TruckersMP - ETS2&ATSMP [Ana Konu]

Taze geldi

2 Beğeni

Promods da yorum atmış,

1 Beğeni

bu akşam canlı yayında tanıtacaklar güzel :slight_smile:

3 Beğeni

Ekim ayında çıkacakmış. Haydi hayırlısı ancak Infinite böyle bir şeyi duyurup onu öpüp atmış olmadılar mı? :smiley:

8 Beğeni

Şimdi gelecekleri size yazıyorum

Promods sürümü 2.42’ye ihtiyaç duyacak
Ekim ayı ya da ortasında bu modu TruckersMP’de kullanabileceğiz
TMP serverlarından ayrı bir server oluşturulacak
Promods Trailer ve TMP Trailer Skin olacak şu an için hazır değil test aşamasındaymış
Promods artık %100 olarak Resmi bir TruckersMP ortağı bunuda unutmayalım
Yaklaşık sunucu boyutu 2500 - Stabilitye bağlı olarak bu sayı 4200’e kadar çıkabilirmiş
Promods’u TMP’de oynamak için bütün ETS2 harita DLC’lerine sahip olmanız gerekiyor
Genellikle söyledikleri oyuncuların 2 profil kullanmaları yönünde ( 1 tanesi TMP için 1 tanesi de Promods için )
Ayrıca 2 dosya gerekli olacak. İlk önce Single Player olarak indirilecek sonrasında Promods DEF ve TMP DEF dosyaları indirilecek ve TMP Launcher aracılığı ile başlatılacak
Ayrıca Promods TMP’ye 1 adet hasarsızlık def dosyası da sunacak
Özellikle DEF dosyaları üzerinde hiçbir renk ve ses vb dosyalar özelleştirilemez olacak
Promods’un Arcade serverı olmamakla birlikte hız limiti TMP’de Simülasyon 1 serverdaki gibi 110Km/h olacak
Özel mod desteği olmayacak
Harici sözleşme desteği de olmayacak ( Promods ile normal devam edecek )
Araba ve karavan işleri devam edecek fakat karavanlar Promods şirketlerinde çalışmıyor olacak
Event serverlarında - Promods’un öncelikle istek sistemine eklenmesi gerektiğine yönelik bir beyanat verilmiş ama tabiki bu da bir olasılık olarak görünüyor

Ve buna bağlı olarak No Collision Zone ( NCZ ) dediğimiz bölgeler yok zamanla güncellenecek
Normal sunucular için Winter Mod desteği olacak
TMP’nin sistemi nedeniyle reconnect düğmesi olmayacak
MP’de AI lerin hala gelebilmesine bir olasılık gözüyle bakıyorlar

ETS2Map Sitesi “SoonTM” olarak güncellenecek

9 Beğeni

güzel bilgiler şikayet edilecek bir şey göremiyorum mutasyona uğramış çekici kullanmak isteyenler gelmesin bir zahmet güzel oldu ekim-kasım-aralık efsane :smiley: yalnız birkaç tane daha hasan lazım onu napcaz

3 Beğeni

tek bir sorum olacak “TMP serverlarından ayrı bir server oluşturulacak” derken eski normal harita nın olduğu serverlara da girebilecek miyiz yoksa onlarda promods zorunlu mu olacak?

alicem niye bu kadar anlamakta zorlanıyorsun? mantık yürütebilirdin? yani “ayrı bir server oluşturulacak” denilen bir yerde daha önceki ile ayrı olduğu anlamına gelmesi lazım isteyen istediği yere girsin demek

2 Beğeni

Emin olmak için sordum Hasan abi o kısım biraz karışık geldi de anladım teşekkür ederim :slight_smile:

ProMods 2.42 sürümü ile birlikte Ekim ayında ETS 2’nin multiplayer modu TruckersMP’nin destekleneceği resmen açıklandı. Yayınlanan tanıtım videolarında multiplayer şekilde ProMods haritasında oynanıyor. https://www.simulasyonturk.com/promods-haritasina-multiplayer-destegi-geliyor-ets-2-truckersmp/

3 Beğeni

Tek kötü yanı hız sınırının 110 olarak kalması. Normal sunuculardaki trol tayfanın %70nde dlcler yok + promodsun tüm dlclerin zorunlu olma şartı da varken promods sunucularında hız sınırı olması anlamsız bence en azından 130 yapsınlar be kardeşim düz otobanda 110 ile gitmek can sıkıyor single takılcaz galiba yine. Simulasyon böyle olur diyenler için bende simulasyon olarak sürmeyi gerçekçi bir şekilde sürmeyi sevenlerdenim lakin arada bir basmakta gerek yani

1 Beğeni

130 bence de makul sonuçta çok farklı alanlar var ai trafik yine yok bunlar değişebilecek şeyler yine de çıksın tepkiler gelsin zaten adam gibi oynandıktan sonra halledilir :smiley: ben 100le zor gidiyorum 70-80 olayımız :smiley:

1 Beğeni

bence 110 bile fazla…

3 Beğeni

Zaten onu bende anlamıyorum gerçekte hiçmi tır 130 u geçmiyor. Bir çok yeni nesil tır kullanan sosyal medya fenomenlerine bakın 150 lerle geziyorlar :smiley: Bizde aman gerçekçi olsun gerçeği böyle yaa diyip 90 la geziyoruz :smiley: Multiplayer oynanabilir olması elbette çok güzel bir özellik ancak adam rusyadan bir çıkıçak 6 -7 bin km gidicek 110 sabit online oynamak istediğinde hakikaten çok zor bir süreç olur bir daha oyuna girip çıkamazsın yükün süresi biter vb hız sınırı olduğu sürece eski oyuncu kitlesini kazanamaz şuan bile bir çok sw si boş ne zaman girsem her sw de yer mevcut.

Siz 90’da sürün biz 130 yaparız sonuçta düzgün sürmek önemli :smiley:

1 Beğeni

Bence siz tır değil araba sürdüğünüzü zannediyorsunuz.

5 Beğeni

Tamam sen 50 ile git

en kötüsü prefablarda ncz olmayacağı bence…ya düşünsene oyunda doğduğun yerde %80 biri daha doğuyor e o anda pat diye havaya uçar takllalar atarsın…o işk önce halledilmesi gereken sorun kaldı ki yükşeme boşaltma yerleride problem olacaktır…tamirhane hele düşünemiyorum…

Haklısın kardeşimtırlarda genelde ne yazar 70-80-90 levhaları çakılıdır arkasında hız limiti açılmayan bir tır en fazla 110 yapar zaten gerçektedede ama bazıları bunu bilmiyor 130 olsun 150 olsun harita gerçek ölçekli bir harita olsa ona sözüm yok ama gittiğin yol iki şehir 10dk sürüyo zaten en fazla e sende inatla basıp çarparsan dengeni kaybetsen bile bende seni banlatırım yani kaydımla kusura bakma :relieved:

Promods olması iyi bişey durmadan ban yiyen Trolllerden kurtulmuş olucaz az da olsa.Promods harita dlc zorunlu,o yüzden harita dlc alamaz sürekli.

1 Beğeni