip yapılan yerleri gezin lütfen mükemmel her yer. Kilometrelerce ilerleyebiliyorsunuz, belki de haritanın yarıya yakını vardır. Bütün her yeri gezmek 1.30-2 saatimi aldı.

Doğru hatırlıyorsam Idaho eyaletine Utah’ın Logan kentinden 2, Nevada’nın Jackpot kasabasından 1, Oregon’daki Ontario’dan 2, Washington’da bulunan Spokane’den de 2 adet giriş bulunmakta.

Colorado’da da önce aşağıda düzlükte gidip sonra döne dolaşa yaklaşık 150-200 belki de 300 metre yükseldiğimiz bir dağ yolu gördüm, merakla bekliyorum.

8 Beğeni

Furkan’ın Gerçekçi Grafikler modu yüzünden oldu bende. O yüklü ise onu kaldır abi.

2 Beğeni

Hay çok yaşa @akaBaytar

Gecenin kaçında kafayı tırlatıyordum az daha çok sağol :upside_down_face:

2 Beğeni

ATS seven nasıl da belli ediyor, cansın :wink:

1 Beğeni

ne demek, işe yaradıysa ne güzel :smiley:
şu linkten mod için hazırlanmış fix’i indirip modu kullanmaya devam edebilirsin.

2 Beğeni

güncellemenin fpsi düşürdüğü aşıkar ssao yüksek yapınca fpyi yiyor lakin sistemim güçlü olmasına rağmen 72 fpsyi geçmiyor oyun önceden 120 fpsyle oynardım şehir içinde en kötü 65-70 i görürdü şimdi şehir dışında 72 fpsyi geçmiyor şehir içindede 50 fps felan alıyorum optimizasyon sorunu var sanırım

3 Beğeni

sağol abi, 2003’ten beri dinmeyen bir sevda… :smiley:

1 Beğeni

ssao demek bizim gibi tarihi eser pc sahipleri için ekran kartını boğmak demektir, ats’de getirisi az götürüsü çok oyuna göre değişen özellik, ats oynarken beynimiz ssao kaynaklı her objenin gölge ve derinliğini pek algılayamaz o yüzden fps düşüyorsa kapatın çok gerekli değil ama the hunter oyununda ssao açmadan oynamak oyunu yarım oynamak demektir çünkü onda yavaş oyun olduğu için detaylar göze batıyor eğer o oyunda bir defa ssao açarsanız kapatınca yokluğunu hissedersiniz gözleriniz kanar, call of duty serisinde de ssao açmak takıntılı değilseniz pek bir şey ifade etmiyor.

alın bakın sadece gölge farkı var şirketlerse ise biraz derinlik.

4 Beğeni

SSAO ne işe yarıyor.

dünyadaki nesnelerin (otlar, binalar, çöp kutusu, kutu vb.) gölgelerinin daha doğru oluşmasını sağlıyor. ışıklandırmayı biraz daha gerçekçi hale getiriyor.

1 Beğeni

Eyvallah :pray:

Ben de pek gerekli bulmuyorum SSAO özelliğini. Performans kaybına değmiyor.

Arkadaş grafik gelişsinde adam zaten seçenek koymuş ister kullan ister kullanma diye tartışmaya gerek yok gelmesi iyi değişen bişey yok ister kullan ister kullanma olay bu tek bu geldi şimdilik. Grafik farkı normal olarak yok oyunda. Bide bişey fark ettim catılarda benzin istasyonun catısında kırılma tırtık mı ne var bunlar düzelse yine iyi. Düzelir inşallah

onların düzelmesi için msaa gelmesi gerek. asıl fps drop o zaman olacak :smiley:

1 Beğeni

Evet ondan dolayı olmuş sonradan fark ettim :smiley:

Gelir herhalde cünkü 1.38 grafik güncellemesi diye biliyorum anlatmıştı buranın sahibi. Ayrıca gelirse güzel olur. Sadece bu gölge olayı için yapmamışlardır herhalde :smiley:

10 Beğeni