YKS Haritası Yenileme Çalışması

Selamlar,

Ets2 yks haritasını hepiniz biliyorsunuz. Şehirlerarası yollar çok başarılı olsa da, şehirlerin hep özensiz ve çok cansız olduğunu düşünüyordum. Şehirlerarası yollardaki tabelalar da gerçektekiler ile alakasız. Ets’ye Karadeniz dlc’si eklendikten sonra Türkiye’nin bir sürü modeli eklendi. Ben de editorü kurcalayıp, Yks haritasını düzenlemeye başladım. Şehirleri tamamen silip, baştan yapıyorum ve şehirlerarası yollardaki tabelaları değiştiriyorum. Şehirlere park edili araçlar, yaya geçidinden geçen insanlar, trafik kazaları gibi detaylar ekleyerek şehirleri canlı tutmaya çalışıyorum. Sizinle de görüntüleri paylaşmak istedim.

Henüz beş şehri bitirebildim. Oyunda gördüğünüz her şeyi editorde tek tek koyuyorsunuz, haliyle bir şehri bitirmek iki üç günü alabiliyor. Mesela yaya geçidi eklediğinizde otomatik olarak yaya geçidi tabelası eklemiyor editor. Tek tek koyup, açısını ayarlamak gerekiyor her şeyin. Tüm Türkiye’yi bitirmem baya bir zaman alacak o yuzden. Hata fark ederseniz veya öneri de bulunmak isterseniz lütfen paylaşın.

Önemli not : Haritayı kendim için hazırlıyorum çünkü haritanın hakları bende değil. Bildiğim kadarıyla şu anda yks haritasının hakları Arayas’da. Ancak haritayı bitirdiğimde kendisine mail atıp izin isteyeceğim paylaşmak için. Muhtemelen izin verecektir. Kendisinin izni olmadan herhangi bir paylaşımda bulunmayacağım.

Fotoğraflar

DİYARBAKIR

MARDİN

15 Beğeni

Modcular coşuyor bu aralar maşallah :smiley: Mükemmel görünüyor eline sağlık.

8 Beğeni

eline emeğine sağlık kardeşim çok güzel olmuş devam et izni aldıktan sonrada hemen bizle paylaş bu aralar çok kişi harita yapmaya başladı sanırım bu karantina sebep oldu hayırlısı kolay gelsin

5 Beğeni

En çok beklediğim şey buydu. Gerçekten cansız şehirleri mevcut. Umarım pes etmeden devam edersiniz ve harita hakları konusunda problem çıkmaz. Kolay gelsin elinize sağlık. :slight_smile:

6 Beğeni

Baya guzel olmus detaylar kasisleri cok koyman da baya iyi olmus ben cok begendim de cok nesne koydugun icin performans nasil acaba

3 Beğeni

Kolay gelsin.

1 Beğeni

Mükemmel gözüküyor.

1 Beğeni

Emeğinize sağlık. Evet YKS ne yazık ki şehirleri kopyala yapıştır mantığı ile gidiyordu. Zaten bunu Yılmaz Bey, yollara ağırlık verildiğini kendisi söylüyordu. İzin verilirse, performansı etkilemez ise ileride diğer şehirler de eklenebilir.

5 Beğeni

Kaç tane şehir olacak önceki yks de 61 tane il vardi

İlçeleri ekle bari :slight_smile:

Ermenice yazılarda yardımcı olurum, baya güzel zorlu yolları vardır Ermenistan’ın, ölçeklemeye sığarsa iki sınır ve 3 ayrı yoldan Yerevan’a gidilmesi güzeldir, oradan da aşağıda Meghri’ye giderek İran’a geçilmektedir. O zamanlar gelirse, tabela yapmayı bilmiyorum ama koyacağınız yazılarda yardımcı olmak isterim, bu arada şehirlerarası yollarda falan öyle çok yön tabelası yok, trafik işaretleri olsa da.

2 Beğeni

Bu harita modu çok güzel olacak

1 Beğeni

Şimdiden eline koluna sağlık otoyollar ve karayolları yenilenecekmi

1 Beğeni

Haritayı ayağa kaldırmak için çok iyi yapmışsın. Bir şekilde devam ettirilmeliydi.

5 Beğeni

Diğer Türkiye haritasını modlayan üyeler ile birlik olunursa ileride daha güzel bir paket ortaya çıkmaz mı ? Hazır altyapısı hazır iken ?

1 Beğeni

Aynen katılıyorum çok iyi olur bence

1 Beğeni

Mümkün değil fiye bişey yok öyle hemen karamsar olma lütfen önce bu farklı harita yapmaya çalışan arkadaşlarla bir görüş istersen bence
Yani teklif var ısrar yok muhabbeti misali

1 Beğeni

sen bilirsin tabiki karar senin saygı duyarım

2 Beğeni

Aynen karar sizin. Ancak unutmayın YKS mod projesi de hobi olarak başlatılmıştı sonradan hoşlarına gidince kitlesi artınca işi ciddiye aldılar 61 il olması lazımdı o zamana kadar eğlencesine yayınlarda hem şehirleri inşa ediyorlar,hemde yaptıkları yeni yollarda sürüş yapıyorlardı @Yusuf65 'in dediği gibi karar sizin kolay gelsin.

2 Beğeni

Güzele benziyor. Umarım ARAYAS’tan istediğiniz izini alır yayınlarsınız. Gerçekten Çok hoşuma gitti.

1 Beğeni