Yeni Construction Simulator (ana konu)

Akşama bi yayın patlar o zaman :smiley:

Profili Avrupa haritasında başlattım. Ya baya kolay şöyle vinç ile oynarken kancayı dibine kadar zaten sokmuyorsun taşıyacağın jenaratör ya da başka bir şeyin üstünde kanca işareti çıkıyor. Ona getirince yeşil oluyor sonra space ile tutuyorsun. Baya seri ve hızlı oyun olmuş. Konsolculardan epey para kaldıracaklar. :smiley:

Araçlarda motor çalıştırma otomatik haliyle g tuşu ile gir-çık. El freni yok mesela belki araçların kontrolü, sürüşü seri gelebilir. Süspansiyonda spring, damper hissini biraz görüyorsunuz. Aynalar çalışıyor ama kapalı geliyor.

Yeni bir şey görmek gerçekten güzel ya özlemişim.

5 Beğeni

ilk videoyu çektim montaja geçiyorum uzun oldu ama güzel oldu ayar çekicez :smiley:

mesela kamyona çakıl yüklediniz :smiley: süratle gidiyorsunuz yan da sert döndünüz fren yaptınız arkadaki çakıllar kumlar uçuşuyor, hareket ediyor, taş parçacıklarını görüyorsunuz arada :smiley: manyak bir detay olmuş. bunu hak ettik ama :smiley:

16 Beğeni

Tam “yav bi değişiklik olsun,bıktığğ yaa” oyunu olmuş desene,heveslendirdin bizi valla.

2 Beğeni
10 Beğeni

Videoda ses dengesiz olmuş galiba anlamadım. Gündüz öğlenden sonra CS yayını olacak. Öncesine belki video sıkıştırabilirim de belli değil.

Joystick için ayar yapmaya girdim bir şeyler karıştırdım ancak atama yaparken arayüz karışıyor, atanmıyor vs. biraz sıkıntısı var. Klavye ile vinçleri kontrol etmek bi yerden sonra gıcık edeceği için yarın yine uğraşırız. Default olarak atanan bazı şeyler var ama onları silmek gerekiyor. Hepsine de atanmıyor. Bir de kontrollerdeki seçeneklerde Arcade ile birlikte sol el, sağ el joystick ayarları var. Ve bum kollarını farklı şekilde kullanmayı seçtiğinde de iki farklı seçenek var. Arayüzü orada güzel olsa da şu an sanırım buglar nedeniyle pek hoşuma gitmedi.

4 Beğeni
9 Beğeni

bezdirdi o kadar güzel bir ortam ve oyun var insan o hızlı oynanışı, o sürüşü kabul edemiyor. ulan başka yok :confused:

6 Beğeni

Binanın temeline beton dökerken mikserle daldık ya videoda normalde yaymak için böyle yapıyormuşuz sanırım. Veya pompa da getirilebilir temel için :smiley: Tam mp için biri açıp kapatacak mikseri biri de vinçle gezdirecek :smile:

Akşama doğru bir yayın olacak. Silo inşaatı + benzer bir şeyler daha vardı onları yapabilirim. Şu ana kadar yeni bir sürüm gelmedi.

1 Beğeni

@vanillamango ile birlikte Multiplayer yayın yapıyoruz :smiley:

19:30 gibi açılacak.

4 Beğeni

Oyun yayınlandığında beraber oynamak isteyenlerin tanışabileceği, oyun hakkında tartışabileceği bir Discord sunucusu ve Steam grubu kurdum. Tamamen dost canlısı, eğlenebileceğimiz bir ortam oluşturmak istiyorum. :slight_smile:

Discord Sunucusu: Simülasyoncular Alemi
Steam Grubu: Steam Community :: Group :: Construction Simülator Türkiye

3 Beğeni

16:00’a doğru Cons Sim yayını açıyorum. Otel inşaatına tek başına devam edeceğim. Gitmeden oynayayım sonra çıktığı hafta yokum maalesef.

6 Beğeni

Salı akşam 18:00’de Steam’de çıkacak.

Bize bugün yeni sürüm attılar. Araç sürüşü birazcık ağırlaşmış ve dengelenmiş gibi geldi. Yani yayınlardakinden bi tık daha güzel. Ama sürüşü iyileştireceklermiş.

Yol haritası açıklandı.

Özellik isteklerine pek takılmayın gelecekte ne olur görülecek ama bu oyunun durmaması lazım. Yıkım mıkım demişler de future işte…

9 Beğeni

Salı akşam extended edition fiyatı 160 dan 61 tl ye düşürdüler satın aldım aradan 5 dk geçti geçmedi 549 tl oldu

2 Beğeni

Aynen 61 lira görünce şaşırdım bende, neyse zamanında 57 liradan alarak iyi iş yapmışız :smiley:

3 Beğeni

Çıkış yayını yaptıklarında standart sürüm 500 mü neydi extended sürümü 61di sonradan baktığımda ise 549 olmuş. Bu kadar fiyat artışını beklemiyorum iyi ki 57’den almışım. FS22’de zamanında ilk başta 77 olarak çıktığında alamamıştım beklemiştim değişmez sonrası malum burda da aynı şeyi yaşamamak için erkenden aldığım iyi oldu valla.

Hem bu oyunu, hem de Xplane 12’yi ilerde fiyatı artar diye çıkar çıkmaz aldım. Yanılmamışım da.

Kim 550 TL versin ki şu oyuna mobil oyunu alıp gelip bilgisayara uyarlamışlar

1 Beğeni

Oyunun normalde 39 birim para olduğunu atlamayalım lütfen. Ayrıca pekte mobil tadı vermiyor 160₺den aldım ve gayet eğlenceli, başarılı bir oyun

3 Beğeni