Windows 11[Ana Konu]

İlk gelen güncellemede basit sorunlar çözülecek diye düşünüyorum. Ne zaman gelecek belli değil. :slight_smile:

Bu çıktı şimdi bu ne anlama geliyor?

1 Beğeni

(Bu tarz linkler yasaksa silebilirim)

1 Beğeni

Technopat her zaman serbesttir. Ama yeri geldiğinde link paylaşmaktan öteye gitmek lazım.

2 Beğeni

Bana da bildirim gelmiş, gereksinimleri karşılamadığı yazıyordu, BIOS’tan TPM açmadım o yüzden. Acele etmiyorum format atacağım zaman bakacağım zaten Win 11’de görünüş dışında pek bir özellik yok gibi.

Win 11 bu haliyle Windows 10’un son sürümünden çok daha hızlı ve çok daha stabil.

2 Beğeni

Keşke banada gelse. TPM açık ama işlemci desteklemiyor diyor. İşlemci ryzen 3 2200g Win11 destekleyen işlemciler listesinde var ama desteklemiyor diyor anlamadım.

1 Beğeni

Microsoft bile inanmamış bunun yeni bir işletim sistemi olduğuna. Kayıt defterinde windows 10NT yazısına denk gelen görmüştüm bu da bana denk geldi.

21h2 herşeyi anlatiyor

1 Beğeni

Ama bu linkleri paylaştığınız gönderilerde yazım kurallarına uymak zorundasınız :rofl:

1 Beğeni

Mimari programlarda soruna yol açmıyorsa yakında geçmeyi düşünüyorum. Umarım uyumludur. Sizin bu konuda bir görüşünüz var mıdır?

Sürüm (NT) Windows 10 ile aynı olduğu içindir muhtemelen. Neden sürümü 10.1 yapmak yerine 10.0’da kaldılar anlam veremedim. Windows 8.1 sürümü NT 6.3 olmasına rağmen Windows 10’da 6.4 (Windows 10 betasında 6.4’tü) veya 7.0 yapmak yerine 10.0 yapmaları bundan çok daha anlamsızdı :smiley:

1 Beğeni

Şu ana kadar eski yeni kullandığım hiçbir programda sorun yaşamadım. Hepsi akıcı şekilde çalışıyor. Sürücülerimin çoğu Windows 10 uyumlu.

2 Beğeni

TPM hala zorunlu mu?

Evet, her zaman zorunlu olacak.

Şimdi bana geçen ki bildirimin üstüne bir bildirim ile bu duyuru geldi ne yapmalıyım?

3 Beğeni

Aynısı bende de mevcut. Sanırım düpedüz geçiş hakkımız oluyor şuan.

İster güncelle ister güncelleme. :smiley:

2 Beğeni

Mağazadan veya Xbox Game Pass uygulamasından bir şeyler indirmek istediğimde tümünde olmasa da “0x80246019” kodlu hata alıyorum. Bir türlü düzeltemedim. Örnek olarak Minecraft %89’da kalıyor ve bu hatayı veriyor. Mağaza birkaç indirmede daha bu hatayı vermişti ama sonradan bazılarında düzeldi bazıları devam ediyor.

KYK internetinden kaynaklanıyor diye düşünmüştüm ama kendi internetimden denediğimde de hata düzelmedi.