Yeni Microsoft Flight Simulator [Ana Konu]

jetway ve özel ziyaret edilebilecek yerler gözüko sadece binalar yok

Tüm havalimanlarında mı?

Arkadaşlar 3 gündür msfs oynuyorum.daha yeni yeni bazı şeyleri öğreniyorum.bilemediğim bir durum var.herhangi bir rota üzerinde kaç ft de olmam gerektiğini belirten bir şey var mı?
mesela antalyadan konyaya uçuyorum airbus a320 ile.4000 ft veya 5000 ft olmasının ne farkı var?uçuş sırasında bu yükseklik bana söyleniyor mu?bununla ilgili birşey bulamadım yardımcı olur musunuz?

1 Beğeni

Uçuş planı oluştururken en sağda Navlog mu ne vardı orada hangi waypoint’te kaç feet’te olman gerektiği gösteriliyor. Ancak ATC ile birlikte konuşmazsan olmaz ve irtifa zorunluluğu IFR uçuşlarda daha önemli oluyor. ATC konuşmalarını yapay zekaya verip yazılanları ve söylenenleri takip debilirsin. Kalkışta tırmanman gereken irtifayı da söylüyor. Yine oluşturduğun uçuş planı ile benzeşiyor.

2 Beğeni

Şunu nasıl düzeltebilirim?

sorun ne?>>>>>>>>>

Uydu görüntüsünü kullanmıyor

ayarlardan baktiniz mi ? bir secenek vardi diye hatirliyorum. Birde guncelleme sonrasi yuksekten ucunca bir grafik bozulmasi rapor edenler vardi forumda belki bundandir.

1 Beğeni

Böyle ufak tefek eksiklere niye bu kadar takıldınız anlamadım.

3 Beğeni

Sadece burada olmuyor. Çoğu zaman karşıma geliyor. Ufak tefek olabilir fakat dikkat edilmesi gereken bir açık. 1 Aydır kaç tane sorun farkettim hiçbiri düzeldi mi? Hayır.

takıldığın bu şeyler anlamsız ve çok basit koskoca dünyada orası düz görüntü çıkmış olsun bunu belirtmenin kimseye faydası yok yanlış yerlere odaklanıyorsun

yani dünyanın bir yerine uçup burası bozuk demek yerine çok daha spesifik sorunlarından bahsetmek gerekir

2 Beğeni

Benim için önemli olabilir senin için olmayabilir fakat senin görüşün farklı diye başkasının görüşü basit olmaz. Sadece burada oluyor demiyorum. Data’larda sorun çıkıyor. Bazen tüm dünya uydu görüntüsü yerine fotoğraftaki gibi basit bir görüntü kullanılıyor. Ayrıca başka sorunlardan burada çokça bahsettim neyin tartışması? Gereksiz diyorsan silebilirsin :smiley:

1 Beğeni

izninizle araya gireyim :yum:
soyle bir link buldum dunya uzerinde gorulmesi gereken yerler isaretlenmis dot lara tıkladıgınızda eger havaalanı ise ICAO kodları bile var.
https://flightloc.com/map

4 Beğeni

görmek istediğimiz şeyler

1 Beğeni

Sevgili kaptanlar herkese merhaba. 38.000 feet’e çıkarken normalde overspeed uyarısı almadığım hızlar -320 kts, 330 kts gibi- overspeed uyarısı veriyor.

Sözgelimi 38.000 feet’te 290 kts ile overspeed uyarısı alıyorum. Flaplar kapalı.

Flightradar24 programında adam 37.000 feet’te uçarken 439 kts ile uçuyor bu nasıl oluyor? Şimdiden hepinize teşekkür ederim. Kırımsız uçuşlar diliyorum.

hız-irtifa problemleri devam ediyor yolcu uçaklarında çoğu şey otomatikleştirilmiş basitleştirilmiş düzelmesini bekleyeceğiz
son güncellemeden sonra airbus’a bile binmedim

1 Beğeni

şu ana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım… :man_shrugging:

Bence bir sorgula derim :smirk:

unsafe kaptanın sık sık uçtuğu yer ben de bir bakayım

1 Beğeni

Paro havalimanına inebilen bordo berelidir :smiley: