Windows 11[Ana Konu]

Win 11’i hala kullanmamanız gereken detaylar:

2022 ilk çeyrekte çıkar W11

SSD’de bi sıkıntı başlattı bugün

• DPC Watchdog Violation Error atıyor mavi ekranda. Taratıyorum bakalım.

• Docker kullanamıyorum, neden? (benim için büyük eksi şuan) - wsl2 de bi linux sanallaştıramıyor. hyper-v açık, biosta işlemcinin sanallaştırma zırzırları da açık ama eski amd işlemciler için buggy bir durum var.

• Uykudan çıkamıyor bazen.

Şuanki hali bile aslında kullanılabilir ama günlük makinenizde asla kullanmayın. Hatta w11 çıktığında ilk stabil sürümleri bile kullanmayın. ne zaman ekran kartı ventorunuz, anakartınız windows 11 ready diye duyuru attı o zaman kurun derim.

1 Beğeni

Win11’deki apk muhabbeti nedir Bluestacks gibi emilatörlere ihtiyaç duymadan çalıştırabileceğiz demek mi oluyor?

öyle bir söylenti var apk uzantılı dosyaları emulatörsüz açabilecekmişiz. ayrıca android deki uygulamaları da amazon yardımıyla microsoft store dan ulaşabiliyorduk gösterdikleri görsellerde.

Öyleyse iyiymiş bir sürü kaliteli mobil oyunlar var açar oynarız. Geçen gün pc’yi açtığımda win11 hakkında bildirim geldi sağ çekmeceyi açtım üzerine dokununca kayboldu maalesef içeriği göremedim.

dün iso dosyası yayınlanmış temiz kurulum yapılabiliyor artık. win 11 kurup memnun olmayan arkadasımız var mı acaba?

Burda daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum şöyle site buldum; şimdilik W11 kurmayı düşünmeyen fakat nasıl görünüyor merak edenler için yapılmış.

2 Beğeni

Bütün özellikler yok. Bir nevi demo gibi. Bilginize…

İndirilip kurulan dosya yok, tarayıcı üzerinden bu kadar oluyor.

Microsoft tarafından yayınlanan ekran görüntüsü, Windows 11’in 20 Ekim’de tanıtılabileceğini gösteriyor.

Windows 11, kullanıcı arayüzü ve katı donanım gereksinimleriyle birlikte yakında geliyor. Bu zamana kadar işletim sisteminin çıkış tarihiyle ilgili bazı ipuçları ortaya çıkmıştı ve [Ekim ayının sonları için tahminde bulunmuştuk. Şimdi ise Microsoft tarafından tam çıkış günüyle ilgili sinyaller veren bir ekran görüntüsü yayınlandı.

Windows 11

Yayınlanan ekran görüntüsünde tarih 20 Ekim 2021’i gösteriyor. Saat ise tam 11:11 olarak ayarlanmış. Kesin olarak emin olamasak da görseldeki tarihin özel olarak ayarlanma ihtimali çok yüksek.

Bununla birlikte verilen tarih, bugüne kadar ortaya çıkan tüm bilgilerle tam olarak örtüşüyor. Daha öncesinde Windows 11’in Ekim ayının üçüncü veya dördüncü haftasında dağıtılmaya başlayabileceğini yazmıştık. Dikkatlerden kaçmayan bu tarih ise tahminlerle tam olarak uyumlu.

Katı sistem gereksinimlerine sahip olan Windows 11’in ISO dosyaları veya Media Creation Tool aracıyla eski sistemlere kurulabileceğinden söz etmiştik. Ancak resmi açıklamalara bakılırsa bu bilgisayarlar Windows Update aracılığıyla gelen güncellemeleri doğrudan alamayacak.

Windows 10 kullanıcı sayısı bir süre önce 1.3 milyarın üzerine çıkmıştı. Windows kullanıcılarının bir kısmı Windows 11’i oldukça beğeniyor ve resmi olarak çıkış yapmasını bekliyor. Kullanıcılar adeta ikiye bölündü ve bir diğer kısım ise Windows 11’i beğenmediğini söylüyor. Yaklaşan işletim sistemiyle ilgili neredeyse her şey netlik kazandı ve görünüşe bakılırsa 20 Ekim’de resmi bir lansman yapılacak.

1 Beğeni

Hort. Az kaldı ama zaten herkes 22000.194 sürümünü kurdu.

salı günü lansman var

gtx 1660 ti veya gtx 16 serilerinden kullanıp windows 11 stabil sürüme geçen oldu mu?

durumlar nedir?

Ben düz GTX 1660 ile Windows 10 üzerinden yükseltme yaparak kurdum. Genel olarak performans sorunu olmasa da nedense bir tek pencere kapanış animasyonlarında ara sıra ufak bir fps düşüşü göze çarpıyordu. Ben bu tip konularda biraz takıntılıyım, dikkat edilmezse sorun değil. Windows 11 uyumlu son sürücüye geçtim aynıydı. Bunlardan çok tasarıma alışamamam ve kayda değer bir gelişme görememem nedeniyle Windows 10’a geri döndüm. Oyunlarla pek aram yok deneme amaçlı bir 5 dk The Bus’a bakmıştım Windows 10’dan farkını göremedim.

1 Beğeni
1 Beğeni

@feelgood_inc birkaç saat önce Win 11’i format atarak kurdum. Testlerime göre;

• İkonlar, pencere tasarımları vs. falan hoşuma gitti ve sistem oldukça hızlı çalışıyordu.
  • Oyun performansına gelince, Microsoft büyük ihtimalle ilk tam sürümü Win 10 ile aynı performansı verecek şekilde ayarlamış olmalı. Gecikme değerleri oldukça düşüktü ve fps değerlerinde hiç bir fark yoktu.
  • Bir sonraki sürümlerde bunun daha da iyisinin olacağını söylemişlerdi…

Not: Win 11 kullanmak istiyorsanız sürüm yükseltmeyin…

3 Beğeni

wsl2’de bir sorun var mı? bir de işlemci nedir

Onu bilmiyorum, sistem özelliklerim profilim de yazıyor.

1 Beğeni

Şu ana kadar karşılaştığım tek sorun, sistem bir süre çalıştıktan sonra açılan pencerelerin hepsini ne ikonlar ne de yazılar gözüküyor. Birazdan Microsoft’a feedback’te bulunacağım.

1 Beğeni