Yeni Microsoft Flight Simulator [Ana Konu]

Uçağın modeline göre yapısal hız limitleri değişir. Ama genel olarak uçaklar 30 küsür binli feetlere çıkarken IAS Indicated air speed kullanır 300-320 KT.
30bin feet geçilirken MACH hızı kullanılır. 30 bin üzerinde de genelde dar gövdeler 0.76 M geniş gövdeler ise 0.83-0.85M hız kullanırlar. Econ Cruise speed diye geçer. FlightRadar24’te ise gördüğümüz TAS yani True Air Speed. Uçağın bulunduğu irtifadaki yoğunluğa göre uçtuğu hızdır. Biraz karışıktır :slight_smile: Merak edersen google dan aratabilirsin bunları IAS, CAS, TAS, MACH SPEED, GROUND SPEED gibi :wink:

2 Beğeni

FlightRadar 24’te Ground Speed gösteriyor Önündeki panelde Airspeed gösteriyor arasında çok fark var. 38.000 ft’te (380FL) 'de 280-290 uçman çok normal önemli olan kaç mach’da uçtuğun. 0.81 üstüne çıkarsan overspeed yersin.

1 Beğeni

Online Multi oynayacak kimse yok mu yav?

Beraber uçuş yapabiliriz.

oyundaki nick Moruk777 ekle beni

1 Beğeni

“World Update I: The Japan world update features an upgraded digital elevation map across the entire country, high-resolution 3D photogrammetry for six prominent Japanese cities (Sendai, Takamatsu, Tokushima, Tokyo, Utsunomiya and Yokohama), and six handcrafted local airports (Hachijojima, Kerama, Kushiro, Nagasaki, Shimojishima, and Suwanosejima). Players will also be able to try their hand at executing a trio of exciting new Landing Challenges set at Japanese airports.”

Önümüzdeki Salı günü World Update çıkıyor. Tabii diğer düzeltmeler ve iyileştirmeler de olur. Bu güncellemeden bölge, ülke olarak fotogrametri tekniği ile güncelleyeceklerini net olarak görüyoruz.

1 Beğeni

Kerem hocam çok teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Microsoft Flight Simulator’ın yeni güncellemesinde Japonya, 3D Fotogrametri tekniğine kavuşuyor! https://www.simulasyonturk.com/microsoft-flight-simulatorin-yeni-guncellemesinde-japonya-3d-fotogrametri-teknigine-kavusuyor/

Birşey soracağım yaklaşık 1 aydır uçuyorum fakat bu fragmanda gösterilen hayvanlardan hiç karşılaşmadım ( Şuan yayında gördüm ondan yazıyorum) Standart pakette yok mu acaba?

Feedback Snapshot

Son güncellemedeki önemli sıkıntılar çözülmüş gibi :slight_smile:

DR Map

Gaya Simulations videosunu bekliyoruz. Bir de ayrı olarak Aerosoft gelse hala yayınlanmadılar. :slight_smile:

hayvanlar belli başlı noktalarda var alaskada ayılar
afrikada zürafalar
zaten yakınlaştığında onları poi olarak gösteriyor ama yerini bulmak gerek

benim hiç umrumda olmadı 2 tane animasyonlu hayvana tav olamıyorum artık daha fazlasını yaptıklarında görücez

1 Beğeni

Beklentiler daha büyük fakat küçük detaylar güzel oluyor. Dün Van’a inişte kuşların olması güzel bir detaydı bence.

1 Beğeni

https://twitter.com/alphasanoglu/status/1309819996885979137

1 Beğeni

Biz nasıl bir troublea atladık

3 Beğeni

Çıkış yapınca birkaç video paylaşırsanız video çekebilir.

PMDG tarafından gelen açıklama ile 737NGX uçağının MSFS için ertelendiği duyuruldu.

1 Beğeni

microsoft flight simulator world map de uçulmuyor fly tuşuna basıyorum ama çalışmıyor. yardım edebilcek var mı?

1 Beğeni

aynısı bendede var