Türk yapımı otobüs simülasyonu projesi - eXem Game Studio

Verdiğiniz cevabı bizimle de paylaşmak ister misiniz? Otogar Modelleri gerçekten tıpa tıp aynı çünkü.

2 Beğeni

Topology Ne Demek ?Açıklayabilme Şansın Var mı?

Yaw arkadaş illa adamın canını sıkacaksınız. İlla bi sıkıntı çıkartıcaksınız ki adam oyunu yapmaktan bıraktırcaksın. Yahu bırak adam ne güzel yapıyor bişeyler. Yok birebir çaldın yok çizimi çaldın vay efendim şöyle vay böyle ne gerek var. Bu ülkede birinden çalmadığı yok sanki bırak buna karışma. Adam deneme yapa yapa oyunun sonunda en kalitesini yapmaya çalışır. @eXcluroN kardeşim sen dinleme milleti yoluna devam et senin canını sıkmaya, bırak yapma demeye çalışıyorlardır belki. İnşallah en kalite oyunu çıkarırsın. Zaten uzun yıllardır buralarda yokum sadece yorumlar konulara bakan biriydim. Sırf bunlar yüzünden cevap yazdım.

6 Beğeni

İzinli/izinsiz arkaplanda test amaçlı kullanılabilir anlarım da eğer bile bile böyle tanıtıldıysa baya yanlış olmuş. Açıklama gelmeli. Ayrıca önceki olayları bilmiyorum Alibeyköy vs. ama zaten diğer oyunlardan ya da modlardan alınacak modeller ile yol yürünmez.

14 Beğeni

Kim olduğun beni ilgilendirmiyor, bize ait bir model bizden habersiz kırılıp kullanılıyorsa söz hakkımız var.

3 Beğeni

Modelin polygon dağılımı diyebiliriz arkadaşlar kanıt olarak bunu atacaklarda bunu bozmak basit bir şey.
ör;

5 Beğeni

Anladım Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar,

Modellerimizin polygon gösterimi aşağıdadır. Bu arkadaşlar 9 aydan bu yana sadece bizi modellerini çalmak ile suçlamak için rahatsız etmektedirler. Kendilerine defalarca modellerin bize ait olduklarının kanıtlarını göndermemize rağmen ikna olmamak için diretmektedirler. Kendilerine kanıt gösterdiğimizde ilginç bir şekilde bir modelin ne kadar kolaylıkla çalınabileceği konusunda bize çok ayrıntılı bir şekilde bilgi vermektedirler. Açık konuşmak gerekirse bu kadar kolay model çalınabildiğini bilsek aylarca bu kadar uğraşmazdık :slight_smile:

Şimdi, aynı otobüsün internette bir sürü ücretli ve ücretsiz modeli mevcut. İncelerseniz hemen hemen hepsinin birbirine benzediğini görebilirsiniz. Eğer gerçekten bir şeyin çalıntı olduğuna kendinizi inandırmışsanız istediğiniz kadar benzerlik de bulabilirsiniz.

İkna olmak istemeyen biri için aylardır kendimizi yorduk, bu kadar yeterli. Enerjimizi daha önemli şeylere harcayacağımıza emin olabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Exem Game Ekibi

8 Beğeni

benim anlamadığım @HarunAras bizim yaptığımız araçta hatalar vardı bize özgü diyor, aynısı @eXcluroN sizin araçtada varmış sanırım, bunu nasıl açıklıyorsunuz? gerçekten objektif bir şekilde soruyorum

8 Beğeni

Bu otobüs modelinin çiziminde birkaç arkadaş birlikte çalıştı. Modelin polygonlarından da anlaşıldığı üzere herhangi bir çalıntı parça vs. kullanılmadığı ortadadır. Ancak arkadaşlara bir zeytin dalı uzatmak gerekirse modelleme yaparken bazı parçaları referans alarak çizmiş olabilir. Ofis ortamında olmadığımız için iş takibi yapamıyoruz maalesef. Ama bir sinyal ve bir geri görüş kamerası benziyor diye oyunda kullandığımız diğer bütün modellere de çalıntı demeleri üzücü.

Bize attıkları mesajlarda da üslupları saygıdan yoksun. KVKK nedeni ile mesajları paylaşamıyoruz ama ilk mesajlarından bu yana sadece agresif bir şekilde bizi suçladılar. Gerekli açıklamaları kendilerine yaptığımızda ise ortak noktada anlaşıp konunun kapandığını düşünmüştük. Ama görünüşe göre kapanmamış.

Arkadaşlar daha alpha aşamasında bile olmayan bir proje için bu kadar araştırmacı gazetecilik yapmak mantıklı değil. Ortada bir ürün yok, satışa sunulmuş bir şey yok. Bizim millet dramayı seviyor diye günlerdir dönen boş bir muhabbet var. Projede ne kadar ciddi olsak da daha yolun başındayız. Bu boş muhabbet uzamasın diye ilgili modelin gerekli düzenlemeleri yapılıp güncellenecek ve projeye kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Saygılarımızla,
Exem Game Ekibi

7 Beğeni
8 Beğeni

Eğer gerçekten tarafsız , ve bağımsız bir proje ilerlemesi ise bende merakla bekliyorum . Umarım dolu dolu bir oyun olur ? Ama Fernbus ve diğer Tml oyunlarında zaten hali hazırda aşırı uç detaylar var , umarım daha farklı ve daha önce görmediğimiz unsurlar ile stabil olarak çıkar ? Başarılar :+1:

3 Beğeni
8 Beğeni
7 Beğeni
7 Beğeni
7 Beğeni
6 Beğeni

oyun inşallah sağ salim çıkar. Çıksın da hangi platform olursa olsun :upside_down_face: :melting_face:

1 Beğeni

Değerli yorumun için teşekkür ederim. Son hız devam ediyoruz :slight_smile:

1 Beğeni